Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Fotowoltaika - czy można na tym zarobić?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 5 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Kasiaso

Napisano 31 styczeń 2020 - 22:54

W obliczu galopujących cen prądu i coraz wyższych rachunków chyba warto zainteresować się tematem. Mnie bardzo zaciekawił temat tego audytu fotowoltaicznego, muszę sobie sprawdzić tę firmę PGM Fotowoltaika, bo dużo dobrych opinii o nich czytałam właśnie.


luke45

Napisano 29 styczeń 2020 - 14:36

Warto zainteresować się tym rozwiązaniem, również z powodu dotacji, dzięki którym łatwiej sfinansować inwestycję. Montaż należy zlecić specjalistom, którzy w prawidłowy sposób panele fotowoltaiczne zainstalują. Na http://silesiasolar....znych-dla-domu/ można przeczytać, ile paneli będzie niezbędnych i od czego zależy ich ilość.


grusz87

Napisano 27 grudzień 2019 - 20:35

Super informacja, że z firmą PGM Fotowoltaika można się coś więcej dowiedzieć o dotacjach. Czytałam o nich bardzo dobre opinie, a my też jesteśmy przed montażem takiej instalacji i dlatego zależy mi na skorzystaniu z takiej opcji na dofinansowanie. 


Aligru

Napisano 09 grudzień 2019 - 14:46

W kwestii fotowoltaiki polecam zwrócić się do tej firmy: https://www.soltherm.pl/fotowoltaika/ są z Wrocka, więc w tym przypadku idealnie ;)


Bashka87

Napisano 30 wrzesień 2019 - 20:47

My też będziemy myśleć o tym rozwiązaniu. Na szczęście tutaj nawet jak projekt nie zakładał montażu paneli, to nic się nie dzieje - na każdym etapie można taką instalację zamontować. U nas dom już stoi i instalacje również rozprowadzone. A co do samej fotowoltaiki, to na pewno warto się tematem teraz zainteresować, kiedy są dotacje np. Mój Prąd - wszystkie meandry z tym związane wyjaśnili nam panowie z firmy PGM Fotowoltaika. 


mirell

Napisano 19 wrzesień 2019 - 17:13

Też nas interesował temat baterii na podczerwień, systemów fotowoltaicznych. Zobacz sobie ofertę firmy Infrashop, jakby nie było to pierwsza firma w Polsce, która zaczęła sprzedawać panele na podczerwień https://infrashop.eu/


pasia87

Napisano 30 sierpień 2019 - 16:18

A jakie oszczędności po tym roku na prądzie widzisz, Kamil? My się przymierzamy, ale wciąż nie mamy pewności, czy to się aby na pewno opłaca? Choć słyszeliśmy głosy od znajomych, że jak najbardziej. Mamy zamiar zrobić audyt z tą firmą https://pgmpv.pl/, ciekawa jestem co wykaże.

 

Myślę, że taki audyt dużo podpowie. Tak też czytaliśmy, że najbardziej się opłaca montaż takiej instalacji w sytuacji, gdy jest dobrze dobrana, tak że pomoc doświadczonej i solidnej firmy jest wg mnie na wagę złota... :) 


pomocna

Napisano 25 sierpień 2019 - 13:33

Oszczędności na prądzie jeśli mowa o instalacji domowej jak najbardziej 100% można osiągnąć. Szczególnie jak doradca ustali odpowiednią liczbę paneli jakie dane gospodarstwo potrzebuje. Co do zarobku w przypadku firm jak najbardziej jest to możliwe. Ustawiając na dachach potężnych budynków czy na terenach rolnych panele w dużej ilości nie jest sposobem wykorzystać na własny użytek całości. Inwestycja na pewno ogromna ale z czasem dzięki takiej sprzedaży zwracalna. Polecam kontakt z tą firmą http://3sgroup.pl/ oni mają ofertę dla osób indywidualnych, dla firm i dla rolnictwa. Na pewno dadzą radę określić jaka jest opłacalność danej inwestycji i na jaką skalę trzeba podjąć działania by zacząć zarabiać. 


anielaw

Napisano 30 lipiec 2019 - 21:15

A jakie oszczędności po tym roku na prądzie widzisz, Kamil? My się przymierzamy, ale wciąż nie mamy pewności, czy to się aby na pewno opłaca? Choć słyszeliśmy głosy od znajomych, że jak najbardziej. Mamy zamiar zrobić audyt z tą firmą https://pgmpv.pl/, ciekawa jestem co wykaże.


Napisano 04 lipiec 2019 - 13:33

Na początku na pewno koszty są dość duże ale po czasie można sporo zaoszczędzić, wiem bo sam mam taką instalację już ponad rok, w kwestii montażu zdałem się na firme PV Projekt i jak na razie wszystko działa


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)