Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Kiedy wypłaca się pracownikowi trzynastą pensję


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 1 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

ZosiaA

Napisano 01 kwiecień 2020 - 13:09

BYŁAM ZATRUDNIONA od 01.08.2016 roku do 30.11.2019 roku w OPS NA UMOWĘ O PRACĘ NA CZAS NIEOKREŚLONY. PRZEBYWAŁAM W 2019 ROKU NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM Z POWODU CHOROBY 180 DNI. CZY NABYŁAM PRAWO DO DODATKOWEGO WYNAGRODZENIA ROCZNEGO ZA OKRES 5 M-CY? ZA ODPOWIEDŹ UPRZEJMIE DZIĘKUJĘ.


Dlaczego ustało zatrudnienie?
Jeśli z powodu przejścia na emeryturę, rentę, likwidacji pracodawcy, przeniesienia służbowego.....to tak.
W innym wypadku - NIE, nie było 6 m-cy efektywnej pracy.

Napisano 01 kwiecień 2020 - 12:32

BYŁAM ZATRUDNIONA od 01.08.2016 roku do 30.11.2019 roku w OPS NA UMOWĘ O PRACĘ NA CZAS NIEOKREŚLONY. PRZEBYWAŁAM W 2019 ROKU NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM Z POWODU CHOROBY 180 DNI. CZY NABYŁAM PRAWO DO DODATKOWEGO WYNAGRODZENIA ROCZNEGO ZA OKRES 5 M-CY? ZA ODPOWIEDŹ UPRZEJMIE DZIĘKUJĘ.

ZosiaA

Napisano 11 luty 2020 - 10:26

Pod warunkiem, że pracowałaś EFEKTYWNIE, bez zwolnień lekarskich, urlopu okolicznościowego i opieki na dziecko.

Napisano 11 luty 2020 - 08:05

jak pracowałam równe pół roku czyli do 30 czerwca to otrzymam 13stke?

Napisano 11 luty 2017 - 14:10

A jak sie ma następująca Sytuacja. Byłem zatrudniony przez " CIS " i oddelegowany przez 100% tego okresu do pracy w Szkole Podstawowej " zerówka " jako pomoc nauczyciela. Teraz moje pytanie apropo 13 pensji. Czy liczy sie zatrudnienie w stylu pracodawca czy praca w szkole czyli budżetówka. W przepisach jest mowa o przepracowaniu a nie o zatrudnieniu i tu powstalo moje pytanie - dylemat prawny. Obecnie jestem zatrudniony już poprzez szkołę wiec w budżetówce ale od 1 września jako pracownik administracji nie nauczyciel. wiec nie mam 6 miesięcy. A co jeśli przepracowałem w tej że szkole 18 miesięcy ale byłem strikte zatrudniony - umowa o prace poprzec CIS. Sytuacja podobna chyba do zatrudniania przez agencje pracy jak chyba prezydent DUDA na umowe zlecenie hihi. Czy ktoś miał z takim przypadkiem do czynienia - liczy się 6 miesięcy pracy czy 6 miesięcy zatrudnienia umowa pracy pracodawcy ??


ZosiaA

Napisano 23 luty 2016 - 19:06

Nie wiem gdzie pracujesz, ale jeśli to praca w h.budżetowej to NIE.

Napisano 23 luty 2016 - 18:40

Xyz czy ktos moze potwierdzic ta informacje. Ja pracuje od 1 pazdziernika czy otrzymam 13 pensje za te przepracowane miesiace??

ZosiaA

Napisano 18 styczeń 2016 - 12:43

A Karta nauczyciela stanowi:

Nie do końca jest tak, że zawsze i każdemu

 

Nauczyciel nabywa prawo do dodatkowego wynagrodzenia rocznego w pełnej wysokości po przepracowaniu u danego pracodawcy całego roku kalendarzowego. Jeżeli nauczyciel pozostaje na swoim stanowisku mniej niż rok, ale co najmniej 6 miesięcy, nabywa prawo do otrzymania wynagrodzenia rocznego, jednak w wysokości proporcjonalnej do przepracowanego okresu.

 

Niemniej jednak ustawa przewiduje wyjątki od konieczności przepracowania 6 miesięcy warunkujących nabycie prawa do wynagrodzenia i wymienia je w art. 2 ust. 3 ustawy. Mianowicie z obowiązku przepracowania 6 miesięcy zwolniony jest m.in.: nauczyciel, który został zwolniony z powodu likwidacji stanowiska lub nauczyciel, który zatrudniony został zgodnie z organizacją pracy w szkole, czyli np.: wraz z rozpoczęciem roku szkolnego czy akademickiego albo na zastępstwo wskutek nieobecności nauczyciela.


ZosiaA

Napisano 18 styczeń 2016 - 12:37

Skąd wiecie, że pytająca z przedszkola jest nauczycielem, przecież tego nie napisała


Napisano 18 styczeń 2016 - 12:31

z nauczycielami jest inaczej, bo nie podlegają pod kodeks pracy tylko pod kartę nauczyciela i nie muszą mieć przepracowanych 6miesięcy, już te 4 miesiące wystarczą abyś otrzymała 13stkęwink.png oczywiście nie pełną pensję tylko za te 4 miesiące:)


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)