Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Budowa domu – krok po kroku


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 2 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Tomasz2

Napisano 12 maj 2020 - 11:54

Jeśli szukacie najlepszego materiału na dach, to zgłoście się do firmy Binder Projekt z Włocławka - http://www.binder-pr...t.wloclawek.pl/. Ta firma od lat wykonuje (robi projekty a także montuje na placu budowy) dachy technologii MiTek, czyli z wiązarów dachowych wykonanych bez użycia gwoździ (łączone są na płytki stalowe). To dachy bardzo wysokiej jakości, solidne i trwałe. Wykonywane są w fabrykach, a na budowie składane niczym klocki. Dzięki temu są to precyzyjne konstrukcje. Firma działa na terenie całej Polski. A na ich stronie możecie obejrzeć ich realizacje.


kerryjane72

Napisano 28 kwiecień 2020 - 13:52

Tych kroków jest bardzo dużo, no ale trzeba od czegoś zacząć oczywiście.  Można też kupić już gotowy dom, prosto od dewelopera. Jeżeli szukacie działki, domu, mieszkania to zerknijcie sobie na https://www.nieruchomosci.mjms.pl/ Znajdą dla was najlepsze okazje i zajmą się wszystkimi formalnościami.


travolta

Napisano 28 kwiecień 2020 - 10:03

Nie da się tutaj tak łatwo okreslić ceny budowy domu bo zależy ona od wielu czynników
 
Od wielkości domu
 
Od tego w jakich technologiach stawiamy dom
 
Od tego na jakie materiąły się decydujemy
Ze swojej strony polecam zastanowić się nad blachą na dach zamiast tradycyjnej blachodachówki https://dachprofil.c...acha-trapezowa/Rozwiazanie nowoczesne i

Tomasz2

Napisano 25 marzec 2020 - 12:46

Podczas budowy domu, najważniejsze są dobrej jakości materiały budowlane, w dobrej cenie. My, jak budowaliśmy dom, to praktycznie wszystko co było nam potrzebne kupiliśmy w składzie budowlanym Gut Bud w Raszynie - https://www.budowlan...rialyraszyn.pl/. Można u nich kupić wszystko od bloczków fundamentowych zaczynając a na tarcicy kończąc. Mają wszystko wysokiej jakości, a ceny bardzo korzystne, obsługa miła i fachowa. Skład budowlany godny polecenia.


maciek_p

Napisano 12 marzec 2020 - 17:11

W temacie budowy domu  to ja wam powiem że ja zdecydowałem się na dom z drewna, całoroczny, szkieletowy. Tutaj https://mawit.com.pl...ane-caloroczne/ macie artykuł odnośnie takich domów. Dom jest ekologiczny, z zewnątrz wygląda jak murowany a jest od niego tańszy w budowie. Także to dobry pomysł.


Napisano 29 luty 2020 - 11:38

Kompleksowo moim zdaniem do izolacji nadaje się styropian (oczywiście odpowiedni jego rodzaj do odpowiednich miejsc). Materiał praktyczny, lekki, prosty w montażu, nie obciążający ścian i stropów. Do tego odporny na wilgoć, pleśń i starzenie się. Oglądając nowobudowane domy widzę właśnie, że ludzie wybierają ten materiał


Napisano 11 styczeń 2020 - 00:30

Jak staniecie przed wyborem szambo czy przydomowa czyszczalnia to ja mogę wam doradzić z całego serca oczyszczalnię. U nas pracuje oczyszczalnia drenażowa od www.oczyszczalnia.net i wymaga minimalnej obsługi a przy tym ścieki są przyjazne dla środowiska, nie powodują zanieczyszczania wód gruntowych. Zapewne dla niektórych najważniejsze będzie jednak to, że oczyszczalnie drenażowe po prostu bardziej się opłacają niż szambo. Czyszczenie osadnika i filtra odbywa się tam tylko raz na dwa lata, więc w porównaniu z szambem to duże ułatwienie i mniejsze koszty. Średnio koszt przydomowej oczyszczalni zwraca się po ok. dwóch latach i u nas rzeczywiście tak było, kolejne lata w porównaniu z szambem już tylko oszczędzamy.


PawluM

Napisano 02 styczeń 2020 - 16:47

Korzystajcie tu z pomocy internetu. Jak wszystko praktycznie można zamówić online to czemu by nie też materiały budowlane? Zapoznajcie się z tym co proponują okoliczne składy budowlane, będziecie mogli tak porównać sobie ceny z innymi firmami, tymi które znajdziecie w internecie. Ja tak znalazłam firmę http://betto.pl/mate...budowlane/cegla gdzie w dobrej cenie znalazłam cegły i inne materiały budowlane. Jeżeli urządzacie swoje ogrody to także mogą wam przydać się proponowane przez tą firmę ogrodzenia.

tomeka

Napisano 20 grudzień 2019 - 21:44

Budowa domu to duże przedsięwzięcie i czasami możemy natrafić na nieoczekiwane komplikacje. Dobrze mieć gdzieś pod ręką specjalistę do pomocy. Firma uslugibudowlane-kielce.pl/ świadczy szereg usług pomocnych przy takiej inwestycji. Sam korzystałem z usług minikoparki . Firma  działa głównie na terenie Kielc i okolic.


Napisano 16 listopad 2019 - 01:18

Sprawdźcie sobie też firmę STACHYRA www.pwstachyra.pl Zajmują się wyrównywaniem terenu czy wykonaniem wykopów, u nas spisali się z tym bardzo dobrze. Posiadają też własną kopalnię piasku, sprzedają kruszywo budowlane i piach w dobrych cenach. Działają na terenie całego województwa lubelskiego.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)