Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika poczatkujaca_kadrowa

Odnotowano 12 pozycji dodanych przez poczatkujaca_kadrowa (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 08-grudzień 18 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#2171054 PESEL na umowie o pracę

Napisano przez poczatkujaca_kadrowa w 24 październik 2019 - 08:36 w Dokumenty kadrowe

Hej

A jak u Was wygląda skierowanie na badanie wstępne?

Wpisujecie adres zamieszkania i PESEL?

Wg RODO (nawet na kwestionariuszu dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie nie ma takich pól do wypełnienia) nie mogę prosić o takie dane zanim nie zatrudnię takiej osoby.

Z góry dzięki za info jak sobie radzicie

#2165679 Zbiorcze świadectwo pracy

Napisano przez poczatkujaca_kadrowa w 10 wrzesień 2019 - 08:59 w Dokumenty kadrowe

Oki, dziękuje :)

#2165664 Zbiorcze świadectwo pracy

Napisano przez poczatkujaca_kadrowa w 10 wrzesień 2019 - 07:59 w Dokumenty kadrowe

Witajcie,

jak zostało wydane pracownikowi świadectwo pracy za zakończone umowy terminowe (ale zatrudnienie było kontynuowane), a teraz jak pracownik odchodzi, należy wydać świadectwo za pozostały termin zatrudnienia? Czy mogę wydać świadectwo za całość zatrudnienia?

#2144954 Monitoring

Napisano przez poczatkujaca_kadrowa w 18 marzec 2019 - 14:37 w Różne tematy

A co kadrowa ma do monitoringu, żeby go wprowadzać? Kadrowa ma zadbać o potwierdzenie prawidłowego poinformowania pracowników o monitoringu, monitoring wprowadza pracodawca.

Na stronie uodo jest informator nt. monitoringu w miejscu pracy - poczytaj, się dowiesz.

Wolę się upewnić, żeby nie było później gadania, że w kodeksie pracy jest info o monitoringu więc kadrowa ma go ogarnąć... :D Niestety

#2144890 Monitoring

Napisano przez poczatkujaca_kadrowa w 18 marzec 2019 - 11:34 w Różne tematy

Cześć wszystkim :)

Chcemy wprowadzić monitoring na terenie firmy. Jak wprowadzić taki monitoring? Czy to kadrowa ma go wprowadzić? Kamery mają być w biurach pracowników, na magazynach, pakowalniach.

#2130959 premie uznaniowe

Napisano przez poczatkujaca_kadrowa w 13 grudzień 2018 - 08:18 w ZUS i Płace

To jeszcze nie jest premia uznaniowa. To jest część wynagrodzenia... jeden kierownik chce  zrobić to na "legalu" i nazwać ją premią uznaniową. Tylko że ta premia obejmowałaby połowę pracowników - tych którym jest zabierane te 500zł za chorobowe.

Co jest najśmieszniejsze oni nigdy nie nadużywali chorobowego nawet jak nie było tej zasady.

Myślę, że argument dyskryminacji by tu bardzo pasował. Dziękuję :)

#2130773 premie uznaniowe

Napisano przez poczatkujaca_kadrowa w 12 grudzień 2018 - 10:48 w ZUS i Płace

Ja raczej ogólnie chcę wiedzieć czy może być tak, że w tej samej firmie jedni mogą chorować a drudzy nie...

Bo wydaje mi się, że zasady co do chorób w firmach powinny być jednakowe dla wszystkich pracowników...

#2130751 premie uznaniowe

Napisano przez poczatkujaca_kadrowa w 12 grudzień 2018 - 10:01 w ZUS i Płace

O jakiej premii mówisz? Uznaniowej czy regulaminowej?

O premii tzw. nieoficjalnej ;)

W sumie tego premią nie można nazwać bo to jest część wynagrodzenia, poprostu jest inaczej płacona

#2130744 premie uznaniowe

Napisano przez poczatkujaca_kadrowa w 12 grudzień 2018 - 09:48 w ZUS i Płace

A powiedzcie mi kochane babeczki jeszcze czy możliwe jest, żeby w firmie która składa się z 2 działów: handlowego i magazynu (liczba pracowników do 20 os.) jest możliwe, że każdy kierownik ma inną zasadę co do chorobowego? Np. jeden zabiera całą premię, a drugi np. 20zł / dzień.

Co myślicie wgl o zabieraniu np. 500zł (całej premii) za nawet 1 dzień chorobowego - to jest zgodne z prawem?

#2130739 premie uznaniowe

Napisano przez poczatkujaca_kadrowa w 12 grudzień 2018 - 09:39 w ZUS i Płace

"Czy muszą być wyszczególnione na liście płac?"

Pytasz czy mają być w osobnej pozycji obok wynagrodzenia zasadniczego ?

Wg mnie muszą być w osobnej pozycji, a nie w łącznie kwocie razem z wynagrodzeniem. 

Tak, dokładnie czy mają być wyszczególnione osobno. Dzięki :)

#2130737 premie uznaniowe

Napisano przez poczatkujaca_kadrowa w 12 grudzień 2018 - 09:39 w ZUS i Płace

Pismem okólnym poinformować pracowników o możliwości przyznania premii, o ewentualnym jej zmniejszaniu za czas choroby, o naliczaniu lub nie do chorobowego, o warunkach jakie będa sprzyjały przyznaniu premii.......

Powinny być wyszczególnione

No właśnie, czy jeżeli wyszczególnię warunki przyznania takiej premii to nie będzie to wtedy premia regulaminowa?

Wiem, że niektórzy w umowie o pracę mają zaznaczone, że istnieje możliwość dostania premii uznaniowej. Czy wtedy muszę robić aneks do umowy? Czy pismo okólne wystarczy?

#2130401 premie uznaniowe

Napisano przez poczatkujaca_kadrowa w 10 grudzień 2018 - 14:49 w ZUS i Płace

Dzień dobry,

bardzo proszę o pomoc. Szef chce wprowadzić premie uznaniowe dla pracowników. Nie mamy regulaminu wynagradzania, w umowie o pracę też nie ma wyszczególnionej premii uznaniowej. Jak w takiej sytuacji wprowadzić premie uznaniowe w firmie?

Czy muszą być wyszczególnione na liście płac?