Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika bazyliczek

Odnotowano 147 pozycji dodanych przez bazyliczek (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 15-grudzień 18 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#160112 Wypowiedzenie umowy o pracę

Napisano przez bazyliczek w 25 luty 2013 - 08:28 w Kadry i ZUS

Witam.Pracowałem w swojej firmie ok. 4 lat,od ponad roku miałem umowę na czas nieokreślony. W listopadzie otrzymałem wypowiedzenie z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Firma zatrudniała w roku ubiegłym 21 osób,natomiast już w styczniu,zostało 18 osób na umowie. W PIP dowiedziałem ze się nabywam prawo do odprawy pieniężnej,z dniem otrzymania wypowiedzenia.jednak księgowa twierdzi że odprawa mi się nie należy.co mam dalej robić? w liście płac także nie mam naliczonej odprawy,tylko swoją wypłatę za poprzedni miesiąc (styczeń).

#172186 Wypowiedzenie czy porozumienie zmieniajace?

Napisano przez bazyliczek w 15 kwiecień 2013 - 07:18 w Kadry i ZUS

Co będie lepsze dla pracodawcy - porozumienie czy wypowiedzenie zmieniające? Chodzi mi głównie o czas, jaki jest potrzebny aby amieniś pracownikowi umowę o pracę

#168119 Wpłaty na FGŚP

Napisano przez bazyliczek w 25 marzec 2013 - 08:43 w Kadry i ZUS

Chciałem się dowiedzieć, czy każdy przedsiębiorca/pracodawca musi wpłacać pieniądze na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych?

#174380 Wolne za pracę w godzinach nadliczbowych

Napisano przez bazyliczek w 25 kwiecień 2013 - 09:08 w Kadry i ZUS

Witam!Chciałem się dowiedzieć czy można z góry udzielić pracownikowi czasu wolnego za pracę w godzinach nadliczbowych?Dziękuję za odpowiedzi

#167209 Wniosek o ogłoszenie upadłości

Napisano przez bazyliczek w 21 marzec 2013 - 08:53 w Działalność gospodarcza

Chciałbym złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości. Jak tego dokonać i co w nim zawrzeć?

#166453 Wezwanie do zapłaty - jak je skutecznie napisać?

Napisano przez bazyliczek w 19 marzec 2013 - 09:08 w Działalność gospodarcza

Niepłacący kontrahenci są zmorą chyba wszystkich przedsiębiorców. W jaki sposób napisać skuteczne wezwanie do zapłaty? Co powinno znaleźć się w wezwaniu do zapłaty?

#163699 Wady i zalety samozatrudnienia

Napisano przez bazyliczek w 08 marzec 2013 - 10:25 w Działalność gospodarcza

Po przeczytaniu artykułu dotyczącego wad i zalet samozatrudnienia:http://mojafirma.infor.pl/raport-dnia/140079,Samozatrudnienie---wady-i-zalety.htmlChciałem się zapytać jakie macie doświadczenia w tym zakresie. Jakie inne wady lub zalety możecie jeszcze wskazać?

#174930 Wadium a koszty podatkowe

Napisano przez bazyliczek w 29 kwiecień 2013 - 07:31 w Podatki

Moje pytanie dotyczy wadium i kosztów podatkowych. Czy utracone wadium można zaliczyć do kosztów podatkowych?Dziękuję za odpowiedź :)

#193809 Używana kasa fiskalna

Napisano przez bazyliczek w 15 maj 2013 - 09:27 w Działalność gospodarcza

Czy można kupić używaną kasę fiskalną?Jest ona już wypisana z US, swoje już ma bo około 10 lat, jak na początek może być dobra? Sprzedaż elektroniki przez internet, także dużo nabijania nie będzie. Mogę zakupić ją BARDZO TANIO, a nie mam w tej chwili na wydanie prawie 1000 złotych na nową kasę rejestrującą. z US została wypisana 15 marca 2013 roku.

#175163 Utrata zaufania a wypowiedzenie umowy o pracę

Napisano przez bazyliczek w 30 kwiecień 2013 - 07:54 w Kadry i ZUS

Kiedy jest możliwe zwolnienie pracownika z powodu straty do niego zaufania? Co wpisać na wypowiedzeniu. Pracownik narusza obowiazek dbania o dobro zakładu pracy.

#357625 Utrata wynagrodzenia chorobowego

Napisano przez bazyliczek w 17 maj 2013 - 09:15 w Kadry i ZUS

Pracownik sam poszedł na kurs. Zakład pracy go nie kierował.

