Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zawartość użytkownika umberto

Odnotowano 37 pozycji dodanych przez umberto (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 29-wrzesień 20 )


Według typu zawartości

Filtruj


Sortuj według                Sortuj  

#2110993 OC kupowane w CUK , ktoś ma?

Napisano przez umberto w 27 lipiec 2018 - 07:33 w Zakupy, rejestracja, ubezpieczenie

Dodam jeszcze, że kupując aut, kupujemy je z ubezpieczeniem. Jeżeli chcemy, aby auto nadal było ubezpieczone w danym towarzystwie ubezpieczeniowym, to w zasadzie nic nie musimy robić. Jedynie podać informacje na temat ewentualnych zniżek które mogą nas dotyczyć. Np za bezszkodową jazdę itd.

Można również wypowiedzieć umowę.

Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://wygodnie.pl/...trzeba-wiedziec- można tam znaleźć trochę więcej informacji na temat szczegółów.
#2110083 Jaki zarządca nieruchomości - Warszawa

Napisano przez umberto w 19 lipiec 2018 - 11:06 w Budowa i remont

Jest wielu zarządców którzy zajmują się zarówno obsługą techniczną jak i finansową nieruchomości, bloków mieszkalnych itd.

Raz w roku (lub częściej jeżeli jest taka konieczność), zbiera się rada, składająca się z mieszkańców, która wyznacza kierunki na najbliższy rok: niezbędne remonty, docieplenia itd.

Przykłady firm świadczących usługi w zakresie obsługi technicznej nieruchomości: https://www.inwemer....a-nieruchomosci
#2108965 Jakie taxi w Warszawie?

Napisano przez umberto w 11 lipiec 2018 - 06:02 w Pozostałe (off topic)

Zależy gdzie, kiedy i o której.

Dobrą robotę, ze względu na stosunkowo niską cenę robi Uber, w którym mniej więcej z góry wiadomo ile się zapłaci za przejechaną trasę.

Płatność jest zwykle bezgotówkowa, co moim zdaniem też jest ciekawym rozwiązaniem, z tego względu nie trzeba posiadać większej gotówki przy sobie.

Jest też szereg firm przewozowych dysponujących autami w każdym rozmiarze, autami o podwyższonym standardzie, dla bardziej wymagających klientów. Tak więc możliwości z tego zakresu jest całkiem dużo.

Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: http://monsters.com....z-vip-warszawa/
#2108085 Wrzucenie kredytu w koszta

Napisano przez umberto w 04 lipiec 2018 - 12:06 w Różne tematy

Od podatku możesz odpisać sobie wszystko to, co jest powyżej kwoty kredytu. A więc załóżmy, że pożyczasz 10 tys zł na 1 rok. Do spłaty masz w sumie 14 tys zł.

Od podatku możesz odliczyć sobie 4 tys zł.

 

Jeżeli chodzi o kredyty, to moim zdaniem dużym plusem jest to, że banki oraz firmy pozabankowe maja obowiązek publikacji RRSO, czyli współczynnika który zawiera wszystkie realne koszta.

 

Sprawdź jeszcze tutaj pod linkiem: https://www.finanovacash.pl/
#2108016 Jaka nawierzchnia do punktu usługowego

Napisano przez umberto w 04 lipiec 2018 - 07:38 w Budowa i remont

Punktu usługowego - a więc planowany jest względnie duży ruch. Będzie się w ciągu dnia przewijało dużo ludzi. W związku z tym pojawia się pytanie, co wybrać. Raczej chciałbym odpuścić sobie terakotę, albo inaczej rzecz ujmując, jest to rezerwowe rozwiązanie.
#2106374 Wypożyczenie busa do przewozu gości - Warszawa

Napisano przez umberto w 22 czerwiec 2018 - 06:26 w Pozostałe (off topic)

Gdzie wynająć busa do przewozu gości weselnych? Chodzi o busa na kilkanaście osób, bo tyle realnie będzie potrzeba. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
#2105478 Gdzie wykupić OC

Napisano przez umberto w 14 czerwiec 2018 - 11:00 w Zakupy, rejestracja, ubezpieczenie

No dobra, ale te 100% podwyżki na przestreni ostatnich kilku lat to lekka przesada.

