Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: Malowanie pomieszczen wilgotnych (kuchnia, łazienka)


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 25 luty 2021 - 16:12

farba śnieżka kuchnia łazienka jest odporna na wilgoć co jest bardzo ważne w urządzaniu / odnawianiu łazienki

lukpnkhb

Napisano 22 listopad 2019 - 10:56

Dlaczego łazienki są trudne do malowania?
Łazienki są mokre. Dlatego też, wilgoć powinna być pierwszym problemem przy układaniu świeżej warstwy farby na ścianach; na drugim miejscu powinna być estetyka. Wilgoć wpływa na ściany łazienki na dwa sposoby. Wilgotne powietrze z łaźni parowych i pryszniców zbiera się na ścianach. Następnie jest woda bezpośrednio z prysznica, wanny lub umywalki (https://tanialazienka.com/), która rozpryskuje się na ściany. Wilgoć może uszkodzić farbę, gdy przenika ona przez warstwę farby i styka się z suchym tynkiem lub powierzchnią pod nią. Może to prowadzić do złuszczania farby i wzrostu pleśni. Im mniej przepuszczalna powłoka farby, tym mniej wilgoci przedostaje się przez nią.
 
Jakie farby są odporne na wilgoć?
Na długo przed dodaniem do farb właściwości odpornych na pleśń, stosowanie farb o wysokim połysku było najskuteczniejszym sposobem radzenia sobie z wilgocią w łazience. Im wyższy połysk, tym lepsze wykończenie farby sprawdza się w łazienkach. W starszych łazienkach, na wszystkich powierzchniach często można znaleźć lakiery o wysokim połysku. Farby wysokopołyskowe nie zapobiegają powstawaniu pleśni, ale ułatwiają pracę przy wycieraniu tych suchych, brązowych plam charakterystycznych dla łazienek.

Napisano 07 marzec 2019 - 20:21

a uwazacie ze malowanie natryskowe się opłaca? slyszał ktoś z was o firmie remonteam.pl?


Napisano 08 luty 2019 - 10:56

Jarecki85, małe sprostowanie. Chyba niedokładnie zapoznałeś się z użyciem produktu. Aqua Ceramic to nie farba, a lakier akrylowy o właściwościach hydrofobowych. Zabezpiecza powierzchnie i uniemożliwia wsiąkanie wody. Można stosować pod prysznicem. Ściany pomalowane lakierem posiadają warstwę uniemożliwiającą powstanie grzyba. Jeśli wcześniej był problem z pleśnią, najpierw trzeba go usunąć, potem stosować produkt.

tak, to prawda to nie farba ale lakier i to fantastycznie zastępujący płytki. Możesz sobie pomalować ścianę na dowolny kolor a lakier zabezpieczy Ci ją przed wodą, nawet pod prysznicem, co w stosunku do innych dwuskładnikowych lakierów lub  drogich systemów hydrofobowych jest super rozwiązaniem. Polecam te kafle w płynie ! 


Rumzi

Napisano 27 czerwiec 2018 - 10:17

Sluchajcie zastanawiam sie nad całkowitym zrezygnowaniem z płytek w łazience. I zastanawia mnie czy są farby które cechuja się zupełna odpornością na wodę? 

 

Czy jednak zamontowanie płytek w łazience jest wymogiem na który każdy musi się zdecydować? Doradźcie proszę


Napisano 11 czerwiec 2018 - 22:23

"Kafle w płynie" to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć np. prysznic wykończony, oryginalną powłoką - tynk dekoracyjne, beton architektoniczny, itp. Sam osobiście wykonuję takie zlecenia i mogę jednoznacznie stwierdzić, że tego tylu lakier idealnie zastępuje płytki. Nieprawidłowo ułożone kafelki czy zły dobór materiałów skutkuje w przyszłości problemami w postaci wykwitów, "odparzeń" płytek, grzybem, itp. Nie odradzam stosowania płytek :-), ale zachęcam do stosowania lakierów specjalnych, ponieważ rozszerza to możliwości aranżacyjne . Pozdrawiam


Napisano 28 maj 2018 - 21:35

My z mężem malowaliśmy ostatnio kuchnię - magnatem plamoodpornym i faktycznie jak czasem są plamy to schodzą od razu

Napisano 21 maj 2018 - 21:42

Maia, no właśnie lakier hydrofobowy (kafle w płynie) kosztuje dziesięciokroć mniej a jest tak samo wytrzymały. Zyskujemy natomiast jednolitą powierzchnię, bez fug, w których gromadzi się brud czy pleśń. Dla mnie to rozwiązanie, którego szukałam i pozwoli zaoszczędzić ponad 1 tys. zł.


Napisano 04 marzec 2018 - 17:22

ja jestem za malowaniem natryskowym, u mnie wykonała to firma remonteam.pl


Maia

Napisano 07 luty 2018 - 14:53

Osobiście jestem za tym, aby takie pomieszczenia jak łazienka kafelkować, to chyba najtrwalszy sposób. Niektórzy mają problem z doborem koloru fug do kafelek, a wystarczy przeczytać na ten temat artykuł taki jak ten http://remoncjusz.pl...nych-porad.html i sprawa rozwiązana. Domyślam się, że te wszystkie wynalazki w postaci farb odpornych na wodę są mniej wytrzymałe i dużo kosztują.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)