Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika bazyliczek

Odnotowano 147 pozycji dodanych przez bazyliczek (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 21-styczeń 19 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#174618 Amortyzowanie nieruchomości

Napisano przez bazyliczek w 26 kwiecień 2013 - 09:19 w Podatki

Amortyzacji podlegają nieruchomości stanowiące własność lub współwłasność podatnika. W jaki sposób należy prawidłowo amortyzować nieruchomości?

#174615 Rejestracja automatów do gier

Napisano przez bazyliczek w 26 kwiecień 2013 - 09:16 w Działalność gospodarcza

Witam!Chciałbym umieśćić w moim lokalu automat do gier. Słyszałem że taki automat wymaga zarejestrowania. Jakie są warunki rejestracji automatów do gier?Dziękuję

#174384 Ubezpieczenie w podróży służbowej

Napisano przez bazyliczek w 25 kwiecień 2013 - 09:13 w Podatki

Witam!Mam pytanie dotyczące ubezpieczenia w podróży służbowej. Czy ubezpieczenie pracowniak na czas zagranicznej podróży służbowej można zaliczyć jako koszt uzyskania przychodu?Pozdrawiam

#174383 Podstawa wymiaru składek

Napisano przez bazyliczek w 25 kwiecień 2013 - 09:11 w Kadry i ZUS

W połowie miesiąca zatrudniłem pracownika. Mam pytanie dotyczące podstawy wymiaru składek. W jaki sposób obliczyć wynagrodzenie będące podstawą wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne dla pracownika zatrudnionego w trakcie miesiaca?Dziękuję

#174380 Wolne za pracę w godzinach nadliczbowych

Napisano przez bazyliczek w 25 kwiecień 2013 - 09:08 w Kadry i ZUS

Witam!Chciałem się dowiedzieć czy można z góry udzielić pracownikowi czasu wolnego za pracę w godzinach nadliczbowych?Dziękuję za odpowiedzi

#173738 Nowa ustawa antykryzysowa

Napisano przez bazyliczek w 22 kwiecień 2013 - 14:25 w Działalność gospodarcza

Co sądzicie o nowej ustawie antykryzysowej? Czy uważacie, że jest wystarczajaca? Mi sie wydaje, że jedynie proporcjonalne obniżenie wynagrodzenia i czasu pracy ma ręce i nogi. Ale co na to pracownicy?O nowej ustawie antykryzysowej można przeczytać tu: http://mojafirma.inf...ykryzysowa.html

#173596 Badanie sprawozdania finansowego

Napisano przez bazyliczek w 22 kwiecień 2013 - 07:56 w Podatki

Mam pytanie dotyczące sprawozdania finansowego. Czy osoba fizyczna prowadząca działalnosć gospodarczą i prowadząca księgi handlowe ma obowiązek badania sprawozdania przez biegłego rewidenta?

#173595 Składki ZUS online

Napisano przez bazyliczek w 22 kwiecień 2013 - 07:52 w Kadry i ZUS

Czy istnieje możliwość opłacania składek ZUS drogą elektroniczną? A jeśli tak to czy może w taki sposób opłacić skłądki ZUS każdy płatnik?

#173315 Składki ZUS 2014

Napisano przez bazyliczek w 19 kwiecień 2013 - 09:23 w Kadry i ZUS

Witam!Wiecie może jak zmienią się składki ZUS 2014? Czy znowu wzrosną składki ZUS w 2014 roku? Jak będziecie coś wiedzieli to piszcie:)Dzięki

#173271 koszt badania trzeźwości pracownika

Napisano przez bazyliczek w 19 kwiecień 2013 - 08:00 w Działalność gospodarcza

CześćW mojej firmie zostało ostatnio przeprowadzone badanie trzeżwości pracownika. Podejrzewaliśmy, że jeden z pracowników przyszedł pijany. Zarządał on jednak przeprowadzenia badania krwi.Kto będzie ponosił koszty badania krwi pijanego pracownika?Dziękuję za odpowiedzi

#173270 Zbiorcze świadectwo pracy

Napisano przez bazyliczek w 19 kwiecień 2013 - 07:56 w Kadry i ZUS

Witam!Chciałem się dowiedzieć jakie są zasady wystawiania zbiorczych świadectw pracy. Kiedy można tego dokonać? W jakich okolicznościach możliwe jest wydanie zbiorczego świadectwa pracy?Dziękuję

#173268 Program dobrowolnych odejść

Napisano przez bazyliczek w 19 kwiecień 2013 - 07:55 w Kadry i ZUS

Jak wdrożyć w zakładzie pracy program dobrowolnych odejść pracowników. W jakiej formie można go przeprowadzić. Czy musi on zostać uwzględniony w regulaminie pracy?

