Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika Elvira

Odnotowano 9 pozycji dodanych przez Elvira (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 25-październik 19 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#2204998 Drukarnia internetowa - która najlepsza?

Napisano przez Elvira w 21 sierpień 2020 - 08:48 w Działalność gospodarcza

Już parę razy korzystałam z drukarni Drukomat.pl - bardzo podoba mi się obsługa klienta, łatwość złożenia zamówienia, szybka realizacja i jak dla mnie spoko ceny, często są zniżki. 

#2204997 Oknoplast czy Drutex? Które okno wybrać?

Napisano przez Elvira w 21 sierpień 2020 - 08:44 w Budowa i remont

Okna to dość spora inwestycja, dlatego uważam, że przy tego typu zakupie nie ma się co spieszyć i warto poznać różne opcje dostępne na rynku. Nie chodzi o to, by kupić najtańsze, ale kupić okna dobre, które wytrzymają lata, w rozsądnej cenie. Polecam artykuł: https://eurocolor.co...-zwrocic-uwage/ - co jest ważne przy wyborze okien. Oczywiste jest, że trzeba zwrócić uwagę na izolację, ale dla niektórych znaczenie ma również ich prezentacja. Mnie bardzo podobają się okna Okna REHAU Synego w wariancie kolorystycznym "szary fakturowany" - w realizacjach prezentuje się naprawdę pięknie. 

#2201505 Rolety na pierwszym piętrze.

Napisano przez Elvira w 14 lipiec 2020 - 14:53 w Budowa i remont

Ja sądzę, że dobre okna pcv wystarczą w mieszkaniu. Chociaż to chyba też zależy od okolicy w jakiej się mieszka. W tym artykule https://eurocolor.co...polczesne-okna/ jest napisane, w co można doposażyć okna, by były one bezpieczne. Ale nie widzę przeszkód, by zamontować rolety zewnętrzne, chociaż dla mnie największą ich zaletą jest całkowite zaciemnienie pokoju  :D Poza tym w temacie rozmowy jest pierwsze piętro, a w treści parter, to w końcu gdzie te rolety?  :huh:​ 

#2200220 Oprogramowanie CRM

Napisano przez Elvira w 30 czerwiec 2020 - 15:14 w Różne tematy

Korzystam od pewnego czasu z Pipedrive i jestem zadowolona. Jest prosty, intuicyjny, ma integracje, na których mi zależy (powiązanie z mailem i kalendarzem). Już nie muszę pamiętać do kogo zadzwonić w jakiej sprawie. Polecam szczególnie jeżeli ma się zespół handlowy, bo ułatwia pracę.

#2200219 Emerytura bez podatku od lipca 2020 r.?

Napisano przez Elvira w 30 czerwiec 2020 - 15:11 w Komentarze artykułów

Raczej nie ma co liczyć na zniesienie podatku od emerytury. Podatki są niezbędne do utrzymania programu 500+ i inne programy socjalne. 

#2200213 Jak skutecznie windykować należności i nie dopuścić do powstawania zaległości...

Napisano przez Elvira w 30 czerwiec 2020 - 15:03 w Komentarze artykułów

W większości przypadków sama jestem w stanie odzyskać należności. Czasem wystarczy telefon, albo wezwanie do zapłaty i klient płaci - nieopłacona faktura jest czasem spowodowana zapominalstwem. Jeżeli klient zadzwoni i poprosi o parę dni więcej - nie widzę problemu, fajnie, że dzwoni i uprzedza, i mówi, kiedy opłaci fakturę. Tylko z zaciętymi klientami zwracam się do firmy windykacyjnej. Koszty odzyskania pieniędzy za fakturę leżą po stronie dłużnika, więc zawsze przed skierowaniem sprawy piszę maila do klienta, albo dzwonię, że taka sytuacja będzie miała miejsce, jeżeli nie opłaci faktury.  

#2200212 założenie magazynu

Napisano przez Elvira w 30 czerwiec 2020 - 14:53 w Inne

Budowa magazynu od podstaw? Trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów i tutaj nie można sobie pozwolić na błędy, bo mogą okazać się kosztowne. Pierwsza rzecz: trzeba zastanowić się czy hala będzie tylko magazynem czy będą tam również powierzchnie biurowe? Trzeba mieć działkę, pozwolenie na budowę, projekt. Więc taką inwestycję warto przemyśleć, bo to dopiero początek kosztów. Do tego dochodzą drzwi, okna, wyposażenie, media, woda, prąd, ogrzewanie. Część rzeczy do magazynu czy biura można wynająć. IKEA swego czasu planowała wypożyczać meble do biur, ale nie jest to nic innowacyjnego. Są na rynku firmy, które wypożyczają meble i sprzęt do biura. Niektóre rzeczy można znaleźć w serwis, które oferują wypożyczanie, np. https://rentalo.pl/. Część rzeczy jednak będzie wymagała zakupu. 

#2164096 Umowa o dzieło

Napisano przez Elvira w 28 sierpień 2019 - 15:14 w ZUS i Płace

Wydaje mi się, że 20%, bo 50% jest przy przekazywaniu praw autorskich (a więc bardziej dotyczy np. grafików czy dziennikarzy, którzy tworzą dzieło, do którego muszą potem odstąpić prawa autorskie). Dotyczy więc własności intelektualnej będącej przedmiotem prawa autorskiego.

#2164095 wirtualne biuro w Krakowie

Napisano przez Elvira w 28 sierpień 2019 - 15:09 w Działalność gospodarcza

Z Krakowa możesz zobaczyć ofertę biura http://cleveroffice.pl - cenowo przystępnie. Na co zwracać uwagę? Według mnie ważne kwestie to: jaki jest pakiet świadczonych usług? Co jest w cenie, a co można jeszcze "dokupić"? Jaki jest zakres usług administracyjnych: ilość odbieranej korespondencji miesięcznie, skanowanie i przesyłanie pism mailowo, itp. Lokalizacja też jest ważna - jeżeli jest blisko jakiegoś znanego obiektu tym lepiej! (Clever Office znajduje się niedaleko Urzędu Miasta). Ważny jest również łatwy dojazd - zarówno samochodem jak i komunikacją miejską. Wiele wirtualnych biur oferuje również pomoc prawną i księgową (a nawet kadrową) - to jest kolejny atut. Warto przejechać się do danego biura, zobaczyć wnętrze, strefę co-workingową, jak prezentują się sale konferencyjne. No i - niby banał - ale jak wygląda sprawa z kawą i herbatą? ;)