Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika bazyliczek

Odnotowano 147 pozycji dodanych przez bazyliczek (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 16-grudzień 18 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#169131 Życzenia świąteczne!!

Napisano przez bazyliczek w 28 marzec 2013 - 13:03 w Działalność gospodarcza

Wszystkim Forumowiczom przesyłam najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych!
Radości i sukcesów! Dziękuję za udzielane rady i pomoc.

Pozdrawiam Dołączona grafika

#146926 etat a firma,jakie ulgi? jakie opodatkowanie?

Napisano przez bazyliczek w 02 styczeń 2013 - 14:27 w Zakładanie firmy

Sprzedaż perfum nie wymaga uzyskania koncesji ani pozwolenia.

#164467 Długość okresu wypowiedzenia

Napisano przez bazyliczek w 12 marzec 2013 - 08:49 w Kadry i ZUS

Witam!Mam pytanie - Jakie szczególne okoliczności mogą wpłynąć na skrócenie okresu wypowiedzenia?

#156305 Dotacje na Firme

Napisano przez bazyliczek w 11 luty 2013 - 08:52 w Dotacje

Tak jak napisał Tro najwięcej informacji uzyskasz w urzędzie pracy. Przydatny jest również artykuł pod tym linkiem: http://mojafirma.inf...enie-firmy.html . Są to zebrane podstawowe informacje o różnych sposobach na pieniądze na założenie firmy.

#156609 Dotacje na Firme

Napisano przez bazyliczek w 12 luty 2013 - 08:31 w Dotacje

Warto też śledzić stronę PARP, na której znajduje się wiele informacji o projektach unijnych, w których mogą startować przedsiębiorcy.

#166450 Dokumenty podatkowe - jak długo je przechowywać?

Napisano przez bazyliczek w 19 marzec 2013 - 09:05 w Podatki

Do kiedy przedsiębiorca musi przechowywać wszystkie dokumenty podatkowe związane z daną deklaracją?

#175558 Dokumentowanie wypłat

Napisano przez bazyliczek w 06 maj 2013 - 09:03 w Kadry i ZUS

Witam!W jaki sposób należy dokumentować wypłaty dla pracowników. Czy dokumentacja powinna być jedna dla wszystkich czy oddzielnie dla każdego pracownika? Gdzie znaleźć przepisy o tym mówiące?

#175161 Dobowy odpoczynek przy pracy zmianowej

Napisano przez bazyliczek w 30 kwiecień 2013 - 07:51 w Kadry i ZUS

Pracowncy w mojej firmie są zatrudnieni w podstawowym czasie pracy i pracują na zmiany. Jeden z pracowników pracuje aktualnie w III zmianie, czyli od 22 do 6, ale za 2 dni przechodzi na II zmianę czyli od 14 do 22.Jak w tym przypadku obliczyć okres nieprzerwanego 11 godzinnego dobowego odpoczynku?Pozdrawiam

#164090 dla kogo karta podatkowa?

Napisano przez bazyliczek w 11 marzec 2013 - 08:46 w Podatki

Witam!Kiedy karta podatkowa będzie najlepszą formą opodatkowania działalności gospodarczej? Czy kazdy podatnik może z niej skorzystać?Pozdrawiam

#155515 diety za podróże służbowe

Napisano przez bazyliczek w 07 luty 2013 - 11:48 w Kadry i ZUS

Witam,Nowe stawki za diety wchodzą 1 marca. Wchodzi wtedy w życie nowe rozporządzenie ministra pracy. W podróżach krajowych diety te zwiększa się do 30 zł. Dodatkowo ryczałt za nocleg będzie wynosił 45 zł, a ryczałt za dojazdy 6 zł.

#175091 dieta za podróż służbową w 2013 roku

Napisano przez bazyliczek w 29 kwiecień 2013 - 14:51 w Kadry i ZUS

CześćMoje pytanie dotyczy diet za podróż służbową. Od 1 marca 2013 roku zmieniły się diety za podróże służbowe. Wzrosły diety zarówno krajowe jak i zagraniczne. W jaki sposób należy rozliczyć krajową podróż służbową na nowych zasadach?Dzięki za odpowiedzi

#145694 czynniki szkodliwe i uciążliwe

Napisano przez bazyliczek w 19 grudzień 2012 - 12:17 w BHP

Warunki szczególnie uciążliwe

Warunkami szczególnie uciążliwymi będą przede wszystkim:

