Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika zielonka

Odnotowano 10 pozycji dodanych przez zielonka (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 12-kwiecień 20 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#85837 powołanie do czynnej służby wojskowej

Napisano przez zielonka w 20 marzec 2012 - 12:11 w ZUS i Płace

Dzwoniłam z ZUS ciężko się było dogadać bo Pani przekierowywały mnie do siebie nawzajem, i dowiedziałam się że takiemu pracownikowi wypłacam wynagrodzenie chorobowe 80% przez 33 dni itd. itd...... Nie płacę 100% bo to nie jest wypadek w pracy.

#85803 powołanie do czynnej służby wojskowej

Napisano przez zielonka w 20 marzec 2012 - 11:13 w ZUS i Płace

A jak pracownik ma z nami umowę a zostaje powołany na służbe przygotowawczą to co ma wziąść jak nie urlop bezpłatny na ten okres... Jak miał ten wypadek NSR odwołał go ze służby i zwolnienie zostało wypisane na nasz zakład pracy.
" Nie mogą Państwo zwolnić z pracy pracownika powołanego do odbycia służby przygotowawczej. Na okres trwania służby przygotowawczej pracodawca ma obowiązek udzielić pracownikowi urlopu bezpłatnego oraz wypłacić odprawę w wysokości 2-tygodniowego wynagrodzenia. W czasie urlopu bezpłatnego pracownik zachowuje prawo do wszystkich uprawnień pracowniczych, z wyjątkiem wynagrodzenia." to jest ze strony http://mojafirma.inf...otowawczej.html

#85775 powołanie do czynnej służby wojskowej

Napisano przez zielonka w 20 marzec 2012 - 10:33 w ZUS i Płace

Witam. Mam mianowicie taki problem. Nasz pracownik został powołany do czynnej służby wojskowej w formie służby przygotowawczej. Na ten czas wziął urlop bezpłatny, jednak po niecałym miesiącu wrócił ponieważ uległ wypadkowi, i przyniósł zwolnienie lekarskie. Jaki procent wysokości chorobowego bądź zasiłku powinien dostać . Czy jako wypadek ma dostać 100% ... Nie dostałam nawet żadnego pisma ani nic co by to potwierdzało. Oczywiście on nie kłamie tylko nie wiem co i jak mam policzyć i na jakiej podstawie.

#83500 aktualizacja płatnika

Napisano przez zielonka w 09 marzec 2012 - 11:47 w ZUS i Płace

Zadzwoniłam do zusu muszę wyzerować deklarację styczniową złożyć zerowe raporty imienne i wykazać to w deklaracji lutowej. Gdzie będzie już tak pozwyższona składka rentowa.

#83214 aktualizacja płatnika

Napisano przez zielonka w 08 marzec 2012 - 14:24 w ZUS i Płace

teraz to ja już się pogubiłam, bo my właśnie zrobiliśmy sobie to "od tak" po konroli Pani z Zusu która to zaproponowała i jescze Pani biegła rewident mi wytłumaczyła jak to dokładnie zrobić. A to że wypłata za dany miesiąc jest wypłacana w kolejnym miesiącu było od zawsze. Chyba przejdę się do zus-u.

#83204 aktualizacja płatnika

Napisano przez zielonka w 08 marzec 2012 - 13:52 w ZUS i Płace

ktoś mi pomoże? za luty już musze robić deklarację tzn 01 02.2012 do 15 muszę zrobić. a nie wiem czy ten styczeń wyzerować a za styczen rozliczyć w lutym (zrobić przesunięcie). tylko nie wiem co z tym fantem zrobić jak deklarację styczniową zrobię korektę tzn. wyzeruje a to juz jest opłacone. W zusie powstanie po prostu nadpłata?

#82673 aktualizacja płatnika

Napisano przez zielonka w 07 marzec 2012 - 08:52 w ZUS i Płace

A tak w ogóle to w tym pierwszym opisywanym przypadku, to że zaczeliśmy rozliczac przykładowo styczen w lutym jest zrobione od października 2010r. bo miałam kontrole z zus i Pani przeprowadzająca kontrolę to zaproponowała. Nie kazała, a powedziała że możemy tak zrobić. Sama już się pogubiłam, będe musiała w tej drugiej firmie złożyć korektę. Tylko jak to teraz zrobić. Zrobić styczniową deklarację pustą tzn. puste miejsca na składki i styczeń rozliczyć w lutym i tak dalej? tylko że za styczen posżła opłata już w lutym i jak to teraz porozliczać, uporządkować. To mam problem.

#80220 aktualizacja płatnika

Napisano przez zielonka w 06 marzec 2012 - 16:00 w ZUS i Płace

Tak jest robione od kiedy istnieje firma to jest od mniej więcej 1997 i były kontrole z zus-u i nikt nigdy nie powiedział że tak nie może być.

#72597 aktualizacja płatnika

Napisano przez zielonka w 06 marzec 2012 - 11:45 w ZUS i Płace

Dziękuję. Ale teraz jak mam zrobić w drugiej sytuacji tzn. w drugiej firmie gdy wypłata za styczeń wypłacana jest 10 lutego a rozliczam je w deklaracji oznaczonej 01 01.2012. też będzie krzyczało że zła składka rentowa bo tu będzie za wysoka.

#34882 aktualizacja płatnika

Napisano przez zielonka w 05 marzec 2012 - 16:01 w ZUS i Płace

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy ktoś ma taki sam problem jak ja, a mianowicie, zrobiłam aktualizację płatnika. Problem w tym że za miesiąc styczeń wynagrodzenie jest wypłacane 10 lutego i dlatego wynagrodzenia za styczeń są w deklaracji z ID 01 02.2012, i tu pojawia się problem bo dokumenty są błędne. Nalicza mi składkę rentową podwyższoną i nie wiem co zrobić. Mimo iż w ustawieniach zrobiłam że od marca wyższa składka (czyli wynagrodzenie za luty) to i tak pokazuje że dokumenty są błedne. Pomocy.