Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika bazyliczek

Odnotowano 147 pozycji dodanych przez bazyliczek (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 12-grudzień 18 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#173315 Składki ZUS 2014

Napisano przez bazyliczek w 19 kwiecień 2013 - 09:23 w Kadry i ZUS

Witam!Wiecie może jak zmienią się składki ZUS 2014? Czy znowu wzrosną składki ZUS w 2014 roku? Jak będziecie coś wiedzieli to piszcie:)Dzięki

#165586 Składki ZUS 2013 dla nowych przedsiębiorców

Napisano przez bazyliczek w 15 marzec 2013 - 08:27 w Kadry i ZUS

Chciałem się dowiedzieć ile wynoszą składki ZUS w 2013 roku dla nowych przedsiębiorców. Wiem, że nowy przedsiębiorca może liczyć na ulgę w tej kwestii. Jak długo można korzystać z ulgi w składkach ZUS dla nowego przedsiębiorcy?

#357845 składki na Fundusz Pracy i FGŚP

Napisano przez bazyliczek w 20 maj 2013 - 09:01 w Działalność gospodarcza

Składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń PracowniczychJestem przedsiębiorcą i prowadzę własną firmę. Zatrudniam obecnie tylko jednego pracownika i to na umowę zlecenie. Czy za zleceniobiorcę powinienem opłacać składkę na Fundusz Pracy i FGŚP?Pozdrawiam

#176023 siedziba sklepu internetowego

Napisano przez bazyliczek w 08 maj 2013 - 09:18 w Zakładanie firmy

Witam,chcę otworzyć sklep internetowy, jednak jako siedzibę firmy chcę podać miejsce, z którego będę pozyskiwać towar, chciałabym, żeby wysyłka odbywała się bezpośrednio stamtąd mimo, iż ja mieszkam zupełnie gdzie indziej. Wiązało by się to z zatrudnieniem pracowników odpowiedzialnych za obsługę sklepu internetowego, pakowania i nadawania przesyłek itd. Dodam, ze miejsce, które chce wpisać jako siedzibę mojej firmy jest już zarejestrowane jako przedsiębiorstwo produkcyjne. Co więcej inna firma, która pobiera stamtąd towar również do sklepu internetowego ma wpisany ten adres jako główną siedzibę swojej firmy. Czy mimo to mogę też to zrobić? I czy mam załatwiać wszystko w swoim mieście zameldowania czy w miejscu gdzie chcę mieć główną siedzibę firmy?

#159046 Salon fryzjerski za pieniądze z urzędu pracy

Napisano przez bazyliczek w 21 luty 2013 - 08:00 w Działalność gospodarcza

Koleżanka chce założyć salon fryzjerski i chciałaby pozyskać pieniądze z urzędu pracy. Pieniądze chciałaby przeznaczyć m.in. na dodatkowy kurs czesania. W urzędzie pracy odrzucono jej wniosek właśnie przez ten kurs. Skoro na kurs pieniądze nie mogą być przeznaczone to na co wydać pieniądze z urzędu pracy?

#146928 Sala konferencyjna pod Warszawą, gdzie?

Napisano przez bazyliczek w 02 styczeń 2013 - 14:34 w Działalność gospodarcza

Mazurkas Conference Centre &Hotel Ożarowie Mazowieckim.Czterogwiazdkowy obiekt konferencyjno – hotelowy oferujący zintegrowane usługi klientom indywidualnym, grupom turystycznym oraz grupom biznesowym. Specjalizujemy się w kompleksowej organizacji konferencji, kongresów, eventów, bankietów, targów, oraz imprez okolicznościowych.

#159274 Ryczałt w działalności gospodarczej

Napisano przez bazyliczek w 21 luty 2013 - 15:20 w Podatki

witam!Chce założyć jednoosobową działalność gospodarczą na ryczałt 3% i w związku z tym mam następujące pytanie:Co należy zaznaczyć we wniosku w rubryce dotyczącej form ksiegowania przychodów jezeli nie bedę posiadał kasy fiskalnej?

