Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika UrszulaUla

Odnotowano 7 pozycji dodanych przez UrszulaUla (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 13-sierpień 19 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#1928404 faktura zaliczkowa - banał

Napisano przez UrszulaUla w 16 październik 2015 - 09:39 w Rachunkowość

Witam,

mam prostą sytuację, z którą jednak mam u siebie styczność po raz pierwszy i która przez to budzi moje wątpliwości.

Jak prawidłowo zaksięgować otrzymaną od kontrahenta fakturę zaliczkową na 10000 zł brutto.

Dokonałam przelewu na taką kwotę, który zaksięgowałam:

dt rozrachunki z kontrahentami

ct rachunek bankowy

Teraz mam wątpliwość jakiego konta użyć po stornie Wn przy księgowaniu faktury zaliczkowej. Dodam, że zaliczka dotyczy zakupu materiałów.

Powinno to być konto:

zaliczka

rozl.międz.kosztów

rozliczenie zakupu materiałów (tutaj mam w planie kont try analityki: zaliczki fakturowane, materiały w drodze, dostawy niefakturowane)

czy może jeszcze coś innego?

#1880554 faktura za szkodę komunikacyjną

Napisano przez UrszulaUla w 06 luty 2015 - 13:17 w PIT i PKPiR

Witam,

odświeżam temat.

Co zrobić w przypadku, gdy dostałam fakturę przelewową od warsztatu za naprawę samochodu po kolizji, a z tej faktury zapłaciłam gotówką warsztatowi tylko pół vatu (samochód osobowy, cele mieszane); resztę bezpośrednio na konto warsztatu ma wpłacić firma ubezpieczająca. 

Mogę zaksięgować z tej faktury tylko VAT? Wn - VAT, Ma - Rozrachunki z warsztatem?

Czy takie księgowanie można uznać za księgowanie faktury, czy należałoby to ująć w innym typie dokumentu, np. DP lub PK?

Teraz dopiero zauważyłam,że temat jest poruszony w dziale PKPiR jednak mi oczywiście chodzi o księgowanie przy prowadzeniu pełnej księgowości.

#1880446 Nota księgowa na przełomie roku

Napisano przez UrszulaUla w 06 luty 2015 - 08:08 w Rachunkowość

Dla jasności napiszę, że prowadzimy pełną księgowość.

Póki co zaksięgowałam to na rozliczenia międzyokresowe przychodów, jednak pierwszy raz mam do czynienia z taką sytuacją i mam wątpliwości, czy postąpiłam słusznie.

#1880290 Nota księgowa na przełomie roku

Napisano przez UrszulaUla w 05 luty 2015 - 14:38 w Rachunkowość

Witam,

pod koniec 2014 wystawiliśmy notę księgową z tytułu należnego nam odszkodowania. Jak wiadomo samo wystawienie takiego dokumentu nie powoduje powstania przychodu podatkowego, gdyż następuje to dopiero w momencie otrzymania zapłaty za niniejszy dokument.

Jak w takim razie należy go zaksięgować, gdy zapłata nie wypłynęła do końca 2014?

#1858346 Korekta WNT

Napisano przez UrszulaUla w 07 listopad 2014 - 09:53 w VAT

Odświeżam temat.

Dokonałam zwrotu towaru w listopadzie, dla którego w lipcu wykazałam WNT.

Nie otrzymałam żadnej faktury korygującej od sprzedawcy, jednak dostałam zwrot pieniędzy za zakupiony towar.

Czy na podstawie wpłaty na konto mogę wykazać korektę WNT? Czy wystarczy sporządzić jakiś dokument wewnętrzny?

#1854192 Druk RP7

Napisano przez UrszulaUla w 22 październik 2014 - 11:52 w ZUS i prawo pracy

Nie wiem co to są za kwoty.Do zaświadczenia Rp-7 wpisujemy kwoty brutto.Ekwiwalent za urlop wpisujesz w kolumnie 4 inne i wpisujesz obok ekwiwalent za urlop.

Ale to właśnie nie jest ekwiwalent za niewykorzystany urlop. 

Na liście płac widnieje rubryka "urlopy (ogółem)" i ta kwota jest włączana do podstawy wymiaru składek.

#1854150 Druk RP7

Napisano przez UrszulaUla w 22 październik 2014 - 10:28 w ZUS i prawo pracy

Witam,

muszę wypełnić druk Rp-7. 

W programie kadrowym mam takie dane dotyczące wynagrodzenia za urlop 4332,88, a łączne potrącenie wynagrodzenia za urlop 3368,48. Czy powstałą różnicę w wysokości 964,40 ujmuję na zaświadczeniu? Jeżeli tak, to jak ją opisać? Wynagrodzenie za urlop?

Dodam, że powyższa kwota wliczana była do postawy wymiaru składek.

Proszę o pomoc.