Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika ikS

Odnotowano 2 pozycji dodanych przez ikS (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 24-styczeń 20 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#40407 Nota korygująca - pytanie

Napisano przez ikS w 05 marzec 2012 - 21:40 w VAT

Korekra czyli co ? Faktura korygująca ? Powiedzieli mi w sklepie, że mam dostarczyć notę, a oni na jej podstawie wystawią fakturę korygującą. W takim razie jak mam postąpić, żeby uzyskać zmianę nabywcy ?

#33216 Nota korygująca - pytanie

Napisano przez ikS w 05 marzec 2012 - 15:17 w VAT

Zakupiłem w pewnym sklepie laptopa jakieś 3 tygodnie temu. Poprosiłem o wystawienie faktury VAT na firmę. Dziś potrzebuję jednak, aby zmienić dane w fakturze i uzyskać fakturę dla osoby fizycznej, czyli dla siebie, nie na firmę. W sklepie powiedziano mi początkowo, że muszę pojawić się na miejscu z oryginałem faktury i zostanie mi na miejscu wystawiona faktura korygująca dane. Jednak po przybyciu do sklepu powiedziano mi, że muszę okazać note korygującą od księgowej. Faktura nie została jednak jeszcze zafakturowana w mojej firmie. W takim razie jak wystawić taką notę? Wyczytałem, że wystawia ją NABYWCA, czyli w tym wypadku mogę wystawić taką notę po prostu jako firma (pod notą podpisze się właściciel firmy) ? Czy mogę po prostu pobrać wzór noty korygującej i coś takiego wystawić, czy najpierw trzeba zafakturować oryginalną fakturę w firmie ?Z góry dziękuję za pomoc.