Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika spiewak69

Odnotowano 1 pozycji dodanych przez spiewak69 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 13-listopad 18 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#2140327 wypowiedzenie - niezgodny termin - nauczyciel

Napisano przez spiewak69 w 14 luty 2019 - 12:50 w Zatrudnianie i zwalnianie

Witam,

Zostałam zatrudniona dnia. 10.09.2018r. na umowę o pracę w jednej ze Szkół Państwowych do dnia 30 czerwca 2019roku.

Dnia 11.01.2019r wręczono mi wypowiedzenie w ktorym jest napisane:
" Działajac na podstawie art. 30 $ 1pkt 2 ustawy z 26 czerwca 1974r Kodeks pracy rozwiazuje z Pania umowe o prace zawartą w dniu 10 wrzesnia 2018r na czas okreslony, z zachowaniem 1-miesiecznego okresu wypowiedzenia, ktory uplynie 31 marca 2019roku"

Zgodnie z obowiązującym 1-miesiecznym okresem powinna byc to data 28 lutego, a nie 31 marca 2019roku.

w związku z tym,ze chcę aby stosunek pracy ustał 28 lutego - zgodnie z przepisami - powiadomilam o tym dyrekcje, że od dnia 1marca już nie pracuję w tej szkole. Oczywiscie przyjeli to z wielkim oburzeniem.

Z informacji, które posiadam wiem że znalezli po prostu na moje miejsce inną osobę która jest również na wypowiedzeniu jednakze 3miesiecznym i moze zaczac prace od dnia 1 kwietnia 2019r. Tak więc gdybym ja odeszła z dniem 28 lutego - szkoła zostałaby bez nauczyciela przez miesiąc marzec.

Dyrekcja również chcąc to sprostować próbowała wręczyć mi "anulowanie poprzedniego wypowiedzenia" - zapewne w celu wreczenia nowego w lutym, abym musiała przepracować marzec.

Oczywiscie go nie podpisałam gdyż uważam że koniec lutego to odpowiednia data na zakończenie pracy w tej placówce.

Otrzymałam również odpowiedź z  PIP że wypowiedzenie jest niezgodne z prawem i że obowiązuje 1mc okres ktory upływa z dniem 28 lutego.

Tak więc co mogę zrobić w tej sytuacji? obawiam się np. złośliwości ze strony dyrekcji w postaci zwolnienia dyscyplinarnego z powodu nie wstawienia sie do pracy z dniem 1 marca ( tu Pani z Inspektoratu pracy powiadomiła mnie że KAŻDY Sąd Pracy unieważni takie zwolnienie gdyż termin wypowiedzenia minął 28 lutego)

prosze o porady,  sugestie,