#168805 Rozliczanie importu towarów

Napisano przez bazyliczek w 27 marzec 2013 - 10:11 w Podatki

Witam!Chciałbym się dowiedzieć, jak w prawidłowy sposób rozliczyć import towarów w podatkowej księdze przychodów i rozchodów oraz księgach rachunkowych?Co wiecej interesuje mnie pod jaką datą ująć dokument SAD oraz fakturę w księgach podatkowych (zapisy dokonywane do 20 dnia miesiąca następnego), a pod jaką w księgach rachunkowych (poprzednie okresy rozrachunkowe są zamknięte).

#174696 Roczny urlop dla matek pierwszego kwartału

Napisano przez bazyliczek w 26 kwiecień 2013 - 12:14 w Komentarze artykułów

Roczny urlop dla matek pierwszego kwartału. Ale ten Donald kręci. Zmiana w dobrym kierunku. Ciekawe co jeszcze się zmieni z tym dłuższym urlopem macierzyńskim.

#163310 Rekrutacja - z jakimi pytaniami się spotkaliście?

Napisano przez bazyliczek w 07 marzec 2013 - 08:15 w Zarządzanie

Najtrudniejsze pytanie to o to czemu chce Pan pracować w naszej firmie. Niby proste, ale każde słowo może zaważyć na powodzeniu rkrutacji.

#168502 reklamy na blogu a podatki

Napisano przez bazyliczek w 26 marzec 2013 - 08:26 w Podatki

Witam,Prowadzę bloga i zamieszczam na nim reklamy. Do tej pory rozliczałem się z urzędem skarbowym na zasadzie ryczałtu. W tym roku również wybrałem taką formę opodatkowania jednak zmieniły się przepisy dotyczące podatku od reklam i muszę rozliczać się na zasadach ogólnych. Czy mogę płacić teraz wpłacać miesięcznie 18% podatek do urzędu, czy muszę zgłosić zmianę formy opodatkowania? Czytałem że w szczególnych przypadkach można to zrobić w dowolnym momencie. Rozliczam się jako osoba nie prowadząca działalności gospodarczej.Dziękuję za pomoc!

#156185 Reklama w internecie – ilość czy jakość

Napisano przez bazyliczek w 09 luty 2013 - 19:19 w Komentarze artykułów

Reklama w internecie nie może powodować zniechęcenia odbiorcy. Jeżeli jakiś baner ciągle będzie latał przed oczami to spowoduje bardziej niechęć do produktu lub firmy niż zachęci do jego kupna. Trzeba znaleźć złoty środek. Co do jakości lub ilości to jakość powinna przeważać w reklamach telewizyjnych. w internecie ilość ale bez wkurzania użytkownika.

#174615 Rejestracja automatów do gier

Napisano przez bazyliczek w 26 kwiecień 2013 - 09:16 w Działalność gospodarcza

Witam!Chciałbym umieśćić w moim lokalu automat do gier. Słyszałem że taki automat wymaga zarejestrowania. Jakie są warunki rejestracji automatów do gier?Dziękuję

#156934 Regulamin dla sklepu internetowego

Napisano przez bazyliczek w 13 luty 2013 - 08:38 w Działalność gospodarcza

Osoba chcąca sprzedawać w swoim własnym sklepie internetowym powinna stworzyć jego regulamin. O czym trzeba pamiętać tworząc regulamin dla sklepu internetowego?

#173268 Program dobrowolnych odejść

Napisano przez bazyliczek w 19 kwiecień 2013 - 07:55 w Kadry i ZUS

Jak wdrożyć w zakładzie pracy program dobrowolnych odejść pracowników. W jakiej formie można go przeprowadzić. Czy musi on zostać uwzględniony w regulaminie pracy?

#146814 Pracujący w nocy a dodatek za godz. nocne?

