Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: Wykształcenie, a praca


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 6 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

ZosiaA

Napisano 15 wrzesień 2021 - 10:40

Ty masz problem.
Jaźń ci się rozdwoiła, łącznie ze zmianą płci.
Po co polecać nieudaczników.
Dobre kursy same się reklamują.

Napisano 15 wrzesień 2021 - 09:59

ja kurs z księgowości robiłam w mddp – też nie miałam wczesniej żadnego wykształcenia kierunkowego – po prostu chciałam zmienić branżę i coś w swoim życiu – nie miałam problemu ze znalezieniem pracy w małej firmie. Tak naprawdę to liczy się to co umiesz i jak potrafisz tą wiedzę wykorzystać. Ja jestem z kursu bardzo zadowolona, bo bardzo dużo z niego wyniosłam

Kursy i praktyka są bardzo ważne. Słyszałam, że Słyszałam, że Akademia MDDP zmienia nazwę na ADN Akademia.


ZosiaA

Napisano 23 maj 2021 - 07:12

skwp to rekspektowana renoma już na kursie mogą się trafiać chętni do zatrudnienia jak będą widzieć że kumkasz to szybko wyrobisz sobie dobrą markę na start. atakuj śmiało bo to dobry wybór nawet z innej branży jeśli jesteś


Z pewnością czeka 5 lat na twoją odpowiedź :)

główek79

Napisano 22 maj 2021 - 20:48

Witam, skończyłem studia inżynierskie, ale chcę spróbować swoich sił w księgowości. Interesuje mnie jakie są szanse na znalezienie pracy po ukończeniu kursu organizowanego przez SKWP, ale bez wykształcenia kierunkowego?

skwp to rekspektowana renoma już na kursie mogą się trafiać chętni do zatrudnienia jak będą widzieć że kumkasz to szybko wyrobisz sobie dobrą markę na start. atakuj śmiało bo to dobry wybór nawet z innej branży jeśli jesteś


Forumowicz84

Napisano 10 maj 2021 - 20:04

A gdzie pracujecie?

 

___

lek na ptasią grypę


fabiola

Napisano 15 marzec 2021 - 15:03

Czasami nieustanne kształcenie się jest wymagane w danym zawodzie. Przykładem jest oświata, gdzie bez takich studiów podyplomowych: http://rekrutacja.ws...-kwalifikacyjne trudniej jest o jakikolwiek awans czy podwyżkę wynagrodzenia. A przecież takich zawodów jest o wiele więcej.

No wykształcenie dla mnie osobiście jest bardzo ważne. Dlatego staram się skupiać przede wszystkim na tym, co na pewno zapewni mi dochód. I wychodzi na to, że taka https://mum.edu.pl szkoła to na pewno dobry kierunek. Dlatego będę się tym właśnie kierować. 


amanda

Napisano 10 marzec 2021 - 12:46

często wykształcenie, a wykonywana na co dzień praca tak naprawdę nie mają ze sobą nic wspólnego. No, ale czasami jest tak, że mając kilkanaście lat jeszcze do końca nie wiemy co rzeczywiście chcemy wykonywać przez całe swoje życie. No i z tego wynikają po prostu różne błędy. Często można spotkać się z osobami, które mają wykształcenie takie, a na co dzień wykonują zupełnie inne czynności


Napisano 04 marzec 2021 - 13:21

Byłam kiedyś na stażu w biurze rachunkowym (śląskie). Miałam nadzieję, że tam dużo się nauczę i uzyskam wiele pomocy doradczej w każdej dziedzinie, niestety zostałam wyrobnikiem za dodatek stażowy. Przez ten czas miałam się za wiele nie odzywać i robić zleconą robotę, a że okres I półrocze to cała archiwizacja dokumentów każdego podmiotu gospodarczego, było ich tam niecałe 100 (sto) było mi zlecone zrobić całą archiwizację, teczki pracownicze sprawdzić i zaktualizować oraz drukować wszelkie druki, wydać odbierającym, albo posłać, cały czas tylko archiwizacja. Jak byłam już tym całkiem zmęczona i chciałam przerobić jakiś temat to opiekunka stażu akurat robiła: a to CIT, a to PIT, a to VAT, i nie przeszkadzaj. W międzyczasie nasłuchałam się o sprawach osobistych, koleżeńskich, z życia codziennego, o  jej menżu, o dziecinie o,,, o rodzinie,, jakby tylko ona ją miała.