 

Czytałem trochę na ten temat. Po prostu kiedyś koszta ubezpieczenia były sztucznie zaniżane, było to robione na wiele sposobów. To musiało się skończyć. Kolejny powód to rosnące kwoty odszkodowań, w ślad za rosnącymi kosztami napraw. To kolejny powód. No i w końcu konieczność realizowania takich usług jak wynajem przez TU auta zastępczego. Ale i teraz ta sama polisa, o tych samych parametrach potrafi różnić się kosztami od siebie o co najmniej kilkadziesiąt procent. Dlatego przed podjęciem decyzji warto sobie porównać, np na Superpolisa: https://superpolisa.pl/
#2105473 Kiedy ubezpieczyciel może żądać zwrotu OC

Napisano przez umberto w 14 czerwiec 2018 - 10:31 w Zakupy, rejestracja, ubezpieczenie

Cóż, rzeczywiście w ogólnych warunkach ubezpieczenia zdarzają się zapisy, w których mogą się zdarzyć sytuacje, że ubezpieczyciel będzie żądał regresu. Bo gdy dochodzi do wypadku ubezpieczyciel musi wypłacić odszkodowanie poszkodowanemu, natomiast to czy zażąda regresu ubezpieczenia czy nie zależy od tego doszło do winy umyślnej, czy do wypadku doszło w wyniku rażącego niedbalstwa - np wjeżdżając na zamknięte rogatki kolejowe itd.

Proponuję jeszcze tutaj doczytać: https://www.transbro...-winy-umyslnej/

Można tam znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.
#2102802 Oprogramowanie do obsługi spedycji

Napisano przez umberto w 25 maj 2018 - 10:56 w Pozostałe (off topic)

Jakie oprogramowanie najlepiej będzie się sprawowało w małych firmach spedytorskich. Chodzi zarówno o kwestie logistyczne jak i rozliczanie wykorzystywania samochodów z podziałem na cele prywatne i służbowe, kontrolowanie pracy handlowców, ilości przejechanych kilometrów i tras itd.
Jaki soft będzie najlepiej się sprawował do tego typu zadań?
#2100788 Rozliczanie czasu pracy kierowców-pomóż...

Napisano przez umberto w 13 maj 2018 - 08:24 w Czas pracy

A jeżeli chodzi o cyfrowe tachografy? Przecież informacje w nich zawarte można teoretycznie przesyłać drogą internetową (internet mobilny)??
#2097796 Programy emerytalne

Napisano przez umberto w 19 kwiecień 2018 - 10:47 w Różne tematy

Oszczędzać na emeryturę trzeba i nie ma innej opcji w tym zakresie. Dlaczego nie ma? Bo widzieliście jakie są prognozy emerytur z ZUS? Ta instytucja bedzie coraz mniej wydolna. Emerytury tych którzy obecnie wkraczają na rynek pracy to będą okolice 30-40% ostatniej pensji. Będzie to więc swoisty mezalians finansowy.

Jak oszczędzać, jak gromadzić kapitał, aby nie klepać biedy na starość? Oszczedząc i pomnażać. Proponuję sprawdzić np tutaj: http://www.tanie-konto.pl/promocje/
#2096513 Przerejestrowanie samochodu

Napisano przez umberto w 12 kwiecień 2018 - 06:05 w Zakupy, rejestracja, ubezpieczenie

