Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Kolka82

Odnotowano 3 pozycji dodanych przez Kolka82 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 09-sierpień 19 )


Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#2008965 Umowa na miesiąc - urlop

Napisano przez Kolka82 w 20 grudzień 2016 - 14:33 w Urlopy

Mnożna urlopowa to ok. 2 dni na miesiąc, więc jeśli nie miała Pani normalnych 26 dni w ciągu roku, to w zależności od tego ile zostało, powinno się liczyć 2 dni / na pół (pół etatu), więc jeden dzień. Jeśli opieka została wykorzystana (przysługujące 2 dni w ciągu roku) to nie można ich wykorzystać u innego pracodawcy. Jest to potem odnotowywane w świadectwie pracy.
#2008966 inwentaryzacja

Napisano przez Kolka82 w 20 grudzień 2016 - 14:35 w Podatki, rachunkowość, prawo - INFORLEX.PL

Spis z natury można robić nawet i co miesiąc, jeśli jest odpowiednie zarządzenie i inwentaryzacja względem poprzedniego spisu została przeprowadzona zgodnie z przepisami, wszystko się w księgowości zgadza, stany magazynowe zgodne, rachunki z inwentaryzacją zgodne, itp. Moim zdaniem, na wniosek dyrektora, można zrobić spis z natury i połączyć go z inwentaryzacją - biorąc pod uwagę poprzedni spis, żeby nagle dwa biurka i trzy auta służbowe nie poszły pod młotek, bo ktoś przygarnął, a w papierach nie było ;)
#2008960 Czy opłaca się inwestować w nieruchomości za granicą?

Napisano przez Kolka82 w 20 grudzień 2016 - 14:28 w Nieruchomości

Szczerze mówiąc, dużo bardziej opłaca się inwestować w nieruchomości zagraniczne, aniżeli lokalne, jeśli tylko ma się na to środki. Oczywiście kwestia w jakim kraju lokujemy pieniądze, niemniej jeśli będzie to UE i kraje rozwinięte, to właściwie nie ma się czego obawiać. Tamtejsze rynki są stabilniejsze od naszego (tym bardziej teraz), a ewentualna stopa zwrotu również zapowiada się bardziej obiecująco. Wystarczy podpytać specjalistów - https://www.eliteprivatebanking.pl/#/ - którzy na inwestycjach, szczególnie niemieckich, zjedli zęby i mają spore pojęcie o lokatach, rachunkach, środkach, ratach i całej tej biurokracji, która wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym.