Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Instalacje solarne


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 5 + 9 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Arystokratka

Napisano 19 marzec 2020 - 13:40

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak działają instalacje fotowoltaiczne, kiedy opłaca się inwestować w fotowoltaikę, to skontaktuj się ze specjalistami z Eco Team. Oni doradzą, ile paneli należałoby zamontować, aby to rozwiązanie było opłacalne. Przy czym, jako ciekawostkę dodam, że dobierając ilość paneli solarnych bierze się pod uwagę nie ilość domowników, a realne rachunki za prąd w poprzednich latach.


pasia87

Napisano 30 sierpień 2019 - 16:58

Tutaj jest wszystko fajnie opisane https://pgmpv.pl/art...jak-to-wyglada/ Polecam sobie poczytać, tak w pigułce jest wszystko, co najważniejsze. My też tam szukaliśmy informacji. 


Klasowa

Napisano 04 sierpień 2019 - 12:11

Wciąż uważam, że warto pójść w panele fotowoltaiczne, gdyż po pewnym czasie będziemy już tylko zyskiwać. Jeśli ktoś ma możliwość uzyskania dotacji na instalację, to nie ma się co zastanawiać, tylko należy z tej szansy korzystać. W tym temacie polecam dostępną tutaj lekturę: https://stiloenergy....krofalownikach/


domi.nika

Napisano 16 lipiec 2019 - 13:24

Polecam artykuł na temat systemów fotowoltaicznych https://www.arenka.p...fotowoltaiczne/


Napisano 04 lipiec 2019 - 13:43

Ja też mam panele,nie znałem się na tym za dobrze więc z instalacją zdałem się na firmę PV Projekt. Projekt, montaż, formalności – wszystko załatwili za mnie

 


biggy

Napisano 24 czerwiec 2019 - 18:39

Mnie też ten temat interesuje - głównie fotowoltaika. Trochę czytałam w internecie, znalazłam fajne, przystępnie podane informacje na https://pgmpv.pl/. Ciekawa jestem, jak się obniżają rachunki za prąd, czy jeśli się ma wysokie rachunki to dzięki tej technologii one maleją? Jakie są wasze doświadczenia? 


mtzd

Napisano 24 czerwiec 2019 - 11:46

Jeżeli chodzi o dostępność solarów i tych wszystkich technologii związanych z odzyskiwaniem energii ze słońca, to ich dostępność jest stosunkowo duża. Pytanie tylko jakie mogą być koszta z tym związane. Nie bez znaczenia jest też wybór samej technologii z tego względu, że każdy ma inne zapotrzebowania oraz możliwości instalacji.

Proponuję tutaj jeszcze dopytać: https://strefaenergi...iczne-dla-domu/

Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji na ten temat. Można tam uzyskać informacje na temat indywidualnych zastosowań do domu.


zieba

Napisano 23 czerwiec 2019 - 10:38

Czy ktoś może przerabiał tematykę związaną z instalacjami solarnymi - dodam, że miałyby one być z przeznaczeniem do domku 1-rodzinnego, do produkcji energii elektrycznej. Jaki może być koszt z nimi związany?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)