Napisano przez bazyliczek w 02 styczeń 2013 - 08:41 w Czas pracy

to, że czas pracy rozpoczyna się w dzień, a kończy w porze nocnej nie powoduje, że cały przepracowany czas należy zaliczyć do pracy w porze nocnej. Tak jak napisała Katarzyna dodatek będzie przysługiwał od godziny 22, o czym mówi też Twój regulamin pracy

#146940 Pracownik w więzieniu

Napisano przez bazyliczek w 02 styczeń 2013 - 14:54 w Zatrudnianie i zwalnianie

Ani wola stron, przyczyny aresztowania oraz rezultat toczącego się postępowania sądowego nie mają znaczenia - po 3 miesiącach stosunek pracy wygasa automatycznie. Do upływu tego terminu umowa trwa, chociaż jej postanowienia nie są realizowane ze względu na nieobecność aresztowanego.

#156617 pozwolenia na szkołę tańca

Napisano przez bazyliczek w 12 luty 2013 - 08:39 w Zakładanie firmy

Jeśli nie masz środków na start szkoły tańca, może warto pomyśleć o jakiś dotacjach z urzędu pracy lub unii europejskiej. Może akurat uda ci się dostać jakieś dotacje i łatwiej będzie wystartować.Pozdrawiam:)

#156613 pozwolenia na szkołę tańca

Napisano przez bazyliczek w 12 luty 2013 - 08:36 w Zakładanie firmy

Założenie szkoły tańca nie wymaga uzyskania żadnego zezwolenia. jedyne o czym trzeba pamiętać to legalne odtwarzanie muzyki, bez której szkoła tańca istnieć nie może :) Opłaty za odtwarzanie muzyki związane są z ochroną praw autorskich twórców. Najlepiej opłacić ZAIKS.

#161376 Poprawa wpicu do CEIDG

Napisano przez bazyliczek w 28 luty 2013 - 09:25 w Działalność gospodarcza

WitamW jaki sposób poprawić błędy we wpisie do CEIDG? Dziękuję za odpowiedzi!

#163146 pomysł na biznes

Napisano przez bazyliczek w 06 marzec 2013 - 13:48 w Zakładanie firmy

Tak jak napisał gość pita trzeba znaleźć taką działalność, żeby nie miala dużej konkurencji w okolicy. Pomysł na biznes zależy również od tego w jakiej miejscowości chcesz założyć firmę. Inne usługi są potrzebne w mieście, a inne na wsi i w małych miejscowosciach.

#193810 Pojazd jako środek trwały

Napisano przez bazyliczek w 15 maj 2013 - 09:29 w Działalność gospodarcza

Otóż w czerwcu rozpoczynam DG i zamierzam wprowadzić pojazd do środków trwałych.1. Czy jeżeli pojazd był kupiony w grudniu 2012 zwrot 60% kwoty VAT już przepadł? Czy mogę starać się o jego zwrot jeszcze?2. Czy przy ustalaniu wartości poza ubezpieczeniem OC + AC i kosztem rejestracji mogę włączyć dodatkowe zakupy, za które zapłaciłem poprzez PayPal? Jest to jedyny dowód zakupu.3. Jak rozliczać użytek prywatny takiego środka trwałego?

#174383 Podstawa wymiaru składek

Napisano przez bazyliczek w 25 kwiecień 2013 - 09:11 w Kadry i ZUS

W połowie miesiąca zatrudniłem pracownika. Mam pytanie dotyczące podstawy wymiaru składek. W jaki sposób obliczyć wynagrodzenie będące podstawą wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne dla pracownika zatrudnionego w trakcie miesiaca?Dziękuję

#165221 Podstawa wymiaru składek

Napisano przez bazyliczek w 14 marzec 2013 - 09:01 w Kadry i ZUS

Chciałem się zapytać w jaki sposób można zadeklarować wyższą podstawę wymiaru składek. Jakie problemy mogę spotkać przy podwyższaniu podstawy?

#175983 Podatek od służbowego samochodu

Napisano przez bazyliczek w 08 maj 2013 - 08:01 w Działalność gospodarcza

Cześć! Ostatnio słyszy się w mediach o chęci wprowadzenia podatku od służbowego samochodu. Na jakich zasadach miałby obowiąywać podatek od służbowego samochodu? Ile miałby wynosić?Piszcie jak będziecie coś wiedzieć :)