Kupując auto z innego powiatu, niestety trzeba będzie je przerejestrować z opcją wymiany tablic. Nie wiem dlaczego ta kwestia nie została jeszcze ucywilizowana, bo więcej zalet ma np brytyjski system, w którym to do każdego auta przyporządkowana jest 1 tablica rejestracyjna, przez cały okres jego życia. Tablica na której jest rok rok jego produkcji oraz kilka cyfr i liter porządkowych. U nas podobno zmiany też miały pójść w tym kierunku. Nie wiem dlaczego jeszcze nie idą. Wszystkie czynności jakie trzeba wykonać podczas przerejestrowania samochodu zostały spisane tutaj: https://wygodnie.pl/...trzeba-wiedziec
#2096371 Konto z możliwością zaciągania taniego debetu

Napisano przez umberto w 11 kwiecień 2018 - 08:03 w Inne podatki i opłaty

Potrzebuję założyć rachunek bankowy - zależy mi na niskich kosztach. Najlepiej rachunek bankowy z jakimś większym debetem. Tyle tego jest, trudno się połapać. Jakieś sugestie?
#2096220 Kantor online - ktoś korzystał?

Napisano przez umberto w 10 kwiecień 2018 - 09:00 w Finanse

Jeszcze jakiś czas temu sytuacja wyglądała tak, że mieliśmy do czynienia z cinkciarz pl i długo długo nic. Teraz kolejne banki wprowadzają możliwość wymiany waluty po rynkowych stawkach. Dobrym przykładem jest tutaj kantor Alior Bank.

Problem z Aliorem jest taki, że oni mają tam płatne konta bankowe.

Dlatego lepszym pod tym względem wydaje się być Nest Bank: http://www.tanie-kon...ank/nest-konto/

Mają tam darmowe konta wlutowe. W zasadzie wszystko odbywa się bezkosztowo.
#2095440 Jak wygodnie przewozić rowery na samochodzie?

Napisano przez umberto w 04 kwiecień 2018 - 12:10 w Eksploatacja

Standardowo są dwie opcje:

 

1. transport rowerów na dachu - najpopularniejsza opcja ze wszystkich. Zalety to przede wszystkim nieograniczenie pola widzenia. Wady, to konieczność dźwigania rowerów na dach. Większe opory powietrza, a więc i większe spalanie.

 

2. transport roweru na haku - zalety, to bezproblemowy montaż. Nawet dla kogoś, kto nie ma siły. wady, to większy koszt, konieczność wyrobienia dodatkowej tablicy rejestracyjnej. Proponuje jeszcze tutaj doczytać: https://nocar.pl/blo...wer-samochodem/

 

Zostało to tam fajnie opisane.
#2095439 Reklama firmy

Napisano przez umberto w 04 kwiecień 2018 - 12:05 w Różne tematy

Dobre ceny i klienci sami się znajdą. Nie trzeba wielkiej filozofii.
#2093339 Wybór prostownika

Napisano przez umberto w 22 marzec 2018 - 13:02 w Eksploatacja

Tego typu urządzeń jest bardzo dużo na rynku. Obecnie jest taka tendencja, aby podczas ładowania akumulatora nie odłączać go od klem. Zwłaszcza w sytuacji w której w nowym aucie jest dużo elektroniki, i odłączenie źródła zasilania mogłoby doprowadzić do resetu wielu systemów.

Co do prostownika, to moim zdaniem mikroprocesorowe są bez wątpienia dobrą opcją. Stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry. Nie należy jedynie doprowadzać do zbyt głębokiego rozładowania. Czyli takiego, gdy zostawiamy samochód z włączonymi światłami. Proponuje jeszcze poczytać o https://nocar.pl/blo...a-akumulatorow/

- CTEK 5.0.
#2092712 Zakup samochodu używanego ale z salonu samochodowego

Napisano przez umberto w 20 marzec 2018 - 07:11 w Pozostałe (off topic)

Tak, zwłaszcza w rozliczeniu firmowym.
#2092310 Egzamin teoretyczny na prawo jazdy