Niczego też nie nauczyła świeżej młodszej księgowej, bo przecież ona powinna już wszystko umieć.

Gdybym wiedziała, że tak zmarnuję ten czas nie poszłabym tam, a miałam inne opcje do wyboru. Musieli mnie zatrudnić po stażu na 3 miesiące ( taki wymóg wg. umowy stażowej) chciałam iść do innego działu, ale szefowa się nie zgodziła, bo ponoć nic nie umiem, albo to co umiem robię wolniej i brak mi doświadczenia.

A ja się jej spytałam jak miałam to doświadczenie nabyć jak byłam tam do tego w. w. Miałam wrażenie, że tamte dwie szefowa i ona to jakieś dziwadła z zacięciem psychopatek. Inne osoby robiły swoje i wychodziły, ale i miały mniej godzin pracy, były w innym pokoju i nie angażowały się w ich sprawy.

I powiedzcie jak zdobyć smykałkę w tak trudnych zagadnieniach księgowych jak nie masz porady w tak swoistym klimacie. O ile wiem to biuro jest już mniejsze i w innym miejscu, ta co mnie prowadziła już tam  nie pracuje. Teraz gdzie nie pójdę szukać czegoś w księgowości to zdziwione, że nie umiem wszystkiego co powinnam po paru miesiącach stażu. Owszem umiem dużo, bo sama zaczęłam uczyć się, czytać ustawy, rozporządzenia, literaturę i wszelkie internetowe porady, ale to za mało dla pracodawców, bo przede wszystkim nie znam biegle programów księgowych. Czasami oni sami więcej ode mnie nie umieli tylko rządzili danym biurem, a całą robotę robią typowe księgowe.

Moja rada: Jak ktoś pójdzie do biura rachunkowego i dostanie za zadanie tak jak ja, albo jest poniewierany, a nie doszkalany to natychmiast UCIEKAĆ, ZRYWAĆ UMOWY, ZGŁASZAĆ NIEPRAWIDŁOWOŚCI, NIE MARNOWAĆ CZASU NA DZIADOSTWO.


ZosiaA

Napisano 08 luty 2021 - 16:01

Możesz przestać już szerzyć ten byle jaki sposób reklamy?
Nie potrafisz to nie bierz się za coś, na czym się nie znasz.
Śnieg pada, idź odśnieżać.

pawel36

Napisano 08 luty 2021 - 15:33

Każdy, kto myśli o założeniu własnej działalności, ale nie chce mu się tracić czasu w urzędach na załatwianie pełnej dokumentacji i wszystkich papierkowych formalności może nabyć gotową spółkę w Optioffice. Prowadzimy sprzedaż spółek https://optioffice.pl/sprzedaz-spolek Nasze gotowe spółki posiadają czystą historię, nie są zadłużone, nie mają żadnych zobowiązań handlowych ani finansowo-gospodarczych, posiadają pełną dokumentację, kapitał początkowy i są zarejestrowane pod prestiżowym adresem naszego biura wirtualnego w Warszawie. Mają numery KRS, NIP, REGON i VAT oraz szeroki wybór kodów PKD. Gotowa spółka to szansa na błyskawiczne wejście na rynek. Transakcje są potwierdzone aktem notarialnym i przebiegają zgodnie z prawem. Zapraszamy do kontaktu Sprzedaż spółek https://optioffice.pl/sprzedaz-spolek


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)