Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: pierwotny czy wtórny


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 6 + 7 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 28 październik 2019 - 11:59

Ja wybrałam pierwotny. Kupiłam mieszkanie na Targówku od Home Invest i jestem zadowolona z tego, jak zaplanowali inwestycję i z kontaktu bieżącego. Bałabym się rynku wtórnego, trochę się nasłuchałam o agentach wciskających kota w worku.

 


Napisano 31 sierpień 2019 - 20:32

Ja kupiłam z rynku wtórnego przez pośrednika. Pomagała mi w kupnie pani Karolina z SDP nieruchomości. Raz, że mieszkanie wyszło taniej niż byłoby z pierwotnego rynku. Dwa, mogłam sprawdzić sąsiadów, widoczne były już wszystkie wady i zalety lokalu, tak samo jak okolicy. Właściwie wszystkie te informacje przygotowała dla mnie agentka, więc miałam to podane na tacy.


Napisano 31 lipiec 2019 - 11:53

Tak, drugim czynnikiem jest stan wykończenia, mi zależy na takim już gotowym mieszkaniu wykończonym pod klucz. Atal ma taką ofertę na swoich osiedlach gdzie przy wyborze mieszkania można też sobie wybrać jego wykończenie a materiałów i kolorów mają naprawdę bardzo dużo


Arystokratka

Napisano 20 maj 2019 - 13:07

Wszystko zależy od budżetu. Myślę, że to jest jednak kluczowym czynnikiem.


chb14

Napisano 20 maj 2019 - 11:30

I pierwsze i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, jednak jeśli w grę wchodzi ta sama lokalizacja, to lepszym wyjściem będzie kupienie mieszkania z rynku pierwotnego:

 

Obecnie nieruchomości są budowane w nowszych technologiach

Koszta utrzymania nowych budynków są mniejsze

Jak również zwykle rozmieszczenie pomieszczen jest korzystniejsze. 


Napisano 26 marzec 2019 - 13:22

Jak w temacie co bardziej się opłaca kupić mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Ja kupiłem mieszkanie z rynku pierwotnego od tego dewelopera Osiedle Poznańskie, bo lokalizacja bardzo mi odpowiada. Blisko do centrum, ale zielono. 


aniolek

Napisano 05 grudzień 2018 - 21:46

Oczywiście, że rynek pierwotny! Teraz jest naprawdę mnóstwo pięknych i nowoczesnych osiedli :) Moi rodzice ostatnio kupili sobie nowe mieszkanie w http://przyjaznysmolec.pl/i powiem Ci, że aż im zazdroszczę. Mają naprawdę wielkie, dwupoziomowe mieszkanie a do tego przestronny taras. Taka opcja podoba mi się o wiele bardziej niż mieszkanie w dużym, starym domu.


asari

Napisano 21 listopad 2018 - 02:47

Ja z pewnością wybrałabym rynek pierwotny. Zobaczcie chociażby te mieszkania z ogrodem wrocław Z pewnością nie znalazłabym takiego na rynku wtórnym. Poza tym w tej sytuacji mamy pewność, że poprzedni właściciel nie ukrył przed nami jakichś trudnych do usunięcia wad, które generują tylko koszty.


Napisano 26 październik 2018 - 07:05

Znam tą dzielnicę ale wolałabym lewobrzeżną Warszawę, poza tym mam za mało kasy żeby kupować nowe mieszkanie dlatego się zwróciłam do Lebiedź Nieruchomości żeby mi wyszukali coś równie atrakcyjnego ale na rynku wtórnym


RobertiPatrycja

Napisano 02 październik 2018 - 09:49

Jest coś takiego na Wawrze jak Willa Międzylesie, budują już od jakiegoś czasu (o tym mówie - http://www.willa-miedzylesie.pl/).Kumpel mi dał na nich namiar i byliśmy już tam z żoną obejrzeć co i jak. Okolica jak najbardziej na plus, mieszkania na sprzedaż 80 metrowe 3 pokojowe z ogrodem (jeśli na parterze) albo z poddaszem (jeśli na piętrze).


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)