Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika bazyliczek

Odnotowano 147 pozycji dodanych przez bazyliczek (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 16-grudzień 18 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#166453 Wezwanie do zapłaty - jak je skutecznie napisać?

Napisano przez bazyliczek w 19 marzec 2013 - 09:08 w Działalność gospodarcza

Niepłacący kontrahenci są zmorą chyba wszystkich przedsiębiorców. W jaki sposób napisać skuteczne wezwanie do zapłaty? Co powinno znaleźć się w wezwaniu do zapłaty?

#193809 Używana kasa fiskalna

Napisano przez bazyliczek w 15 maj 2013 - 09:27 w Działalność gospodarcza

Czy można kupić używaną kasę fiskalną?Jest ona już wypisana z US, swoje już ma bo około 10 lat, jak na początek może być dobra? Sprzedaż elektroniki przez internet, także dużo nabijania nie będzie. Mogę zakupić ją BARDZO TANIO, a nie mam w tej chwili na wydanie prawie 1000 złotych na nową kasę rejestrującą. z US została wypisana 15 marca 2013 roku.

#166445 Zakładanie firmy w Anglii

Napisano przez bazyliczek w 19 marzec 2013 - 08:56 w Zakładanie firmy

Witam!Chciałem się dowiedziec jakie są formalności przy zakładaniu własnej firmy w Anglii. Będzie to firma remontowo - budowlana. Gdzie iść na początku, jakie mieć ze soba dokumenty? Proszę o pomoc:)

#146928 Sala konferencyjna pod Warszawą, gdzie?

Napisano przez bazyliczek w 02 styczeń 2013 - 14:34 w Działalność gospodarcza

Mazurkas Conference Centre &Hotel Ożarowie Mazowieckim.Czterogwiazdkowy obiekt konferencyjno – hotelowy oferujący zintegrowane usługi klientom indywidualnym, grupom turystycznym oraz grupom biznesowym. Specjalizujemy się w kompleksowej organizacji konferencji, kongresów, eventów, bankietów, targów, oraz imprez okolicznościowych.

#169598 Wystawianie faktur - upoważnienie

Napisano przez bazyliczek w 02 kwiecień 2013 - 09:19 w Działalność gospodarcza

Chciałem sie dowiedzieć, czy istnieje możliwośc upoważnienia kogos do wystawiania faktur w imieniu przedsiębiorcy? Jeśli tak to w jaki sposób dokonać takiego upowaznienia?

#168798 Jak zatrudnić Ukraińca?

Napisano przez bazyliczek w 27 marzec 2013 - 10:03 w Działalność gospodarcza

Chciałbym zatrudnić Ukraińców do brygady remontowej na lato 2013 r. Jak zrobić to legalnie? Jakie dokumenty i pozwolenia muszą mieć moi nowi pracownicy?

#375646 zaliczka na podatek dochodowy-PILNE jak ob...

Napisano przez bazyliczek w 21 maj 2013 - 12:33 w Zakładanie firmy

Przedsiębiorca, który jest czynnym podatnikiem VAT, musi złożyć deklarację VAT-7 do 25 dnia miesiąca następującego po każdym miesiącu kalendarzowym. W dokumencie tym rozliczane są podatek VAT naliczony i należny, z których wynika obowiązek podatkowy lub zwrot.

Osoba prowadząca działalność gospodarczą, która posiada status "małego podatnika" (firma, której roczna sprzedaż brutto nie przekroczyła równowartości 1,2 mln euro) może rozliczać podatek VAT kwartalnie. W takiej sytuacji należy co kwartał składać deklarację VAT-7K. Termin złożenia formularza to 25 dzień miesiąca następującego po każdym kolejnym kwartale.

Podatek VAT wynikający z deklaracji VAT-7 trzeba zapłacić do 25 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni. Jeżeli przedsiębiorca rozlicza podatek VAT kwartalnie, opłaca go do 25 dnia miesiąca następującego po rozliczanym kwartale.

Podatek VAT w ramach Unii Europejskiej

Przedsiębiorcy, którzy dokonują wewnątrzunijnej sprzedaży lub zakupu towarów lub usług muszą złożyć formularz VAT-UE, za okres, w którym doszło do transakcji. Termin złożenia to 15 dzień miesiąca następującego po okresie, którego dotyczy VAT-UE. Oprócz tego, VAT z transakcji w ramach Unii Europejskiej rozlicza się na formularzu VAT-7 lub VAT-7K, razem z podatkiem VAT krajowym.

