Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Obowiązkowa podzielona płatność – wyjaśnienia MF


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 5 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 04 marzec 2020 - 11:13

Mam pytanie odnośnie samej adnotacji "mechanizm podzielonej płatności" na fakturze sprzedaży. Czy taka adnotacja może znajdować się na fakturze gotówkowej, pomimo, że nie przekracza 15 tys i nie zawiera towarów objętych taką płatnością? Oczywiście wiem, że split payment dotyczy jedynie płatności przelewem, jednak adnotację taką mam ustawioną już we wzorcu wydruku faktury bez możliwości podziału na gotówkową i bezgotówkową. Po prostu zdarzył się przypadek, że klient regulujący zobowiązania gotówką prosił aby skorygować fakturę, ponieważ widnieje mpp a On płaci gotówką i księgowość nie chce takiej faktury przyjąć. Wydaje mi się to bzdurą, gdyż jest to tylko informacja.

S.Małgorzata

Napisano 08 grudzień 2019 - 09:55

Czy po 1 listopada możliwość zapłaty składek ZUS z konta split(Vat) nie wymaga zgody Urzedu Skarbowego?,decyduje o przelewie przedsiebiorca, czy sam bank wykonuje dyspozycje?

Z konta VAT nie będziesz mógł zapłacić ZUS, ponieważ jest to fizycznie niemożliwe. Ustawodawca co prawda pozwala na to, aby ze środków zgromadzonych na rachunku VAT opłacić ZUS, ale fizycznie konto ZUS nie obsługuje split payment (nie ma własnego rachunku VAT) więc nie przelejesz pieniędzy bezpośrednio z rachunku VAT do ZUS. Polecam poczytać o tym artykuł: https://poradnikprze...lonej-platnosci


S.Małgorzata

Napisano 08 grudzień 2019 - 09:49

MPP widnieje na fakturze, która jest o wartości tylko 200zł... To jest obowiązek zapłaty w formie split payment?

Split payment jest obowiązkowy, jeżeli wartość brutto transakcji przekracza 15 tys. zł. Tu podsyłam artykuł, w którym opisano warunki kiedy podzielona płatność jest obowiązkowa: https://poradnikprze...y-split-payment


Napisano 05 grudzień 2019 - 10:19

Do swojej firmy warto wybrać oprogramowanie, które będzie na bieżąca dostosowywane do nowych przepisów, tak jak Firmao (firmao.pl/oferty). Warto mieć to na uwadze przy wyborze oprogramowania do swojej firmy.

Napisano 01 grudzień 2019 - 15:06

"Okres, za który podatnik morze dokonywać" *może !

Napisano 22 listopad 2019 - 08:27

Czy po 1 listopada możliwość zapłaty składek ZUS z konta split(Vat) nie wymaga zgody Urzedu Skarbowego?,decyduje o przelewie przedsiebiorca, czy sam bank wykonuje dyspozycje?

Napisano 16 listopad 2019 - 07:00

A co z fakturą wystawioną w październiku, której termin zapłaty mijał nawet w październiku a klient zapłacił dopiero w listopadzie?

Napisano 13 listopad 2019 - 08:51

MPP widnieje na fakturze, która jest o wartości tylko 200zł... To jest obowiązek zapłaty w formie split payment?

Napisano 08 listopad 2019 - 09:43

proszę o wyjaśnienie, wg mnie artykuł zawiera błąd. Poniżej cytat z artykułu: "W szczególności obowiązkowy MPP dotyczy płatności za: - maszyny i urządzenia elektryczne oraz ich części i akcesoria." W załączniku nr 15 nie widzę natomiast pozycji, które można by było zakwalifikować pod ten zapis - czy się mylę?

Napisano 07 listopad 2019 - 11:23

ponawiam zapytanie pilne

 

 

Jak będzie wyglądać mechanizm podzielonej płatności w stosunku do faktury pro forma?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)