Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym – 2019 r.


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 3 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 05 kwiecień 2020 - 10:44

Należy zlikwidować prawo jazdy jako instytucję prawa, a państwo powinno stracić uprawnienie do zajmowania się prywatnymi sprawami Polaków. Prawo do używania prywatnego pojazdu jest przyrodzone i wynika z prawa właności. Nie można odebrać komuś jego naturalnego prawa, czyli własności. Jeśli państwo rości sobie takie prawo, to jest państwem totalitarnym, zbrodniczym i stosuje nieuprawniony ucisk sprzeczny z naturą.

Calineczka92

Napisano 24 marzec 2020 - 18:46

Prawda jest taka, że w naszym kraju kary za wykroczenia drogowe są całkiem do przeżycia. Oczywiście, strata dokumentu na trzy miesiące to znaczne utrudnienie, zwłaszcza jak komuś potrzebne jest ono w pracy. Ciekawym rozwiązaniem jest dostosowanie wysokości mandatu w zależności od dochodu. Myślicie że miałoby to sens w naszym kraju? 


Napisano 24 marzec 2020 - 13:04

Nie w karach rzecz. Piraci i tak sobie poradzą, bo spodziewają się kontroli, rozglądają, używają innych metod, a najbardziej poszkodowani są ci, kórzy na codzień jeżdżą przepisowo, a czasem zdarzy im się po prostu nie spojrzeć na licznik. Szczególnie jeśli jeżdżą różnymi pojazdami, odczucie prędkości w nich bywa skrajnie różne. Druga sprawa, to nadużywanie przez zarządców dróg ograniczeń prędkości. Czasem są uzasadnione, ale czasami wręcz absurdalne. Zbyt mało jest też ograniczeń tylko dla ciężarówek, tylko podczas opadów lub w wybranych godzinach... U nas 99% ograniczeń działa zawsze i bezwzględnie. Jeszcze inna sprawa, to dokładność policyjnego sprzętu pomiarowego. Jedziesz naprawdę 99 km/h, policyjny miernik prędkości ma tolerancję +- 4%, pokazuje że jedziesz 103 km/h i zabierają Ci prawko, choć nie powinni, bo jedziesz mniej niż 100. Dlatego jeśli pomair pokazuje 105 lub więcej (przy ograniczeniu do 50), to Ok, ale jeśli mniej, to niegdy nie ma pewności czy doszło do wykroczenia. A wątpliwości winno się rozstrzygać na korzyść podejrzanego!!!

monia79

Napisano 02 grudzień 2019 - 11:29

Kary za przekraczanie prędkości powinny być znacznie wyższe niż obecnie. Może to ukróciłoby zapędy piratów drogowych.


Napisano 02 grudzień 2019 - 09:45

I już w komentarzach żale i bule ale jak bedziesz jechac 80-90 km/h i nagle wykoczy ci dzieciak 50 m porzed autem wychamujesz?? nie masz szans twoja reakcja nawet najszybsza to 20-30 m przejechanego odcinaka droga hamoawania zabijesz dzieciaka . ile razy miałem takie sytuacje gdzie jadac przez mała miejscowośc ograniczenie do 40 km /h dzieci bawiace sie na chodniku a gosciu mnie wyprzedza minimum 80 km na godzine wystarczy że deskorolka dzieciekowi wyjedzie na ulice i gosciu kosi wszystkich ale niektórym sie wydaje ze sa niesmiertelni i nadzyczajnie utalentowani ale niestety 99% wypadków to czynik ludzki brawura i brak myslenia naprzód co sie moze wydarzyc

Napisano 20 listopad 2019 - 19:59

Realnie to jeśli jedziesz 101, to na liczniku masz 105-110.

latwaratka

Napisano 12 październik 2019 - 17:24

Szanowni Państwo, jeśli w terenie zabudowanym jest ograniczenie 30 km/h to pozbawią nas prawa jazdy na 3 miesiące za jazdę powyżej 60 km/h (tak słyszałem), czy 80 km/h - wg tego co napisaliście o przekroczeniu o 50 km/h? Proszę o odpowiedź.

 

Przekroczenie powyżej 50km/h obejmuje 51KM więcej czyli jeśli na ograniczeniu do 50 będziesz jechał 100 tylko mandat powyżej mogą zatrzymać dokument. Niestety realnie ciężko będzie ci udowodnić że jechałeś kilomter mniej :) 


Napisano 12 październik 2019 - 14:34

Szanowni Państwo, jeśli w terenie zabudowanym jest ograniczenie 30 km/h to pozbawią nas prawa jazdy na 3 miesiące za jazdę powyżej 60 km/h (tak słyszałem), czy 80 km/h - wg tego co napisaliście o przekroczeniu o 50 km/h? Proszę o odpowiedź.

Napisano 12 październik 2019 - 12:41

a czy mogę jezdzić skuterkiem 50 cm6

Napisano 05 październik 2019 - 16:57

Zgadzam się, jest to bezsensowny przepis jak 90% przepisów w tym kraju szczególnie drogowych nie mających nic wspólnego z rzeczywistością. Przykład z życia osobistego: zostaje zatrzymany przez policjanta w lesie w nocy, gdzie wyskakuje z za krzaków i widzę tylko w odległości czerwoną lamkę. Nie widać policjanta, nie widać radiowozu - nie wspominając o jego oświetleniu. Jak zjechałem w leśny dukt to dopiero zobaczyłem radiowóz z podświetlonym na dachu napisem Policja. Oczywiście w takiej sytuacji szok, pierwszy raz w życiu i co ... policjant stwierdza, że jestem w obszarze zabudowanym (las) i przekroczyłem dozwoloną prędkość o 53 km/h. Zgodnie z przepisami zatrzymuje prawo jazdy na trzy miesiące i karze mandatem. Jakie ja mam prawa w tej sytuacji w "demokratycznym" polskim państwie? Żadne: jak nie przyjmę mandatu i nie zgadzam się z jego decyzją i tak zatrzyma mi prawo jazdy i już następnego dnia będzie informacja w cepik-u. Jak mam się bronić? Może pomiar prędkości był dokonany przed tablicą "Obszar zabudowany"? Policjanci stali w nocy w nieoświetlonym miejscu i niewidocznym radiowozie. Co z tego, że nie przyjmę mandatu i sprawę skierują do sądu, skoro i tak zatrzymają mi prawo jazdy. Tak właśnie działa ten przepis w polskim "demokratycznym" Państwie. Debilizm!!!

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)