Napisano przez umberto w 17 marzec 2018 - 10:18 w Technika jazdy

Czy ktoś z was przerabiał już może tematykę egzaminu teoretycznego na prawo jazdy?? Trudno jest to wszystko ogarnąć? Podobno pytań jest naprawdę bardzo dużo, a i są też podchwytliwe.
#2091285 Montaz drzwi w ścianie z płyt kartonowo-gipsowych

Napisano przez umberto w 12 marzec 2018 - 14:41 w Budowa i remont

Drzwi w ścianie z płyt karton-gips są jak najbardziej możliwe. Podstawa, to wykonanie solidnego stelaża dzięki któremu cała konstrukcja będzie dostatecznie sztywna. Same drzwi nie powinno być też zbyt ciężkie, od standardowe, o możliwie lekkiej konstrukcji. Jest kilka zasad o których należy pamiętać. Jakie to są dokładnie zasady można dowiedzieć się z tego wpisu na portalu poradnikowego: https://www.siniat.p...i-w-sciance-g-kmasz tam trochę jaśniej określone, co gdzie i za ile oraz na co należy zwracać szczególną uwagę.
#2090485 Polska Piłka Nożna

Napisano przez umberto w 08 marzec 2018 - 07:14 w Sport i kultura

Z Hiszpanii, Niemiec, Anglii czy Włoch do Ligii Mistrzów awansują aż po 4 drużyny. U nas jest z tym znacznie gorzej, bo mistrz kraju musi przejść przez aż dwa etapy eliminacji. Nie powinno tak być moim zdaniem. Mistrz powinien mieć automatycznie awans do Ligii Mistrzów, ale jest jakiś skomplikowany algorytm który tym rządzi i trudno go przeskoczyć.

Ostatnie kilka lat to dominacja Legii Warszawa, ale coś zaczyna pękać, bo Jagiellonia w Świetnym stylu wygrała ostatnio w Warszawie. Na https://www.kibice.net/ekstraklasa/wrzucam aktualną tabelę i terminarz. No ciekawe rzeczy będą się działy moim zdaniem.
#2088937 Egzamin na prawo jazdy kategoria B

Napisano przez umberto w 28 luty 2018 - 13:06 w Eksploatacja

Czy ktoś może niedawno zdawał egzamin na prawo jazdy? Dodam, że chodzi o kat. B, bo na tej zależy mi najbardziej. Na razie nie mam potrzeby aby zdawać prawko na inne kategorie. Ktoś już to może wcześniej przerabiał??
#2087520 Wypadki w pracy - przyczyny

Napisano przez umberto w 21 luty 2018 - 14:29 w Rynek nieruchomości

Tyle się mówi o zasadach i normach BHP. Zastanawiam się w związku z tym nad przyczynami wypadów w pracy? Z czego się one biorą? Przecież technika, prawo i generalnie obyczaje poszły w tym zakresie naprawdę daleko.
#2086590 Odszkodowanie - Miałem wypadek i potrzebuje pomocy

Napisano przez umberto w 16 luty 2018 - 09:33 w Prawo ubezpieczeń

Kwestiami związanymi z odszkodowaniami zajmują się w większości kancelarii radcowskich czy adwokackich.

Na początku trzeba oczywiście oszacować szansę na zwycięstwo, bo być może lepiej pójść na ugodę i polubownie załatwić sprawę.

Możesz sprawdzić sobie jeszcze w tutaj: http://www.kancelari...7-odszkodowanie

Ewentualnie tutaj https://www.drb.pl/o-firmie/

 

Najlepiej zgłosić się do obu, poprosić o wycenę itd.
#2086566 Pożyczki gotówkowe

Napisano przez umberto w 16 luty 2018 - 08:04 w Różne tematy

Na rynku jest tyle ofert, że trudno jest w tym wszystkim się odnaleźć i połapać. A chodzi konkretnie o pożyczki gotówkowe. Ktoś już to może przerabiał? Zastanawiam się na co należy zwracać uwagę przy wyborze? Gwiadki, kruczki prawne itd. Z góry dzięki za sugestie i podpowiedzi...