#173053 Zatrudnianie na niepełny etat

Napisano przez bazyliczek w 18 kwiecień 2013 - 09:28 w Kadry i ZUS

Witam!Chciałem się dowiedzieć jakie obowiązki ma pracodawca, który zatrudnia pracownika na niepełny etat. Czy są jakieś różnice w stosunku do obowiążków wobec pracownika na pełnym etacie?Dzięki

#172187 Kwota wolna od potrąceń komorniczych

Napisano przez bazyliczek w 15 kwiecień 2013 - 07:21 w Podatki

Pracownik pracuje na pół etatu. Zarabia 900 zł brutto. Czy przy takich zarobkach komornik może zająć część wynagrodzenia?

#172186 Wypowiedzenie czy porozumienie zmieniajace?

Napisano przez bazyliczek w 15 kwiecień 2013 - 07:18 w Kadry i ZUS

Co będie lepsze dla pracodawcy - porozumienie czy wypowiedzenie zmieniające? Chodzi mi głównie o czas, jaki jest potrzebny aby amieniś pracownikowi umowę o pracę

#172184 Kupno przedsiębiorstwa

Napisano przez bazyliczek w 15 kwiecień 2013 - 07:16 w Działalność gospodarcza

Witam! Chciałem się dowiedzieć jak wygląda sprawa odpowiedzialności kupującego firmę za zobowiązania związane z jej dotychczasowym prowadzeniem. Czy to ja będę je pokrywał jak kupię tą firmę?

#170725 Czy urlop bezpłatny chroni przed wypowiedzeniem?

Napisano przez bazyliczek w 08 kwiecień 2013 - 07:23 w Kadry i ZUS

Mój pracownik jest na urlopie bezpłatnym. Czy taki rodzaj urlopu chroni go przed wypowiedzeniem umowy o pracę?

#170724 Umowy na czas próbny - ile z tym samym pracownikiem?

Napisano przez bazyliczek w 08 kwiecień 2013 - 07:22 w Kadry i ZUS

Mam pytanie ile umów na czas określonych można zawrzeć z tym samym pracownikiem? Czy ustawa antykryzysowa ma jeszcze jakies zastosowanie?

#170723 Fundusz socjalny - co można z niego finansować?

Napisano przez bazyliczek w 08 kwiecień 2013 - 07:19 w Kadry i ZUS

Chciałem się dowiedzieć na co można przeznaczyć środki z funduszu socjalnego? Jak ustalić katalog świadczeń socjalnych?

#170329 Jak wrzucić w koszty zakup komputera i drukarki?

Napisano przez bazyliczek w 05 kwiecień 2013 - 07:59 w Podatki

Witam!chciałem sie dowiedzieć w jaki sposób wrzucić w koszty prowadzenia działalności zakup komputera i drukarki. Jaką zasadę amortyzacji wybrać?

#170327 amortyzacja samochodu

Napisano przez bazyliczek w 05 kwiecień 2013 - 07:56 w Podatki

Witam!W jaki sposób najkorzystniej amortyzować samochód osobowy wykorzystywny w działalności gospodarczej?

#170324 Czwarta ustawa deregulacyjna

Napisano przez bazyliczek w 05 kwiecień 2013 - 07:46 w Działalność gospodarcza

Przeczytałem właśnie artykuł o czwartej ustawie deregulcyjnejhttp://mojafirma.infor.pl/dzialalnosc-gospodarcza/140425,Czwarta-ustawa-deregulacyjna.htmlCo sądzicie o planowanych zmianach? Czy ułatwią one prowadzenie działalności gospodarczej?

#170142 Likwidacja stanowiska pracy

Napisano przez bazyliczek w 04 kwiecień 2013 - 08:02 w Kadry i ZUS

Witam!Jak przeprowadzić likwidację stanowiska pracy?

#170137 jednoznaczna identyfikacja towaru

Napisano przez bazyliczek w 04 kwiecień 2013 - 08:00 w Podatki

Cześć!Klient czytając paragon musi w sposób jednoznaczny móc zidentyfikować towar. Czy jeżeli sprzedaje 5 odmian jabłek, ale każda z nich ma taka samą cenę za kilogram to mogą zaprogramować kasę, żeby wpisywała tylko jabłka, czy muszę zaprogramować 5 odmian jabłek?

#169879 Kiedy należy zarejestrować się jako osoba bezrobotna?

Napisano przez bazyliczek w 03 kwiecień 2013 - 10:13 w Kadry i ZUS

Mam pytanie dotyczące zarejestrowania się jako osoba bezrobotna.

Mój kolega miał umowę o pracę do dnia 31.03.2013 roku i nie została ona przedłużona. Pracodawca jeszcze nie wystawił koledze świadectwa pracy. Czy jest jakiś określony czas, w którym można się zarejestrować? Czy należy dokonać tego od razu następnego dnia po zwolnieniu?

Proszę o odpowiedźDołączona grafika