Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika stefi

Odnotowano 1 pozycji dodanych przez stefi (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 30-wrzesień 19 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#26508 problemy z byłym pracodawcą niepłacącym wynagrodzenia

Napisano przez stefi w 04 marzec 2012 - 20:53 w Różne tematy

Witam potencjalne osoby,które zechcą mi odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie !Otóż pracowałam w ubiegłym roku niecałe trzy miesiące u nierzetelnego pracodawcy,który nie wypłacił mi wynagrodzeń ani też nie odprowadził do ZUS składek na ub.społeczne i zdrowotne ani żadnych innych.Założyłam mu w związku z tymsprawę sądową w Sądzie Pracy i zapadł wyrok na moją korzyść,zobowiązujący pracodawcę do spłaty powstałego wobec mnie zadłóżenia wraz z odsetkami oraz do ZUS na drodze ugody.Część wynagrodzenia spłacił ale póżniej przestał wywiązywać się ze swego zobowiązania wobec mnie.ZUS częściowo ściągnął swoje należności ale moje pozostały niezaspokojone do końca.W takim układzie zleciłam komornikowi sądowemu ściągnięcie pozostałych należności od niesumiennego pracodawcy na mocy klauzuli wykonalności wyroku sądowego,co też przyniosło pożądane skutki.Komornik zdołał ściągnąć brakujące należności i moje roszczenia zostały w całości zaspokojone.JEST JEDNAK JEDEN SZKOPUŁ--- otóż do dziś nie mogę wyegzekwować od pracodawcy PIT-11 aby móc dokonać rozliczenia podatku z Urzędem Skarbowym. CO ZATEM MAM UCZYNIĆ W TEJ SYTUACJI ? CZY WOGÓLE POWINNAM WYKAZAĆ TE OTRZYMANE KWOTY W ROZLICZENIU JAKO PRZYCHÓD,GDY ŚCIĄGNIĘTE BYŁY ONE PRZEZ SĄD I KOMORNIKA I TO Z ODSETKAMI ZA ZWŁOKĘ ? Proszę o szybką odpowiedż osoby bądż osób dobrze rozeznanych w takim temacie,najlepiej zawodowca;za co z góry dziękuję.