Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika MartaaaB

Odnotowano 12 pozycji dodanych przez MartaaaB (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 11-grudzień 18 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#2136107 Płace Optivum trzynastka

Napisano przez MartaaaB w 17 styczeń 2019 - 20:19 w Rachunkowość budżetowa

Nie mam pojęcia skąd w Was tyle jadu. Nikomu nie ublizylam ani do niczego nie zmuszalam. Więc ogarnijcie się też ze swoimi wypowiedziami

#2136059 Płace Optivum trzynastka

Napisano przez MartaaaB w 17 styczeń 2019 - 15:45 w Rachunkowość budżetowa

W poście #3 miałaś konkretną odpowiedź.

Nie zwalnia ciebie chyba nic z własnych przemyśleń, a nie tylko "oczekiwania na konkretną odpowiedź"

Nikt tu zawodowo nie udziela odpowiedzi, a w wolnych chwilach stara się pomagać innym.

Nie jestem złośliwa, a skoro twoja wrażliwość jest tak wielka, radź sobie sama.

nie jesteś złośliwa? To przeczytaj jeszcze raz swoje ostatnie zdanie na głos, może wtedy do Ciebie dotrze Twoja złośliwość. 

Widzę, że się nie dogadamy, ja o chlebie Ty o niebie. Jak już wspomniałam, naliczam trzynastki pierwszy raz i chciałam sugestii od strony praktycznej, bo teorię już przewertowałam. Ale nieważne, szkoda czasu na tę dyskusję. 

#2136053 Płace Optivum trzynastka

Napisano przez MartaaaB w 17 styczeń 2019 - 15:23 w Rachunkowość budżetowa

Wiesz co? prześledź sobie wyżej, czy aby na pewno ci nie pomagam? widać nie warto ;)

Trochę więcej pokory

Nie twierdzę, że nie starasz się pomóc, aczkolwiek Twoja zgryźliwość jest zbędna. Zadałam konkretne pytanie i takiej też odpowiedzi oczekiwałam. Teorię znam, czytałam wiele na ten temat, lecz treść można różnie odczytać, dlatego chodziło mi bardziej o część praktyczną, bo robię to po raz pierwszy.

#2136046 Płace Optivum trzynastka

Napisano przez MartaaaB w 17 styczeń 2019 - 14:53 w Rachunkowość budżetowa

Trudno, wczoraj dałam ci dostęp, dzisiaj po raz drugi nie będę o to wnioskowała.

Tobie zależy na odpowiedzi a ja mam mieć czas?

Wcale nie o to mi chodzi i nie o to proszę, proszę jedynie o podpowiedź, wczoraj z tego nie skorzystałam bo już nie miałam możliwości. Jak nie masz czasu i ochoty mi odpowiadać to tego nie rób, nie wiem po co te zbędne komentarze i uszczypliwości.

Pozdrawiam

#2135998 Płace Optivum trzynastka

Napisano przez MartaaaB w 17 styczeń 2019 - 12:04 w Rachunkowość budżetowa

wczoraj miałaś

Dopiero dziś odczytałam Twoją odpowiedź i nie mogę wejść na oficynę

#2135987 Płace Optivum trzynastka

Napisano przez MartaaaB w 17 styczeń 2019 - 11:33 w Rachunkowość budżetowa

Dałam ci dwa stanowiska, wybór i rozumienie tego należy do ciebie.

do drugiego nie mam dostępu

#2135937 pracownik niezdolny do pracy

Napisano przez MartaaaB w 17 styczeń 2019 - 09:35 w Zatrudnianie i zwalnianie

Witam,

mamy problem z pracownikiem. Sprzątaczka, która w tym roku kończy wiek emerytalny, była na zwolnieniu, po którym przeszła na świadczenie rehabilitacyjne. Po tym świadczeniu dostała zgodę od lekarza do pracy z zastrzeżeniem "bez pracy fizycznej". Co w takiej sytuacji? Przecież sprzątaczka wykonuje tylko pracę fizyczną. Nie możemy jej zwolnić, bo jest w wieku chronionym. Ma przychodzić i siedzieć i otrzymywać pensję??

