Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika Gosiek

Odnotowano 12 pozycji dodanych przez Gosiek (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 23-styczeń 20 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#945721 wpływ zwolnienia lekarskiego po rozwiązaniu umowy o pracę

Napisano przez Gosiek w 24 październik 2013 - 12:54 w ZUS i Płace

no to chyba zostaje mi czekać

czy do ZUSu też kopię świadectwa pracy, którego niestety nie mam podpisanego

#945677 wpływ zwolnienia lekarskiego po rozwiązaniu umowy o pracę

Napisano przez Gosiek w 24 październik 2013 - 12:00 w ZUS i Płace

dokładnie rozwiązanie z art.52,,(uzgodnienia z radcą prawnym) nie odbierał telefonu ani nas nie powiadomił o swojej nieobecności, do tego jest przerwa w zwolnieniu 7-8.10 gdzie powinien się zjawić w pracy i miał czas na dostarczenie pierwszego zwolnienia, a one przyszły razem pierwsze i drugie, podobny manewr zrobił mam w sierpniu przez 8 dni nie zjawiał się w pracy a potem przyszedł jak gdyby nigdy nic

a jak potraktować adres na zwolnieniu skoro poczta pisze adresat wyprowadził się a on podaje go na zwolnieniu, więc oszukuje podając gdzie jest w czasie choroby gdzie ma pisane "leżeć"

#945647 wpływ zwolnienia lekarskiego po rozwiązaniu umowy o pracę

Napisano przez Gosiek w 24 październik 2013 - 11:13 w ZUS i Płace

wysłałam rozwiązanie umowy o pracę do pracownika, przyszedł zwrot z poczty adresat wyprowadził się, a po paru dniach przyszło z tego adresu zwolnienie lekarskie

więc świadectwo pracy wystawiliśmy z data zwrotu i wysłaliśmy na ten adres( no niestety też przyszedł zwrot z adnotacją adres nieaktualny)

za okres od 1-9.10 wprowadziłam NN bo nie wiedzieliśmy co się dzieje z pracownikiem

on jednak 15.10 wysłał mi zwolnienie lekarskie za okresy od 1-6.10 i 9-16.10

czy za okres zwolnienia lekarskiego od 1-6.10 i za 9.10 ja powinnam mu wyrzucić to NN i wypłacić chorobowe?  dalsze wysyłam do ZUS razem z z-3? nie bardzo wiem co w takiej sytuacji zrobić

#913596 potrącenie komornicze

Napisano przez Gosiek w 25 czerwiec 2013 - 11:41 w ZUS i Płace

jaka powinna być kwota potrącenia komorniczego ( - nie alimenty) wiem, że musi pozostać kwota wolna 1181,38, program wylicza mi bzdurne kwoty  z wynagrodzenia 696,85 a z zasiłku 88,81, a jak powinno być poprawnie?

wynagrodzenie zasadnicze 1750 zł brutto

zasiłek chorobowy 679,50 zł brutto

pracuje na programie R2płatnikSBO

#171860 co zrobić?

Napisano przez Gosiek w 12 kwiecień 2013 - 10:16 w ZUS i Płace

pracownikowi skończyło się świadczenie rehabilitacyjne 04.04. wypisał wniosek o urlop wypoczynkowy od 5.04 do 15.04wiadomo dostał skierowanie na badanie kontrolne i okresowe ( bo w czasie nieobecności mu się skończyły) i miał iść 5.04, poszedł na badania dopiero 9.04 po mojej interwencjijak potraktować 5-8.04?

#138932 Kontrola ZUS

Napisano przez Gosiek w 14 listopad 2012 - 11:02 w ZUS i Płace

oki, dzięki

#138927 Kontrola ZUS

Napisano przez Gosiek w 14 listopad 2012 - 10:56 w ZUS i Płace

mam pytanie czy karty wynagrodzeń muszę mieć podrukowane czy wystarczy że mam w komputerze i tylko wydrukuje na ich (kontrolerów z ZUsu) prośbękart zasiłkowych nie ma już obowiązku prowadzenia? tak?

#136866 ciąża a umowa na zastepstwo

Napisano przez Gosiek w 05 listopad 2012 - 09:38 w Uprawnienia rodzicielskie

dzięki,pytam bo zwątpiłam czytając w necie" Pomimo, iż umowa na zastępstwo w takim wypadku nie przedłuża się do dnia porodu, to jednak ma do niej zastosowanie inny przepis Kodeksu pracy, gwarantujący pewną ochronę zatrudnienia, mianowicie przepis art. 177 kodeksu pracy zgodnie z którym, pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy."

#136855 ciąża a umowa na zastepstwo

Napisano przez Gosiek w 05 listopad 2012 - 09:28 w Uprawnienia rodzicielskie

a jak do tego ma się art.177 par1 KP

#136848 ciąża a umowa na zastepstwo

Napisano przez Gosiek w 05 listopad 2012 - 09:15 w Uprawnienia rodzicielskie

koleżanka ma umowę na zastępstwo, jest w ciąży, umowa kończy jej się przed porodemczy umowa ta skończy się jej kiedy osoba zastępowana wróci do pracy?czy należeć będzie się jej zasiłek chorobowy, macierzyński?

#134737 Piątek...

Napisano przez Gosiek w 26 październik 2012 - 13:11 w Różne tematy

Wieczór w parku chłopak czule szepcze dziewczynie do ucha:
- Kochana wypowiedz te słowa, które połączą nas na wieki ....
- Jestem w ciąży!!!

#134729 Piątek...

Napisano przez Gosiek w 26 październik 2012 - 13:03 w Różne tematy

W każdą niedzielę, wychodząc z kościoła, mężczyzna dawał żebrakowi 10 złi tak to trwało kilka miesięcy. W październiku dał mu 5 zł.Zdziwiony żebrak pyta:- Dlaczego tylko 5 zł, zawsze było 10 zł?- No wiesz, posłałem syna na studia.- To dlaczego na mój koszt?