Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika Joanka S

Odnotowano 684 pozycji dodanych przez Joanka S (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 13-listopad 18 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#1889741 urlop wypoczynkowy po urlopie rodzicielskim

Napisano przez Joanka S w 15 marzec 2015 - 00:11 w Oświata

Witam!
Ponieważ jesteście bardo kompetentni i udzielanie rzeczowych odpowiedzi to ja również mam pytanie: Byłam na zwolnieniu lekarskim od października 2013 roku (zagrożona ciąża), a po porodzie do 15. 04. 2015 r. przysługuje mi urlop macierzyński. Moja szefowa twierdzi, że mam jeszcze max.7 tyg. urlopu wypoczynkowego, jednak według wyliczeń z tego forum wydaje mi się, że nieco więcej. Proszę pomóżcie mi się upewnić. Z góry dziękuję.

Nie wiem jaki jest wymiar urlopu wypoczynkowego 20 czy też 26 dni,ile wykorzystałaś za rok 2013.

#1889740 urlop wypoczynkowy po urlopie rodzicielskim

Napisano przez Joanka S w 15 marzec 2015 - 00:10 w Oświata

Witam,

wczytując się w powyższe informacje obliczyłam sobie długość należnego mi urlopu (42 dni za 2014 rok i 56 za 2015 rok). Urlop rodzicielski kończy mi się 29 września 2015 roku. Czy możliwy jest taki układ moich urlopów:

• urlop za 2014 rok: od 30 września do 10 listopada 2015 roku,
  • 11 listopada to święto, a zatem dzień wolny od pracy,
  • opieka nad dzieckiem:12-13 listopada,
  • 14-15 listopada to weekend,
  • urlop za 2015 rok:16 listopada 2015 roku - 10 stycznia 2016 roku.

Nadmieniam, że nie złożyłam jeszcze oświadczenia, że w bieżącym roku będę korzystać z dwóch dni opieki nad dzieckiem. Czy mogę to jeszcze zrobić?

Możesz jeszcze złożyć oświadczenie,że będziesz korzystać z art.188 kp.

#1888125 Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika - WZÓR PISMA

Napisano przez Joanka S w 08 marzec 2015 - 16:43 w Komentarze artykułów

Tej,która trwa aktualnie.

#1887959 PIT 11 za pracę w Niemczech

Napisano przez Joanka S w 06 marzec 2015 - 22:55 w PIT i PKPiR

PiT 36 poz. 174

#1886458 umowa zlecenie a kuroniówka

Napisano przez Joanka S w 02 marzec 2015 - 19:00 w ZUS i Płace

Skoro składki były odprowadzane od kwoty nie niższej niż minimalna płaca obowiązująca w danym roku kalendarzowym,zasiłek dla osób bezrobotnych będzie przysługiwał.

#1885918 Zwolnienie lekarskie po ustaniu stosunku pracy

Napisano przez Joanka S w 27 luty 2015 - 22:41 w ZUS i prawo pracy

Szanowna Pani

Aby uzyskać płatne świadczenie po ustaniu stosunku pracy konieczne jest wypełnienie druku ZUS - 10 (oświadczenie). Właśnie w tym dokumencie zaznacza się,czy uzyskuje się dochody z innych źródeł,przy czym ZUS nie wnika,czy z racji umowy zlecenia otrzymało się wynagrodzenie,czy też nie.Ważne jest,że jest się zarejestrowanym w systemie chociażby z racji podlegania pod ubezpieczenie zdrowotne.Wtedy właśnie ZUS przesyła decyzję odmowną .Samo życie proszę pani.

#1885882 Zwolnienia L4 a wypłaty z Zus

Napisano przez Joanka S w 27 luty 2015 - 20:32 w ZUS i Płace

ZUS ma 30 dni na wypłatę świadczenia od momentu złożenia wszystkich poprawnie złożonych dokumentów.

#1885865 Zwolnienia L4 a wypłaty z Zus

Napisano przez Joanka S w 27 luty 2015 - 19:25 w ZUS i Płace

Za zwolnienia do 8 grudnia 2014 do do końca roku oraz od 1 stycznia do 2 lutego 2015 r. wynagrodzenia chorobowe wypłaca pracodawca.Zasiłek chorobowy będzie wypłacany dopiero od 3 lutego 2015.Wynagrodzenie chorobowe za grudzień i styczeń powinien już dawno wypłacić pracodawca.Upomnij się.

