Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika teflonowa

Odnotowano 10 pozycji dodanych przez teflonowa (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 23-styczeń 20 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#1983427 brak odpowiedzi na reklamację Poczty Polskiej

Napisano przez teflonowa w 22 sierpień 2016 - 15:10 w Prawo cywilne

właśnie nie wiem, czy nie doszła, czy zaś zaginęła ;) myślałam, żeby napisać im na maila, powołując się na ..właśnie nie wiem na co, bo chyba nie na zwykłą ustawę konsumencką .. niepokoi mnie fakt, że jak zglosilam na infolinii ze nie dostalam odp., na reklamację, ta babka szukala statusu reklamacji i nie umiała nic znaleźć po numerze nadania (tej opoznionej przesylki). Prosiłam o pilne wyjaśnienie. Podałam jej maila, miała od razu moje zgłoszenie przekazać do działu gdzie zajmuja się reklamacjami... I zero odzewu

#1983420 wykonanie usługi - Stolarz nie chce oddać pieniędzy

Napisano przez teflonowa w 22 sierpień 2016 - 14:24 w Prawo cywilne

Jeśli faktycznie miały zupełnie inne wymiary , to stolarz nie wywiązał się z umowy i nieprawidłowo wykonał usługę. kiedy te pieniądze zostały mu zapłacone, przed zamontowaniem? Ja bym powiedziała, że zupełnie inne wymiary miały byc, postraszyła Rzecznikiem. A macie rozpiskę albo projekt tych szafek wraz z wymiarami?

#1983418 brak odpowiedzi na reklamację Poczty Polskiej

Napisano przez teflonowa w 22 sierpień 2016 - 14:15 w Prawo cywilne

Szanowni Państwo,

jakie obowiązują przepisy prawne, które regulowałyby czas pisemnej odpowiedzi Poczty Polskiej na reklamację usługi?

14 lipca złożyłam na poczcie głównej w moim mieście reklamację pisemną, wraz z dowodem nadania, oraz formularzem reklamacyjnym i do dziś nie uzyskałam żadnej odwiedzi (mam podpis pracownicy, że przyjęłą reklamację). 

Przed tym weekendem interweniowałam, dzwoniąc pod podaną na stronie internetowej PP infolinię (próbowałam skontaktować się najpierw z Centrala, bo tam adresowana była reklamacja, jednak sygnał z telefonu, po pierwszym sygnale brzmiał jakby połączenie odrzucano).

Roszczenie na załączonym formularzu, wpisałam w wysokiej kwocie, ponieważ pismo, które reklamowałam to był polecony (specjalnie priorytet, bo zależało mi na czasie) , pismo kierowane było do linii lotniczych, z tytułu -jak na ironię- również REKLAMACJI mocno opóźnionego lotu... tak więc zamiast kolejnego dnia, list dotarł po chyba tygodniu, w międzyczasie zdenerwowana mocno sytuacja napisałam właśnie tę reklamację... próbowałam się najpierw sama dowiedzieć, gdzie znajduje sie list, ale na infolinii nie mogli mi pomoc, a po napisaniu na maila ;;skargi'' zupełna ''olewka''... Chciałabym żeby poczta odpowiedziała  za swoje zaniedbania, przy mnie kobieta tez składała reklamacje, więc chyba jakośc usług spada mocno. dla mnie to niedopuszczalne zeby pilna przesylka , ktorej nadano w dodatku status ''priorytet'' dochodzila tak dlugo. Co moge teraz zrobic ? jeśli do dziś zero odp. ze strony PP...?

#1964266 wniosek o urlop wychowawczy a nakładające się na urlop wychowawczy zwolnienie...

Napisano przez teflonowa w 13 kwiecień 2016 - 12:10 w Uprawnienia rodzicielskie

dziękuje za odpowiedzi. A jeszcze pytanie, jakbym chciała wrócić do pracy i przerwać wychowawczy, to mam napisać wniosek, 30 dni przed planowanym powrotem? w jaki sposób taki wniosek jest rozpatrywany? Czy mogą odmówić mi powrotu? Czy pracodawca może w moim planowanym dniu powrotu zwolnić mnie, czy jest jakis okres w którym jestem chroniona? Czy ja również w pierwszym dniu pracy mogę wręczyć L4 (nie z powodu ciąży)- proszę odpiszcie jak to wygląda w praktyce...

#1963023 Ciąża na wypowiedzeniu... jak to jest?

