Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika ZG.

Odnotowano 13 pozycji dodanych przez ZG. (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 25-luty 19 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#1947894 oświadczenie o rezydencji podatkowej podatnika

Napisano przez ZG. w 25 styczeń 2016 - 11:49 w PIT i PKPiR

witam

czy ktoś posiada wzór oświadczenia o rezydencji podatkowej podatnika? informacje potrzebne do formularza PIT 11 za 2015

#1944957 PIT 37

Napisano przez ZG. w 12 styczeń 2016 - 15:19 w Różne tematy

witam,

czy by było można sprawdzić (portal podatkowy) którzy zleceniodawcy wysłali  do urzędu skarbowego PIT 11 za konkretną osobę, chodzi o to ,że się nie pamięta gdzie się miało drobną umowę zlecenia, bądź ciężko jest odebrać PIT 11 od zleceniodawcy w uwagi na przebywanie w różnych miejscach Polski.

#1934758 faktura vat

Napisano przez ZG. w 17 listopad 2015 - 14:58 w Różne tematy

witam

Jak postąpić w przypadku, gdy osoba fizyczna (z własnego konta) dokonała przelewu za usługę, następnie przyszła  i zwróciła się o wystawienie faktury na firmę? Czy mamy prawo wystawić fakturę na firmę jeżeli płatność dokonana była z prywatnego konta (przelew jest podstawą wystawienia faktury)

, czy jest na to jakiś przepis? proszę o odpowiedź

#1932452 opłata egzaminacyjna a podatek VAT

Napisano przez ZG. w 04 listopad 2015 - 13:05 w VAT

witam,

Jako placówka oświatowa zostaliśmy akredytowanym centrum egzaminacyjnym z j.angielskiego. Do egzaminu mogą przystąpić uczestnicy kursów j.angielskiego realizowanych przez naszą placówkę jak i również osoby nie uczęszczające na zajęcia organizowane przez naszą placówkę, a chcące sprawdzić swoje umiejętności językowe.

Moje pytanie jest takie opłata egzaminacyjna, którą muszą uiść uczestnicy egzaminu podlega opodatkowaniu VAT od towarów i usług? biorąc pod uwagę uczestników, którzy brali udział w kursie językowym w naszej placówce (kończą egzaminem)  i osoby nie biorące udziału w naszych kursach.

Czy jest podstawa prawna.

Proszę o odpowiedź.

pozdrawiam

#1908347 duplikat faktury a termin płatności

Napisano przez ZG. w 19 czerwiec 2015 - 08:14 w Różne tematy

ale jeżeli na chwilę obecną takiego regulaminu nie ma a muszę wystawić duplikat faktury, nabywca chce wydłużenia terminu, ale na fakturze nie da się tego zrobić.

#1908252 duplikat faktury a termin płatności

Napisano przez ZG. w 18 czerwiec 2015 - 15:41 w Różne tematy

witam

po wystawieniu duplikatu faktury jaki nabywca ma termin płatności? wiadomo, ze na fakturze nie można zmienić terminu bo duplikat musi być identyczny jak oryginał. Nabywca poprosił o duplikat faktury ale termin płatności oryginalnej faktury już upłynął.

#1880466 PIT 11 wysyłka przez e-deklaracje

Napisano przez ZG. w 06 luty 2015 - 09:26 w PIT i PKPiR

witam

wysłałam pierszwy pit 11 przez formularz interaktywny ale po pobraniu UPO nie został naniesiony nr referencyjny na PIT,skopiowac i wkleić też nie da rady czy jest jakaś inna możliwośc bo przepisywać mi się tego nie chce (bo za dużo tych  pitów :-(), a jeżeli będzie podpięte UPO pod ten PIT to to by wystarczyło czy musi być wpisany ten nr referencyjny?

#1879335 projekty PO KL

Napisano przez ZG. w 02 luty 2015 - 21:25 w Różne tematy

witam

mam pytanko, jeżeli uczestnik projektu nie podpisze zgody na przetwarzanie jego danych osobowych czy powinien być dopuszczony do udziału w szkoleniu? i co w takim przypadku należy zrobić?

#1879332 Potwierdzenie salda

Napisano przez ZG. w 02 luty 2015 - 21:20 w Różne tematy

z tego co ja wyczytałam to potwierdzenie salda kontrahent powinien odesłać do 15 stycznia

#1879328 PIT 11 - wypełnienie

Napisano przez ZG. w 02 luty 2015 - 21:11 w PIT i PKPiR

witam

osoba zatrudniona (jednorazowo) na umowę o dzieło przykładowo:

kwota brutto 1.100,00

koszty uzyskania przychodu (50%)  550,00

dochód 550,00

podatek 99,00

wszystkie te dane wpisałam do formularza interaktywnego PIT 11 w części F  punkt 8 pole nr 56, 57, 54 i 55 natomiast przy sprawdzeniu poprawności wyskakuje komunikat, że PIT zawiera błędy bo nie zostało wypełnione pole nr 53, ale przecież kwotę brutto wpisałam do pola nr 56, więc nie rozumiem o co chodzi, i nie wiem czy z tym błędem  PIT przejdzie. Proszę o radę. Z góry dziękuję.

#1878635 PIT 11 wysyłka przez e-deklaracje

Napisano przez ZG. w 30 styczeń 2015 - 17:35 w PIT i PKPiR

Zapisz wysłany plik. Na górze dokumentu będziesz mieć jego numer. Potem zawsze można sprawdzić status wysyłki za pomocą formularza UPO: http://www.finanse.m...10/UPO_v6-0.pdf

dzięki wielki :-)

#1878228 PIT 11 wysyłka przez e-deklaracje

Napisano przez ZG. w 29 styczeń 2015 - 16:45 w PIT i PKPiR

Do US PIT podpisujesz zgodnie z zasadą przesyłu elektronicznego,  a dla pracownika trzeba go podpisać i uzupełnić dane osoby sporządzającej lub przystawić pieczątkę.

Numer dokumentu nadany przy wysyłce do US nie ma znaczenia dla pracownika, bo to nie jego problem w jaki sposób płatnik wysyła deklaracje do urzędu.

dziękuję za informacje, ale mam jeszcze jedno pytanie, jeżeli wypełnię ten pit  i będę chciała go wysłać i pobrać UPO, ale z tego co słyszałam, że się czeka na pobranie UPO nawet do kilku godzin, jak go się później pobiera jeżeli zamknę ten pit, to  w co trzeba było by wejść aby sprawdzić czy można już pobrać UPO?

#1877853 PIT 11 wysyłka przez e-deklaracje

Napisano przez ZG. w 28 styczeń 2015 - 19:22 w PIT i PKPiR

witam

pierwszy raz w tym roku będę wysyłała pit 11 drogą elektroniczną wypełniony w formularzu interaktywnym, jeżeli nie można w tym formularzu wypełnić rubryk związanych z imieniem i nazwiskiem osoby wystawiającej Pit  i bez tych danych zostaje wysłany do urzędu, pit równocześnie trzeba przekazać pracownikowi to trzeba by było ręcznie to pouzupełniać? i czy pracownik dostaje ten pit na którym będzie widniał nr dokumentu nadany przy wysłaniu pit?

proszę o  podpowiedź jak to wogóle ma wyglądać, z góry dziękuje