Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika CaterinaZW

Odnotowano 14 pozycji dodanych przez CaterinaZW (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 30-marzec 19 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#2088669 gry planszowe

Napisano przez CaterinaZW w 27 luty 2018 - 13:31 w Różne tematy

My najczęściej stawiamy na klasyki :) Osadnicy z Catanu czy Carcassonne to gry, których zasady opanuje każdy. Na rodzinne wieczory polecam grę iKnow, Concept lub Party Time. Ze znajomymi natomiast warto przetestować Karty Dżentelmenów.

#2088664 Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Napisano przez CaterinaZW w 27 luty 2018 - 13:25 w Różne tematy

Ja Polskę miałam okazję pozwiedzać za dzieciaka i na studiach :) Teraz dużo bardziej opłaca się wyjechać na wakacje chociażby do Chorwacji niż nad polskie morze. Pogoda lepsza, jak ktoś nie było to nie takie oklepane, można spróbować regionalnych potraw i alkoholu ;) Zresztą często zdarzają się naprawdę fajne okazje last minute i tanie bilety samolotowe. Warto wypatrywać takich okazji i zwiedzić bardziej egzotyczne miejsca.

#2088661 Praca za granicą

Napisano przez CaterinaZW w 27 luty 2018 - 13:21 w Różne tematy

Zależy co chce się robić.

No właśnie. Wiadomo, że na stanowiska robotnicze są potrzebni "tańsi" robotnicy z Europy Wschodniej czy Azji. Ale jak to jest w przypadku programistów, grafików komputerowych czy osób pracujących w korporacjach, których umiejętności mogą być uniwersalne w wielu krajach? Takich ofert pewnie nie ma zbyt wiele?

#2088652 jak radzić sobie ze stresem

Napisano przez CaterinaZW w 27 luty 2018 - 13:04 w Różne tematy

Moim zdaniem tabletki nie rozwiążą Twoich problemów, ale i tak zrobisz jak uważasz :)

#2084875 E-zwolnienia

Napisano przez CaterinaZW w 06 luty 2018 - 14:02 w Zdrowie

U mnie w pracy nie było tak, że jak dostałam e-zwolnienie, to szef powiedział, że ok. Księgowa sobie sprawdzi i tyle :)

#2084873 Opieka medyczna prywatna czy państwowa?

Napisano przez CaterinaZW w 06 luty 2018 - 13:59 w Zdrowie

Kiedy się da idę państwowo, ale w sytuacji, gdybym miała długo czekać na wizytę, to bez wahania płacę i idę prywatnie.

#2084871 jak radzić sobie ze stresem

Napisano przez CaterinaZW w 06 luty 2018 - 13:50 w Różne tematy

Niestety, ale każda praca potrafi być stresująca. Grunt to wiedzieć, kiedy można odpuścić. Na niektóre rzeczy po prostu nie masz wpływu i przejmowanie się nimi jest zupełnie pozbawione sensu :) W trudnych chwilach zaparz sobie ulubioną herbatę, weź kilka głębszych oddechów, albo zrób sobie krótką przerwę. Raz na jakiś czas możesz sobie pozwolić na poprawiającą nastrój słodycz. Dbaj o swój wygląd i samopoczucie, staraj wysypiać itd. Po pracy postaraj się jakoś odstresować np. uprawiając sport, spotykając się ze znajomymi, idąc na masaż. Mi w takich chwilach pomaga odnalezienie fajnych dat w kalendarzu np. jeszcze tylko X dni do wymarzonego koncertu, za niecałe X tygodni urlop. Jakoś łatwiej wtedy wstać i iść do pracy :)

#2084864 Co aktualnie czytacie?

Napisano przez CaterinaZW w 06 luty 2018 - 13:43 w Różne tematy

Hardą Cherezińskiej :)

#2082398 BHP online

Napisano przez CaterinaZW w 24 styczeń 2018 - 11:14 w BHP

Wystarczy, że wpiszesz sobie w google szkolenie BHP online, albo e-learning BHP :) Taka forma szkolenia jest coraz popularniejsza, bo kurs można zrealizować w dowolnym momencie i z wybranego przez siebie miejsca. Szkolenia BHP wyceniane są właśnie od osoby :) Płacisz tyle ile osób chcesz przeszkolić i tyle. Jakie szkolenie Cię interesuje? Dla pracowników administracyjno-biurowych?

#2082397 jak sprawdzić pracownika???

Napisano przez CaterinaZW w 24 styczeń 2018 - 11:09 w Różne tematy

Wielu pracodawców przegląda teraz portale społecznościowe swoich pracowników. Często zdarza się, że opublikują tam jakieś treści lub zdjęcia, które będą stanowiły dowód na ich nieuczciwość :)

#2082396 Grafika do sklepu internetowego

Napisano przez CaterinaZW w 24 styczeń 2018 - 11:06 w Różne tematy

Jest dużo stron z darmowymi lub tanimi grafikami, które można wykorzystać komercyjnie, a których obrobienie nie zajmie Ci dużo czasu. Uważam jednak, że jeżeli kompletnie się na czymś nie znasz, to może wato najpierw kupić od kogoś usługę zrobienia grafiki, a w międzyczasie zrealizować jakiś kurs i nauczyć się samemu. Nie ma nic gorszego niż skrzywdzić się jakimś okropnym bannerem czy inną grafiką. Szczerze? Ludzie to wzrokowcy - każde potknięcie szybko zauważą i nie omieszkają skomentować. Ja sama jak widzę takie graficzne potworki w jakimś sklepie internetowym, to zaczynam się zastanawiać nad jego wiarygodnością. Sklep musi wyglądać profesjonalnie - inaczej nikt w nim nic nie kupi. Takie moje zdanie :)

#2082392 gifty dla pracownikow

Napisano przez CaterinaZW w 24 styczeń 2018 - 10:59 w Różne tematy

U mnie w pracy nagrodą również były bilety do kina :) Natomiast mąż otrzymał kartę podarunkową na zakupy w najpopularniejszym w naszym mieście centrum handlowym (niby tylko na 100 zł, ale zawsze fajny gest ze strony pracodawcy i mogliśmy za to kupić to, co się nam podoba). Jeżeli nie chcesz dawać podwyżki, to może jednorazowa premia uznaniowa? Myślę, że dodatkowe pieniądze ucieszą każdego pracownika.

#2082389 jakie studia?

Napisano przez CaterinaZW w 24 styczeń 2018 - 10:54 w Oświata

Pracy raczej nie zabraknie dla ludzi znających się na programowaniu (większość studentów znajduje dobrze płatną pracę przed ukończeniem uczelni), posługujących się płynnie kilkoma językami obcymi a także dla lekarzy. Chociaż główne pytanie, jakie trzeba sobie zadać to "Chcę robić to, co lubię czy ważniejszy jest dla mnie wysoki dochód?". Bo niestety jedno i drugie nie zawsze idą w parze. Moja znajoma skończyła pedagogikę i pracuje w przedszkolu. Kokosów nie zarabia, ale lubi kontakt z dziećmi i nie wyobraża sobie innej pracy - zwłaszcza w jakiejś korporacji.

#2082381 Jakie szkolenia są dla Waszym zdaniem najpotrzebniejsze

Napisano przez CaterinaZW w 24 styczeń 2018 - 10:43 w Różne tematy

Ja również powiem, że zawsze warto inwestować w naukę języka - jak się nam nie przyda w pracy, to przynajmniej w życiu prywatnym (chociażby na wakacjach). Poza tym wszelkie szkolenia związane z obsługą różnego rodzaju programów komputerowych :)