Należy pamiętać, że przedsiębiorcy, którzy dokonują transakcji w ramach Unii Europejskiej, muszą posiadać unijny numer VAT. Aby go uzyskać, należy złożyć w odpowiednim urzędzie skarbowym aktualizację zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R. Dokumenty te powinny zostać przekazane do urzędu przed dniem dokonania pierwszej wewnątrzwspólnotowej transakcji. Jeśli formularze są wypełnione prawidłowo i przekazane do urzędu osobiście, rejestracja następuje natychmiast.

#147465 Ile przysluguje mi urlopu 5/8 etatu

Napisano przez bazyliczek w 04 styczeń 2013 - 11:45 w Urlopy

licencjat traktuje się jako ukończenie szkoły wyższej i wlicza się za niego 8 lat.

#147437 Ile przysluguje mi urlopu 5/8 etatu

Napisano przez bazyliczek w 04 styczeń 2013 - 11:08 w Urlopy

Zaokrągla się w górę i przysługuje Ci 17 dni urlopu.

#161376 Poprawa wpicu do CEIDG

Napisano przez bazyliczek w 28 luty 2013 - 09:25 w Działalność gospodarcza

WitamW jaki sposób poprawić błędy we wpisie do CEIDG? Dziękuję za odpowiedzi!

#164090 dla kogo karta podatkowa?

Napisano przez bazyliczek w 11 marzec 2013 - 08:46 w Podatki

Witam!Kiedy karta podatkowa będzie najlepszą formą opodatkowania działalności gospodarczej? Czy kazdy podatnik może z niej skorzystać?Pozdrawiam

#168116 2 dni na opiekę nad dzieckiem

Napisano przez bazyliczek w 25 marzec 2013 - 08:38 w Kadry i ZUS

Witam!W jaki sposób pracownik powinien poinformować o tym, że chce wziąć 2 dni na opiekę nad dzieckiem. Czy musi przynieść zaświadczenie od lekarza dziecka? Czy te 2 dni muszą być wzięte na raz, czy można je wykorzystać po jednym dniu?

#163310 Rekrutacja - z jakimi pytaniami się spotkaliście?

Napisano przez bazyliczek w 07 marzec 2013 - 08:15 w Zarządzanie

Najtrudniejsze pytanie to o to czemu chce Pan pracować w naszej firmie. Niby proste, ale każde słowo może zaważyć na powodzeniu rkrutacji.

#164084 Co to jest pomoc de minimis?

Napisano przez bazyliczek w 11 marzec 2013 - 08:39 w Działalność gospodarcza

Dużo mówi się w mediach o pomocy de minimis dla przedsiebiorców. Wiem że nie musi byc ona notyfikowana przez Komisje Europejską. Kiedy przedsiębiorca może starać się o pomoc de minimis i na jakie cele można ją przeznaczyć?Wiecie może jak wygląda procedura uzyskania takiej pomocy?

#145694 czynniki szkodliwe i uciążliwe

Napisano przez bazyliczek w 19 grudzień 2012 - 12:17 w BHP

Warunki szczególnie uciążliwe

Warunkami szczególnie uciążliwymi będą przede wszystkim:

[*]praca w nieodpowiedniej temperaturze, wilgotności powietrza czy ciśnieniu
    [*]praca w wymuszonej pozycji ciała
    [*]praca wywołująca szybkie zmęczenie
    [/list] Warunki szkodliwe dla zdrowia

Do warunków szkodliwych można zaliczyć czynniki oddziałujące na pracownika, takie jak:

[*]hałas
      [*]promieniowanie
      [*]pole elektromagnetyczne
      [*]substancje toksyczne:

[*]gazy
        [*]płyny
        [*]dymy
        [*]roztwory
        [*]ciała stałe
        [/list][*]bakterie
        [*]grzyby
        [*]wirusy
        [*]pasożyty
        [/list]

#146935 zamkniecie DG

Napisano przez bazyliczek w 02 styczeń 2013 - 14:40 w Działalność gospodarcza

Złożenie formularza CEIDG-1 z informacją o likwidacji działalności stanowi jednocześnie powiadomienie o tym fakcie urzędu skarbowego i służy też wykreśleniu z rejestru REGON.