[*]praca w nieodpowiedniej temperaturze, wilgotności powietrza czy ciśnieniu
    [*]praca w wymuszonej pozycji ciała
    [*]praca wywołująca szybkie zmęczenie
    [/list] Warunki szkodliwe dla zdrowia

Do warunków szkodliwych można zaliczyć czynniki oddziałujące na pracownika, takie jak:

[*]hałas
      [*]promieniowanie
      [*]pole elektromagnetyczne
      [*]substancje toksyczne:

[*]gazy
        [*]płyny
        [*]dymy
        [*]roztwory
        [*]ciała stałe
        [/list][*]bakterie
        [*]grzyby
        [*]wirusy
        [*]pasożyty
        [/list]

#170725 Czy urlop bezpłatny chroni przed wypowiedzeniem?

Napisano przez bazyliczek w 08 kwiecień 2013 - 07:23 w Kadry i ZUS

Mój pracownik jest na urlopie bezpłatnym. Czy taki rodzaj urlopu chroni go przed wypowiedzeniem umowy o pracę?

#176022 Czy trzeba zapłacić podatek od zagranicznego spadku?

Napisano przez bazyliczek w 08 maj 2013 - 09:14 w Podatki

odziedziczyłem majątek zmarłego w Finlandii kuzyna. Podatek od spadku zapłaciłem tam na miejscu. Jak do tej pory nie zgłosiłem tego spadku w polskim urzędzie skarbowym. Czy muszę zgłaszać i co mi grozi jeśli nie zgłoszę?

#170324 Czwarta ustawa deregulacyjna

Napisano przez bazyliczek w 05 kwiecień 2013 - 07:46 w Działalność gospodarcza

Przeczytałem właśnie artykuł o czwartej ustawie deregulcyjnejhttp://mojafirma.infor.pl/dzialalnosc-gospodarcza/140425,Czwarta-ustawa-deregulacyjna.htmlCo sądzicie o planowanych zmianach? Czy ułatwią one prowadzenie działalności gospodarczej?

#168497 CRM i kontrola efektywności firmy

Napisano przez bazyliczek w 26 marzec 2013 - 08:23 w Działalność gospodarcza

W jaki sposób kontrolować pracowników oraz efektywność firmy. Słyszałem coś o CRM, ale nie wiem co to dokładnie jest. Czy za pomocą CRM można kontrolować pracowników?

#164084 Co to jest pomoc de minimis?

Napisano przez bazyliczek w 11 marzec 2013 - 08:39 w Działalność gospodarcza

Dużo mówi się w mediach o pomocy de minimis dla przedsiebiorców. Wiem że nie musi byc ona notyfikowana przez Komisje Europejską. Kiedy przedsiębiorca może starać się o pomoc de minimis i na jakie cele można ją przeznaczyć?Wiecie może jak wygląda procedura uzyskania takiej pomocy?

#173596 Badanie sprawozdania finansowego

Napisano przez bazyliczek w 22 kwiecień 2013 - 07:56 w Podatki

Mam pytanie dotyczące sprawozdania finansowego. Czy osoba fizyczna prowadząca działalnosć gospodarczą i prowadząca księgi handlowe ma obowiązek badania sprawozdania przez biegłego rewidenta?

#174618 Amortyzowanie nieruchomości

Napisano przez bazyliczek w 26 kwiecień 2013 - 09:19 w Podatki

Amortyzacji podlegają nieruchomości stanowiące własność lub współwłasność podatnika. W jaki sposób należy prawidłowo amortyzować nieruchomości?

#170327 amortyzacja samochodu

Napisano przez bazyliczek w 05 kwiecień 2013 - 07:56 w Podatki

Witam!W jaki sposób najkorzystniej amortyzować samochód osobowy wykorzystywny w działalności gospodarczej?

#168116 2 dni na opiekę nad dzieckiem

Napisano przez bazyliczek w 25 marzec 2013 - 08:38 w Kadry i ZUS

Witam!W jaki sposób pracownik powinien poinformować o tym, że chce wziąć 2 dni na opiekę nad dzieckiem. Czy musi przynieść zaświadczenie od lekarza dziecka? Czy te 2 dni muszą być wzięte na raz, czy można je wykorzystać po jednym dniu?

#157101 1 % cit dla jednostek naukowych

Napisano przez bazyliczek w 13 luty 2013 - 13:11 w Podatki

Ministerstwo finansów podało dzisiaj, że od 2014 roku przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć 1 % CIT na rzecz jednostek naukowych. Więcej info: http://mojafirma.inf...aukowych.htmlCo sądzicie o tym rozwiązaniu?