Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: pierwotny czy wtórny


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 4 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

mleszczak

Napisano 09 maj 2021 - 10:21

Wiesz co, może sprawdź Osiedle Franciszkańskie na tej stronie , to może zmienisz zdanie, albo w końcu na coś się zdecydujesz. Wiem, że to Katowice, ale też piękny region. I na pewno zdecyduję się na to, żeby pojechać i obejrzeć z bliska, bo też się nim interesuję.


aniaklos

Napisano 05 maj 2021 - 22:54

Zależy, czego oczekujemy. Ja zdecydowałabym się na pierwotny, ale np. kupno takiego domu z rynku wtórnego to może być ciekawa i tańsza opcja. Trzymajcie fajny artykuł o kupnie domu, który ostatnio czytałam :) - https://pewnylokal.p...zed-kupnem-domu


Forumowicz84

Napisano 26 marzec 2021 - 01:54

Jak interesuje Cię nowe mieszkanie, to polecam Ci się zainteresować stroną, jaką jest https://www.superkrak.com.pl/Znajdziesz tutaj bardzo interesującą ofertę inwestycyjną Nowa Siewna, którą prowadzi deweloper. Ogromnym plusem tej inwestycji z pewnością jest jej lokalizacja. Dzięki developerom masz pewność, że kupujesz mieszkanie nowe i nigdy wcześniej nie zamieszkane.


KarolinaKurczaba

Napisano 15 marzec 2021 - 10:54

Jak w temacie co bardziej się opłaca kupić mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Ja zdecydowałabym się na rynek pierwotny. Pomimo tego, że będzie pewnie drożej, to jednak taki zakup jest bardziej kontrolowany, możemy wszystko dokładnie sprawdzić i nic się przed nami nie ukryje. Na wtórnym jest więcej możliwości, że z mieszkaniem jest coś nie tak. Z drugiej strony kupując mieszkanie od dewelopera, czeka nas pewnie wiele dodatkowych kosztów, jak np. odbiór mieszkania z fachowcami, co jak dla mnie jest czymś obowiązkowym, bo sama nie znam się na tych wszystkich normach, pomimo tego, że o nich przeczytam kilka razy np. takie coś https://pewnylokal.p...-pewnym-lokalem, to mimo ściągawki sama obawiałabym się sprawdzić mieszkanie, za które zapłacę duże pieniądze.


BarbaraGruszka

Napisano 04 marzec 2021 - 13:10

Pamiętaj że z rynku wtórnego mieszkanie już ma x lat (często 30 -40) a za kolejne 20 będzie już naprawdę stare i pewnie też mniej warte... nie chce radzić co lepiej ale weź ten czynnik pod uwagę.

 

Jeśli chodzi o Gdansk, to moim zdaniem całkiem atrakcyjne oferty mieszkań sa na Przymorzu:

https://ogloszenia.t...ansk/przymorze/

 

Można je przejrzeć sobie na stronie. 


Karolas

Napisano 21 grudzień 2020 - 13:46

Ja obstaję przy zdaniu, że tylko rynek wtórny!

 

Dokładnie. Ilość wad które teraz wychodzą w nowych mieszkaniach po krótkim czasie jest niesamowita. Bywają wyjątki, ale skoro w wielu przypadkach wiele rzeczy zaczyna się sypać w budynku który jest niemal nowy, to będzie dalej ?


Gustav2

Napisano 21 grudzień 2020 - 13:28

Pierwotny to głupota, te deweloperki kosztują po pół miliona, a wszystko się tam sypie... Robione byle jak!


Napisano 21 grudzień 2020 - 09:48

Ja długi czas myślałam, że lepiej jest kupić nowe mieszkanie, ale jak zobaczyłam jak teraz te bloki robią, to ja nie wiem czy to długo postoi. U koleżanki już po roku zaczęły pękać ściany i wyszło milion innych problemów, bo deweloper chciał jak najszybciej oddać budynek.


mtzd

Napisano 30 lipiec 2020 - 11:36

Można znaleźć ciekawe inwestycje zarówno na rynku pierwotnym, jak i na rynku wtórnym. Nie należy się zamykać na nieruchomości zarówno z pierwszej opcji, jak i z drugiej. Tak naprawde najważniejsza jest lokalizacja. Niekoniecznie centrum miasta jest najlepsze, dobrze jest zwracać uwagę na nieruchomości w miejscach, w których nie będziemy mieli problemu z dojazdem do pracy czy do centrum miasta. Wiele bogatszych osob przeprowadza się na przedmieścia, z uwagi na to, ze jest tam spokojniej.

 

Na stronie możecie przejrzeć sobie luksusowe domy na sprzedaż

 

Nie tylko w Polsce, ale i za granicą. 


tryton09

Napisano 17 lipiec 2020 - 09:44

Ja obstaję przy zdaniu, że tylko rynek wtórny! Sam znalazłem odpowiednie dla siebie mieszkanie po kimś, z pomocą agencji nieruchomości ABC-DOM. Jestem bardzo zadowolony zarówno ze współpracy jak i z nowego lokum, które naprawdę jest niepowtarzalne.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)