Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: zaświadczenie o zarobkach a zajęcie komornicze


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 1 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 08 czerwiec 2021 - 07:17

Poprawna kwota na zaświadczeniu to kwota brutto pomniejszona o składki i podatek. Pracodawca powinien napisać właśnie taka kwotę jaką otrzymykujesz gdyby nie było żadnych potrąceń. Każda inna kwota "netto" jest błędem. Na dodatkowe obciążenia są osobne rubryki w zaświadczeniach (ale skoro już nie masz zajęcia komorniczego to nie pisze się o tym, bo tego nie ma).


Napisano 07 czerwiec 2021 - 14:59

Szanowni Państwo,

Staram się o kredyt, złożyłem pismo do Pracodawcy o zaświadczenie. Komornika nie mam od 3 miesięcy. Pensja na konto - pełna. Wcześniej przez 12 miesięcy miałem komornika. Banki chcą zaświadczenie z ostatnich 6 miesięcy jako dochód netto. Mam pytanie czy pracodawca wpiszę netto (odejmując komornika) czy netto (tyle ile powinno być przekazywane)?

Zaczynam się martwić, że mogę nie mieć zdolności


Napisano 08 marzec 2016 - 12:41

Dzięki serdeczne za uwagę i pomoc.

 


Przerażające że takich "księgowych" mamy w tym kraju.

 

Kwota netto tyle ile dana osoba zarabia "na rękę". Czy jest komornik, wyroki sądowe, mandat to sprawa wtórna. Człowiek zarabia netto powiedzmy 3.000 zł i tyle ma mieć na zaświadczeniu !

 

Szokujące jest to, że osoby które parają się tym zawodem są tak tępe. Dopiero po 3 latach jedyna  osoba (Guest_Wiktoria) odpowiedziała poprawnie.

 

Przecież to jest elementarz jak 2+2 równa się 4 !

 

I dlatego w takim kraju żyjemy gdzie kompetencje sięgnęły bruku.


Napisano 24 lipiec 2015 - 13:50

BZDURY!!!

 

Wpisujemy kwotę netto... Netto to kwota po odliczeniu podatku i składek na ZUS. Nie umniejszamy jej o zajęcie komornicze czy przykładowo o składkę na ubezpieczenie grupowe na życie PZU. No przecież jak ktoś ma na umowie  2250 brutto to jak może mieć wpisane na zaświadczeniu 1100 netto? Netto to byłoby 1648,78 gr. Ale wpisujemy obowiązkowo, że ma zajęcie sądowe na wynagrodzenie.


Napisano 03 wrzesień 2012 - 12:53

Dzięki serdeczne za uwagę i pomoc.

Eni

Napisano 03 wrzesień 2012 - 12:04

~Gościu, zliczenie zajętej kwoty z nadesłanego do Ciebie od komornika zajęcia wynagrodzenia nie powinno zająć zbyt dużo czasu :(

Maria

Napisano 03 wrzesień 2012 - 12:00

w zaświadczeniu powinna być ujęta kwota tego potrącenia,a nie procent

Napisano 03 wrzesień 2012 - 11:28

A może być..wynagrodzenie jest obciążone z tytułu wyroku sądowego w wyniku czego zajęte jest 60% wynagrodzenia.

Eni

Napisano 03 wrzesień 2012 - 11:23

przykładowa notka na zaśw., stanowiąca o tym, że wynagrodzenie jest zajęte: "Wynagrodzenie nie jest/ jest obciążone z tytułu wyroków sądowych w kwocie: ............ zł, (słownie: .............................../100) + dalsze odsetki wraz z należną od nich opłatą egzekucyjną."

Eni

Napisano 03 wrzesień 2012 - 11:21

sorry, źle zrozumiałam :(w takim razie w ogóle nie podajesz - ani sygnatury sprawy, ani tytułu potrąceń, ani też komornika który to zajęcie przysłał (istotne jest wynagrodzenie które pracownika otrzymał "na rękę" - powinna wystarczyć inf. że wynagrodzenie zostało zajęte przez komornika - bez opisywania szczegółów)

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)