Proszę o podpowiedź

#2135934 Płace Optivum trzynastka

Napisano przez MartaaaB w 17 styczeń 2019 - 09:24 w Rachunkowość budżetowa

Masz dwa stanowiska

Poczytaj

https://oficynafk.pl...roby-13658.html

zawsze należy przyjmować to, które jest bardziej korzystne dla pracownika

Czyli dobrze rozumiem, że skoro pracownica przeszła na urlop macierzyński od kwietnia to wyliczam trzynastkę z samej wysługi, która została wypłacona za czas zwolnienia lekarskiego?

#2135845 Płace Optivum trzynastka

Napisano przez MartaaaB w 16 styczeń 2019 - 15:38 w Rachunkowość budżetowa

dokładnie ten artykuł m.in. czytałam.

Lecz mimo wszystko się ze mną nie zgadzają i nie wiem co mam zrobić

#2135841 Płace Optivum trzynastka

Napisano przez MartaaaB w 16 styczeń 2019 - 15:29 w Rachunkowość budżetowa

W takiej sytuacji, jeśli dodatek stażowy nie wchodził do podstawy chorobowego tylko był w całości wypłacany "obok" wchodzi do podstawy "13-ki".

"Dodatek stażowy wypłacony pracownikowi samorządowemu za miesiąc, w którym korzystał on ze zwolnienia lekarskiego, wliczamy w całości do podstawy dodatkowego wynagrodzenia rocznego. Takie stanowisko potwierdził Departament Prawa Pracy w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej w piśmie z 20 stycznia 2010 r."

I mimo, że przez całe 3 miesiące zasadnicza i premia były "wyzerowane" to wysługę doliczamy? Właśnie czytałam na ten temat, ale w pracy się ze mną nie zgadzają i dlatego już się zbiłam z tropu..

Jeszcze inny mam przykład:

pracownik na zwolnieniu od początku roku do 04.04.2018 a od 05.04.2018 do końca roku na urlopie macierzyńskim

W związku z tym:

zasadnicza I - IV uwzgl. : 0,00

zasadnicza I - IV uzup. : 2000,00

wysługa I - IV uwzgl. : 200,00

wysługa I - IV uzup. : 200,00

zasadnicza V uwzgl. : 0,00

zasadnicza V uzup. : 2000,00

wysługa V uwzgl. : 20,00

wysługa V uzup. : 200,00

reszta roku "wyzerowana"

w takim przypadku również sam dodatek biorę? czy nie wypłacam?

#2135833 Płace Optivum trzynastka

Napisano przez MartaaaB w 16 styczeń 2019 - 14:57 w Rachunkowość budżetowa

.

#2135829 Płace Optivum trzynastka

Napisano przez MartaaaB w 16 styczeń 2019 - 14:49 w Rachunkowość budżetowa

Dzień dobry,

jak to jest z dodatkiem stażowym przy obliczaniu trzynastki? Dodatek ten jest wypłacany przy chorobach w pełnych wysokościach, więc w takich powinnam go wziąć do podstawy trzynastki? W parametrach zaznaczyłam opcję "uwzględniać tylko wysługę", ale czy tak jest prawidłowo? Np. pracownik od 03.09.2018 do końca roku był na zwolnieniach bez przerwy, w związku z czym za październik, listopad i grudzień miał obniżone wynagrodzenie zasadnicze do 0, lecz wysługa pozostała w pełnej wysokości. Co w tej sytuacji? dodatku stażowego w ogóle nie brać pod uwagę ?? 

Bardzo proszę o pomoc, bo już się pogubiłam całkowicie.

Np. :

zasadnicza IX uwzgl.: 118,66

zasadnicza IX uzup. : 1780,00

premia IX uwzgl. : 23,74

premia IX uzup. : 356,00

wysługa IX uwzgl. : 356,00

wysługa IX uzup. : 356,00

zasadnicza X uwzgl.: 0,00

zasadnicza X uzup. : 1780,00

premia X uwzgl. : 0,00

premia X uzup. : 356,00

wysługa X uwzgl. : 356,00