Napisano przez teflonowa w 06 kwiecień 2016 - 13:20 w Zatrudnianie i zwalnianie

urlopu wychow. jeszcze nie ma. bedzie za 2 dni. ale z tego co piszesz, to L4 teraz nic nie zmieni faktu, że urlop wychow. bedzie liczony od daty na wniosku. dobrze to pojelam?;)

#1963016 Ciąża na wypowiedzeniu... jak to jest?

Napisano przez teflonowa w 06 kwiecień 2016 - 13:05 w Zatrudnianie i zwalnianie

ok, tu już dokładniej wiem o co chodzi. Dziękuję za odpowiedź. Czyli tak w gruncie rzeczy...to urlop wychow. jest blokadą, a przecież nigdy nikt nie wie kiedy zachoruje, zwłaszcza że należy przestrzegać terminu złożenia wniosku. Urlop zaczyna się za 2 dni, teraz jest wypoczynkowy, dlatego nałożyłby mi się termin, a i tak mogłam sobie iśc na l4 i przerwać urlop, bo mialam taką możliwość (ze wzgledow zdrowotnych wlasnie), a tak to ani to ani to.

#1963014 wniosek o urlop wychowawczy a nakładające się na urlop wychowawczy zwolnienie...

Napisano przez teflonowa w 06 kwiecień 2016 - 13:00 w Uprawnienia rodzicielskie

tak, ja to rozumiem, tylko własnie chodzi o to, że jeśli jeszcze ''nie weszłam'' w urlop wychow.i tak rozpocznie sie zgodnie z datą wskazana we wniosku..pomimo ze L4 nie bedzie bezposrednio na urlopie a rozpocznie sie przed.

#1962999 wniosek o urlop wychowawczy a nakładające się na urlop wychowawczy zwolnienie...

Napisano przez teflonowa w 06 kwiecień 2016 - 12:43 w Uprawnienia rodzicielskie

witam, pisałam w moim starym wątku, ale nie było odzewu, to może spróbuje tutaj.. mam pytanie odnośnie urlopu wychowawczego. Czy jeśli złożyłam juz odpowiednio wcześnie (z przeszło 2 tyg. wyprzedzeniem) wniosek o urlop wychowawczy (bezpłatny oczywiście), a aktualnie mam urlop wypoczynkowy, który mi został do wykorzystania, to czy jeśli zachorowałabym i dostała zwolnienie lekarskie, to zostanie ono wypłacone jeśli zahaczy o urlop wychowawczy, czy nie ? tzn. czy termin rozpoczęcia urlopu wychowawczego jest ścisły z tym, który widnieje na wniosku i nawet choroba oraz zwolnienie nie sa w stanie tego zmienić? pozdrawiam..

#1962990 Ciąża na wypowiedzeniu... jak to jest?

Napisano przez teflonowa w 06 kwiecień 2016 - 12:31 w Zatrudnianie i zwalnianie

hej, czy może mi ktoś odpowiedzieć na poprzednią wiadomość? bardzo proszę Was.

#1959841 Ciąża na wypowiedzeniu... jak to jest?

Napisano przez teflonowa w 17 marzec 2016 - 13:15 w Zatrudnianie i zwalnianie

Cześć Babeczki i Chłopaki (bo jeden księgowy chyba też udzielił się w moim wątku?)

pojawiam się  po długim czasie, znów z pytaniem... mianowicie złożyłam wczoraj wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego (ponieważ powrót do pracy w grę nie wchodzi i ze względu na wcześniejszą niewesołą sytuację i ze względu na brak opieki nad moim Bąbelkiem).

Dziś ide na rtg kręgosłupa, tzn. już z 2 tyg przygotowuje się do tego badania, bo to odcinek lędźwiowy (i jakos mi te przygotowania nie wychodziły), a więc od wczoraj espumisany i lekka dieta, żeby był widoczny obraz. No i moje pytanie brzmi- jeśli zakwalifikowałabym się do L4, a złożyłam już wniosek o wychowawczy, to nie mam już szans na te L4 ? :/ 

W międzyczasie po ciąży ''wyszło'' mi kilka schorzeń, więc byłam juz bezpośrednio na l4 po skończeniu urlopu macierz.

ech, rozpisałam się na temat moich chorób , które wyszły po ciązy, ale wykasowałam, bo to chyba jednak nie jest odpowiednie miejsce wink.png

także z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam Was serdecznie i życze dużo słońca, pomimo lichej zimy.