#1885859 druga ciąża na urlopie macierzyńskim a L4

Napisano przez Joanka S w 27 luty 2015 - 18:19 w ZUS i prawo pracy

Dokładnie tak.Podstawa będzie taka sama jak przy poprzednim urlopie macierzyńskim.

#1885854 pomocy

Napisano przez Joanka S w 27 luty 2015 - 18:04 w ZUS i prawo pracy

Aby do zasiłku macierzyńskiego liczyły się podstawy z obu umów najważniejsze jest,aby w dniu porodu umowy trwały i musisz podlegać pod ubezpieczenie chorobowe.

#1885851 druga ciąża na urlopie macierzyńskim a L4

Napisano przez Joanka S w 27 luty 2015 - 17:58 w ZUS i prawo pracy

Nową podstawę zasiłku oblicza się ponownie po przepracowaniu trzech pełnych miesięcy kalendarzowych (piszesz,że żona przepracowała 5 miesięcy), więc podstawa zasiłku ulega ponownemu przeliczeniu (chyba,że żona korzystała w tych 5 miesiącach ze zwolnienia lekarskiego,wtedy podstawa zostałaby taka jak poprzednio).

#1885848 druga ciąża na urlopie macierzyńskim a L4

Napisano przez Joanka S w 27 luty 2015 - 17:49 w ZUS i prawo pracy

Do podstawy zasiłku chorobowego i zasiłku macierzyńskiego będzie wzięte wynagrodzenie za przepracowane pełne miesiące od października do lutego oraz 7 miesięcy sprzed poprzedniego urlopu macierzyńskiego.Podstawa zasiłku chorobowego i urlopu macierzyńskiego będzie taka sama.

#1885534 zasiłek chorobowy

Napisano przez Joanka S w 26 luty 2015 - 21:30 w ZUS i prawo pracy

Zasiłek chorobowy przysługuje także,gdy nie jest to nagły przypadek,to nie jest przecież zasiłek wypadkowy smile.png .

#1885523 sw pracy czy wystawiac

Napisano przez Joanka S w 26 luty 2015 - 20:26 w Dokumenty kadrowe

Świadectwo pracy wystawiamy zawsze po zakończonych umowach na czas określony przed zawarciem umowy na czas nie określony.

#1885503 Chorobowe a rejestracja w urzędzie pracy

Napisano przez Joanka S w 26 luty 2015 - 19:27 w ZUS i Płace

Przy kontynuacji zwolnienia lekarskiego najlepiej dokumenty przesłać do oddziału ZUS,który już wypłaca świadczenie,jeżeli świadczenie w imieniu ZUS wypłaca do tej pory pracodawca dokumenty należy przesłać do ZUS w miejscu zamieszkania.

#1885500 Podstawa ustalenia wymiaru wynagrodzenia chorobowego po okresie wyczekiwania

Napisano przez Joanka S w 26 luty 2015 - 19:21 w ZUS i prawo pracy

Wynagrodzenie chorobowe 1750 zł. - składki na ubezpieczenie społeczne leżące po stronie pracownika (13,71%) razy 80% = wynagrodzenie chorobowe za 30 dni.

Trzeba jeszcze policzyć wynagrodzenie za czas przepracowany

1750 zł. :30 dni = 58,33 zł

1750zł.-(ilość dni choroby x 58,33) = wynagrodzenie za czas przepracowany.

#1885493 przerwanie urlopu wychowawczego-jak napisać podanie o przywrócenie do pracy

Napisano przez Joanka S w 26 luty 2015 - 18:56 w Urlopy

Jak czytam te wszasze wypowiedzi to mi Was żal! Osoby to piszące to albo nie były nigdy w ciąży albo nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji jakim jest ciąża. Po pierwsze jeśli państwo daje taką możliwość i kobieta ciężarna może korzystać z l4 w ciąży to trzeba to wykorzystać bo niestety mało stanowisk pracy jest przystosowanych dla kobiet w ciązy. W większości to są prace siedzące, przed komputerem, co nie jest dopuszczalne ani zdrowe w ciązy, a już o pracy w sklepie nie wspomne! Ja osobiście korzystałam z l4 gdyż moja praca polegała na staniu 8 godzin na infomarmacji w sklepie, proszę sobie wyobrazić kobietę którą męczą mdłości a potem skurcze nóg itp w takiej sytuacji. Ale po co ja się tu rozpisuje, osoby piszące takie bzdury i tak pewnie tego nie zrozumią bo przemawia przez nich zazdrość dlaczego ktoś za siedzenie w domu otrzymuje pieniądze...