Będąc płatnikiem VAT-u, składasz również dokument VAT-Z. Do ZUS-u natomiast trzeba samodzielnie złożyć formularz ZUS ZWUA - czyli wyrejestrowanie ubezpieczonego.

#146932 zamkniecie DG

Napisano przez bazyliczek w 02 styczeń 2013 - 14:38 w Działalność gospodarcza

Zamknięcie jednoosobowej działalności należy rozpocząć od złożenia wniosku CEIDG-1 z informacją o likwidacji firmy. Formularz ten trzeba złożyć najpóźniej w terminie 7 dni od daty na nim zamieszczonej. J

Możesz to zrobić na 3 sposoby. Tradycyjnie poprzez złożenie formularza w odpowiednim urzędzie miasta lub gminy. Drugi sposób to przesłanie wniosku przez stronę internetową www.ceidg.gov.pl, dla przedsiębiorców posiadających podpis elektroniczny lub profil zaufany. Ostatnia możliwość, to przesłanie CEIDG-1 pocztą. W tym przypadku należy pamiętać żeby podpis przedsiębiorcy na wniosku był poświadczony przez notariusza.

#146821 Jakie zmiany w prawie pracy od 2013?

Napisano przez bazyliczek w 02 styczeń 2013 - 08:55 w ZUS i Płace

Składki wzrosły dla początkujących przedsiębiorców

#145286 Jak założyć restautację??

Napisano przez bazyliczek w 17 grudzień 2012 - 13:32 w Działalność gospodarcza

Rozpoczynając działalność jako restaurator należy złożyć wniosek o wpis do rejestru zakładów produkujących lub wprowadzających do obrotu żywność oraz o zatwierdzenie zakładu przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Właściwym miejscowo jest powiatowy inspektor sanitarny miejsca prowadzenia restauracji. Wniosek taki można znaleźć właśnie w PIS.

#156933 Firma w mieszkaniu

Napisano przez bazyliczek w 13 luty 2013 - 08:29 w Działalność gospodarcza

Jak przygotować swoje mieszkanie aby prowadzić firmę we własnym mieszkaniu? Jakie warunki trzeba spełnić aby prowadzić działalność gospodarczą w mieszkaniu?

#146815 Urlop ojcowski 2012/2013

Napisano przez bazyliczek w 02 styczeń 2013 - 08:47 w Uprawnienia rodzicielskie

od 1 stycznia 2013 obowiązuje nadal 2 tygodnie urlopu ojcowskiego

#159445 Jak założyć solarium?

Napisano przez bazyliczek w 22 luty 2013 - 08:51 w Zakładanie firmy

Witam!Czy ktoś z forumowiczów ma moze gotowy biznes plan do otworzenia solarium? czy do takiej dzialalnosci trzeba mieć jakieś pozwolenia np. z inspekcji sanitarnej? Zastanawiam sie nad otworzeniem wlasnej dzialalności i nie wiem od czego zacząć. Mam pomieszczenie i w mojej miejscowości nie ma konkurencji. Miejscowość ma 10 tys mieszkanców. Nie jest za mała?

#156305 Dotacje na Firme

Napisano przez bazyliczek w 11 luty 2013 - 08:52 w Dotacje

Tak jak napisał Tro najwięcej informacji uzyskasz w urzędzie pracy. Przydatny jest również artykuł pod tym linkiem: http://mojafirma.inf...enie-firmy.html . Są to zebrane podstawowe informacje o różnych sposobach na pieniądze na założenie firmy.

#156609 Dotacje na Firme

Napisano przez bazyliczek w 12 luty 2013 - 08:31 w Dotacje

Warto też śledzić stronę PARP, na której znajduje się wiele informacji o projektach unijnych, w których mogą startować przedsiębiorcy.

#165219 Zasiłek dla bezrobotnych dla przedsiębiorcy

Napisano przez bazyliczek w 14 marzec 2013 - 08:59 w Kadry i ZUS

CześćChciałem się dowiedzieć czy po zakończeniu działalności gospodarczej mogę liczyć na zasiłek dla bezrobotnych. Czy odrazu mogę udać się do urzędu pracy i po jakim czasie mogę się spodziewać zasiłku?Dziękuję za odpowiedzi ;)