Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Jak fajnie zaaranżować salon?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

hopsio-bopsio

Napisano 19 wrzesień 2020 - 16:07

Zdarza się dość często gdy decydujemy się na firmę która wykonuje usługi budowlane, że ich wachlarz usług obejmuje różne  usługi które nie znajdują się w kręgu naszych zainteresowań. Warto przejrzeć stronę internetową danej firmy aby zaznajomić się z ich ofertą. Jeżeli mamy w planach poważną inwestycje jak budowa domu czy rozbudowa domu to musimy znaleźć firmę która wykonuje dokładnie te usługi. Na rynku jest wiele niedużych firm, która zajmują się drobnymi pracami remontowymi i raczej zatrudnienie takiej firmy do większej inwestycji jako jedynego wykonawcy nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Nie warto powierzać swojego czasu ani środków dla firmy która będzie się niejako uczyć na naszym zleceniu. Przykładowo budowa fundamentów jest bardzo ważnym etapem w trakcie budowy i wszelkie uchybienia na tym etapie mogą zagrażać przyszłej konstrukcji budynku, co praktycznie po ukończeniu jest niemożliwe do poprawy bez znacznej ingerencji w samą konstrukcję tj. bez ewentualnych częściowych bądź znacznych prac rozbiórkowych. Warto zauważyć również, że modernizacja domu to dobry moment aby upewnić się czy stan naszych instalacji jest satysfakconujący. Bezpieczeństwo płynące z dobrze funkcjonujących instalacji jest gwarancją spokoju. Instalacje elektryczne powinny mieć wykonywane przeglądy w regularnych odstępach czasu mniej więcej co kilkanaście miesięcy, aby mieć spokój, że nie dojdzie do jakiegos zwarcia a w konsekwencji do sytuacji zagrażającej życiu. Nie mniej ważne, aby przejrzeć instalacje sanitarne, dobrze działająca instalacja wodna zapobiega potencjalnym awariom, a nikt z nas nie chce po powrocie z pracy zastać zalanej podłogi, która przecieka do sąsiada, który już na nas czeka... Funkcjonalna klimatyzacja czy sprawnie działająca wentylacja z pewnością pomoże przetrwać uporczywe dni okresu letniego, nie wspominając już o sytuacji gdy np. pracujemy w jakimś pomieszczeniu w którym wydobywają się nieprzyjemne zapachy. 


wolna

Napisano 17 wrzesień 2020 - 13:06

Jeżeli macie w salonie dużo miejsca to warto też postawić na duży telewizor. Co powiecie na przykład na 65 cali: http://manta.com.pl/...ewizory-led/65/? Moim zdaniem będzie robił wrażenie :)


dancewithhim

Napisano 15 wrzesień 2020 - 06:55

Warto zainwestować w dobry projekt lub chociaż poradę u architekta wnętrz, szczególnie w małym mieszkaniu. Wybór materiałów wykończeniowych, mebli, kolorów jest ogromny. Czasami ciężko się zdecydowac. Nie wszyscy mają wyobraźnię przestrzenną i nie każdy potrafi wyobrazić sobie jak dany zestaw mebli będzie wyglądał w danym wnętrzu, nie każdy ma pojęcie o ergonomii. W przypadku remontu, może ktoś inny dostrzeże i zaproponuje coś, czego nigdy nie zauważyliśmy, np przestawienie ścian i zupełnie inne zagospodarowanie wnętrza. Dziwię się, że tak często, tak wiele osób, przy tak dużych inwestycjach jak budowa, oszczędza na projekcie wnętrza.

 

Ze swojej strony polecam jeszcze ten artykul;

http://www.jaw.pl/20...a-w-stylu-boho/

 

Jest tutaj opisane jak dobrać odpowiednio dodatki do wnętrza. 


Arystokratka

Napisano 07 wrzesień 2020 - 12:25

Meble to akurat wybrałabym dość uniwersalne. Jak ci się zmieni wizja, to wtedy też będą pasować.


mgzeta

Napisano 03 wrzesień 2020 - 13:26

Wszystko zależy od tego jaki styl mieszkania wybrałaś. Bo to ważne w jakim stylu szukać mebli. Na https://behome.pl/zu...rzesla-652.html dostępne są np. krzesła w stylu nowoczesnym. Jeśli w salonie takich krzeseł potrzebujesz, to warto zajrzeć. Ponieważ wybór jest spory. 


Magda.Olech

Napisano 31 sierpień 2020 - 10:04

Dużą rolę odgrywają wybrane meble, np.do salonu wybrałam narożnik z obiciem pluszowym i bardzo ocieplił jego wizerunek. :) 


Naster

Napisano 26 sierpień 2020 - 13:45

Nowoczesne fototapety do salonu za nie wielką cenę możecie kupić w sklepie https://uwalls.pl/fo...pety-do-salonu/ jest ich spory wybór i do tego są bardzo dokładnie wykonane. Mam od nich tapety u siebie i jestem mega zadowolony, że właśnie na nie trafiłem. 


Napisano 03 maj 2020 - 14:39

Używając klinkieru, ja mam Roben i wygląda to ciekawie, salon jest zupełnie niebanalny, znajomi za każdym razem się zachwycają.

Arystokratka

Napisano 17 styczeń 2020 - 14:06

Meble modułowe to często dobre rozwiązanie. Sprawdzą się i w małym, i w dużym salonie.


zimbol

Napisano 17 styczeń 2020 - 12:49

Sofa z funkcją spania Poznań ze sklepu https://www.meblebla...cj-spania,47,47 moim zdaniem to dobry pomysł w salonie, dzięki niej będziecie mieli gdzie położyć gości. 


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)