Ciąża nie jest jednak chorobą i każda z nas była w ciąży i wie jakie dolegliwości mogą się przydarzyć jednakże każde niemal stanowisko pracy można dostosować dla kobiety ciężarnej, ewentualnie przenieść można pracownika na lżejsze stanowisko pracy.Myślę,że jeżeli byś wykonywała swoją pracę na siedząco w okresie ciąży pracodawca nie miał by nic przeciwko temu.Najbardziej bawią mnie pytania o wysokość chorobowego i zasiłki.chorobowe osób,które jeszcze w ciąży nie są. Nie dziwcie się dziewczyny,że pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych kobiet.

#1885490 ciąża a praca na umowę zlecenie

Napisano przez Joanka S w 26 luty 2015 - 18:47 w Uprawnienia rodzicielskie

Zleceniodawca nie ma obowiązku przedłużenia umowy na następny okres, nie jest to umowa o pracę.Zasiłek macierzyński będzie przysługiwał tylko w przypadku,gdy w dniu porodu będzie obowiązywała nadal umowa i będziesz podlegała pod ubezpieczenie chorobowe.

#1885489 Wypowiedz. um. o pracę w okresie ochrony przed emerytalnej

Napisano przez Joanka S w 26 luty 2015 - 18:43 w Zatrudnianie i zwalnianie

Skoro umowa jest zawarta na czas określony i jest zapisana klauzula o możliwości wypowiedzenia umowy za 2 tygodniowym wypowiedzeniem nie możesz wypowiedzieć takiej umowy stosując 3 miesięczny okres wypowiedzenia.

#1885323 wysokość wynagrodzenia na zwolnieniu lekarskim /ciąża

Napisano przez Joanka S w 26 luty 2015 - 12:57 w ZUS i prawo pracy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca zasiłek chorobowy za poszczególne dni choroby,a nie za miesiąc kalendarzowy,dlatego zapewne kwota jest inna niż w poprzednich miesiącach.

#1885190 ponowne zwolnienie lekarskie

Napisano przez Joanka S w 26 luty 2015 - 04:11 w ZUS i prawo pracy

Złożyłeś jednocześnie 2 wnioski o dwa różne świadczenia,zapewne w tym tkwi problem,bo nie można mieć dwóch świadczeń jednocześnie.

#1885169 Komu przysługuje świadczenie przedemerytalne

Napisano przez Joanka S w 25 luty 2015 - 23:07 w Komentarze artykułów

cyt: cool.png bezrobotni powyżej 50 roku życia ( zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy) po upływie 6 miesięcy od dnia zarejestrowania w powiatowym urzędzie pracy, mogą ubiegać się o przyznanie prawa doświadczenia przedemerytalnego, jeśli spełnią warunki do nabycia tego świadczenia wskazane w odrębnych przepisach No ale w jakich konkretnie "odrębnych przepisach"; czy nie można było tego jednoznacznie tu podać?

Jeżeli przeczytasz #46 i wejdziesz w link znajdziesz przecież wszystkie warianty i możliwości przejścia na świadczenie przedemerytalne..

#1885159 ponowne zwolnienie lekarskie

Napisano przez Joanka S w 25 luty 2015 - 22:43 w ZUS i prawo pracy

To nie ma na co czekać tylko złożyć odwołanie do Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych na decyzję wydaną przez ZUS za pośrednictwem ZUS.Skoro idziesz na operację zapewne odwołanie do Sądu przyniesie pozytywny skutek.

#1885150 ponowne zwolnienie lekarskie

Napisano przez Joanka S w 25 luty 2015 - 22:14 w ZUS i prawo pracy

Proponuję złożyć wniosek o przedłużenie świadczenia rehabilitacyjnego (można jeszcze wykorzystać 4 miesiące) lub odwołać się od decyzji organu rentowego.Do chwili ponownej komisji nie można w tym czasie korzystać z urlopu wypoczynkowego.Operacja jest związana z dotychczasową chorobą,więc zapewne nowy okres zasiłkowy nie zostanie otwarty.Przerwa powinna wynosić co najmniej 60 dni.

#1885145 nowe stanowisko

Napisano przez Joanka S w 25 luty 2015 - 22:06 w Różne tematy

Do każdego stanowiska pracy trzeba opracować występujące zagrożenia co wiąże się zapewne z dodatkową opłatą.