#357621 Utrata wynagrodzenia chorobowego

Napisano przez bazyliczek w 17 maj 2013 - 09:04 w Kadry i ZUS

Wynagrodzenie chorobowePracownik był na chorobowym i w czasie jego trwania uczęszczał na kurs językowy. Czy dany pracownik traci prawo do wynagrodzenia chorobowego z powodu uczęszczania podczas zwolnienia na kurs językowy?

#156188 urlop rodzicielski

Napisano przez bazyliczek w 09 luty 2013 - 19:27 w Uprawnienia rodzicielskie

cały czas trwa też walka 'matek pierwszego kwartału' ale nie sądzę żeby coś się w tej kwestii zmieniło.

#146815 Urlop ojcowski 2012/2013

Napisano przez bazyliczek w 02 styczeń 2013 - 08:47 w Uprawnienia rodzicielskie

od 1 stycznia 2013 obowiązuje nadal 2 tygodnie urlopu ojcowskiego

#164811 Urlop na żądanie

Napisano przez bazyliczek w 13 marzec 2013 - 08:33 w Kadry i ZUS

Witam!Czy niewykorzystany urlop na żądanie przechodzi pracownikowi na następny rok? A jeżeli przepada to czy trzeba tą stratę jakoś pracownikowi rekompensować?

#165217 Upadłość jednoosobowej firmy

Napisano przez bazyliczek w 14 marzec 2013 - 08:56 w Działalność gospodarcza

Witam!Chciałbym się dowiedzieć w jakich okolicznościach jednoosobowa firma może ogłosić upadłość oraz jakie są z tym związane konsekwencje?Pozdrawiam

#170724 Umowy na czas próbny - ile z tym samym pracownikiem?

Napisano przez bazyliczek w 08 kwiecień 2013 - 07:22 w Kadry i ZUS

Mam pytanie ile umów na czas określonych można zawrzeć z tym samym pracownikiem? Czy ustawa antykryzysowa ma jeszcze jakies zastosowanie?

#174384 Ubezpieczenie w podróży służbowej

Napisano przez bazyliczek w 25 kwiecień 2013 - 09:13 w Podatki

Witam!Mam pytanie dotyczące ubezpieczenia w podróży służbowej. Czy ubezpieczenie pracowniak na czas zagranicznej podróży służbowej można zaliczyć jako koszt uzyskania przychodu?Pozdrawiam

#161079 Ubezpieczenie chorobowe

Napisano przez bazyliczek w 27 luty 2013 - 11:56 w Działalność gospodarcza

W jaki sposób predsiebiorca może objąć się ubezpieczeniem chorobowym? Jak tego dokonać krok po kroku?

#165589 Temperatura w miejscu pracy

Napisano przez bazyliczek w 15 marzec 2013 - 08:29 w Działalność gospodarcza

Chciałbym się zapytać jaka powinna być temperatura w miejscu pracy. Czy zależy to od pracodawcy, czy jest to może jakoś określone przepisami prawa?

#161082 Spoźnianie się a kara dla pracownika

Napisano przez bazyliczek w 27 luty 2013 - 11:57 w Kadry i ZUS

Witam!Mój pracownik notorycznie się spóźnia. Czy mogę go z tego tytułu w jakiś sposób ukarać?

#173595 Składki ZUS online

Napisano przez bazyliczek w 22 kwiecień 2013 - 07:52 w Kadry i ZUS

Czy istnieje możliwość opłacania składek ZUS drogą elektroniczną? A jeśli tak to czy może w taki sposób opłacić skłądki ZUS każdy płatnik?

#168810 Składki ZUS od umowy zlecenia

Napisano przez bazyliczek w 27 marzec 2013 - 10:15 w Działalność gospodarcza

Witam!Czy istnieje taka sytuacja, w której opłacanie składek ZUS jest obowiązkowe od umowy zlecenia?

#343632 Skrócenie okresu wypowiedzenia

Napisano przez bazyliczek w 16 maj 2013 - 07:09 w Kadry i ZUS

Okres wypowiedzenia umowy o pracęFirma chce dokonać wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony. Stosunek pracy danego pracownika trwa już ponad 8 lat. Pracownik nie jest zwolniony z jego winy.Czy Istnieje możliwość skrócenia okres wypowiedzenia dla tego pracownika? Czy o skróceniu okresu wypowiedzenia należy poinformować pracownika w wypowiedzeniu, czy też w odrębnym dokumencie?

#166035 sklep internetowy

Napisano przez bazyliczek w 18 marzec 2013 - 09:00 w Działalność gospodarcza

Witam!Jestem właścicielem sklepu z kosmetykami. Chciałbym zaistnieć też w internecie i sprzedawać kosmetyki w sposób wysyłkowy poprzez sklep internetowy. W jaki sposób mogę rozszerzyć swoja działalność również na działalność w internecie?Pozdrawiam :)