Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika -Misiek-

Odnotowano 5 pozycji dodanych przez -Misiek- (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 10-lipiec 19 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#107090 Ile stracimy po wprowadzeniu zmian w podatkach w 2013 r.

Napisano przez -Misiek- w 26 czerwiec 2012 - 12:49 w Komentarze artykułów

Głosowaliście na złodziei? To q.wa macie! Samiście tego chcieli!

Idąc Twoim tokiem rozumowania, to nie powinno się chodzić do wyborów. Nie oszukujmy się, niezależnie od Partii politycznej, część ludzi będzie zadowolona, a część nie.

#107089 Ile stracimy po wprowadzeniu zmian w podatkach w 2013 r.

Napisano przez -Misiek- w 26 czerwiec 2012 - 12:48 w Komentarze artykułów

Idąc Twoim tokiem rozumowania, to nie powinno się chodzić do wyborów. Nie oszukujmy się, niezależnie od Partii politycznej, część ludzi będzie zadowolona, a część nie.

#101725 Będzie pełna deregulacja zawodu księgowego

Napisano przez -Misiek- w 01 czerwiec 2012 - 12:05 w Komentarze artykułów

Każdy zawód boi się konkurencji. Dlaczego ja nie będąc np. po kierunku chemia mogę założyć sklep z chemią gospodarczą? Dlaczego nie mając certyfikatu z technologii gumy mogę założyć sklep z oponami? Dlaczego nie mając dyplomu z biologii o specjalności "owłosienie ludzkie" mogę zostać fryzjerem? Dlaczego.... itd...Zburzmy mit o tym, że każdy jak to niektórzy piszą "cieć" będzie mógł prowadzić księgi. Otóż nie będzie mógł, bo do jakiejkolwiek działalności, którą chce się prowadzić należy się przygotować. Nie podejmę się wykonywania zawodu, do którego nie mam predyspozycji, niezbędnej wiedzy i minimum praktyki. Dlaczego ja prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą, gdzie mam parę powtarzających się rodzajów operacji mogę sobie prowadzić sam KPiR bez papierka, a koledze, który robi to samo już nie? Potem rozszerzając usługi o kolejnego znajomego, który robi już coś trochę innego rozszerzam swą "wiedzę" i nabywam tzw. praktyki. Z czasem jestem w stanie podjąć się coraz trudniejszych zadań i tak tworzona wiedza w połączeniu z praktyką bez papierka jest bezpieczna. Każdy dziś oczekuje wiedzy i praktyki, a najwięcej o tym mówią Ci, co też gdy zaczynali tej praktyki nie mieli, ale ktoś dał im szansę. Dajcie więc szansę i innym. A na koniec uważam, że jest o wiele więcej bardziej niebezpiecznych zawodów, których wykonywanie wiąże się z większym ryzykiem dla drugiego człowieka niż księgowość, a gdzie nie trzeba mieć papierów. I nikt nie ubolewa.

Zgadzam się z Tobą, ale nie w 100%. Oczywiście wszystko ładnie, pięknie, gdyby każdy podchodził do tematu tak jak Ty tzn.stopniowo. Niestety nie każdy tak zrobi i narobi kłopotów swojemu klientowi. Konieczność przygotowania się do egzaminu zmusza do prześledzenie chociaż trochę wszystkich ustaw itp.Pozdrawiam

#101037 Tax Free

Napisano przez -Misiek- w 30 maj 2012 - 11:37 w Rachunkowość

Witam,rapotr kasowy pokazuje wpływy i wypływy z kasy, więc należy zaksięgować na raporcie kasowym w dniu wpłaty pieniędzy do kasy. Data wywozu towaru nie ma nic wspólnego raportem kasowym.Pozdrawiam

#100924 Egzamin-usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych

Napisano przez -Misiek- w 30 maj 2012 - 09:02 w Rachunkowość

Witam,we wrześniu zamierzam podejść do egzaminu na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. Wiem,że niedługo być może będzie on bezwartościowy (w związku z deregulacją niektórych zawodów), ale chcę to zrobić dla sprawdzenie własnej wiedzy.Czy ma ktoś jakiś zestaw pytań testowych? Najsłabiej u mnie z wiedzą teoretyczną, więc od testów chciałbym zacząć. Zestaw przykładowy ze strony MF już mam:) Najlepiej, gdyby tych pytań było bardzooo dużo.