Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Urlop zdrowotny dla nauczycieli


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

HanOlejniczak

Napisano 26 maj 2019 - 10:19

Zgadzam się że odprawę emerytalną oblicza sie tak samo, jak wynagrodzenie urlopowe nauczyciela. Obejmuje ono wszystkie te składniki, które otrzymywał nauczyciel w trakcie roku szkolnego, czyli będzie to mniej więcej jakaś średnia z Twojego wynagrodzenia ( x 3 ). Tak jest w mojej pracy


Napisano 14 maj 2019 - 20:23

Mam pytanie czy będąc teraz na całym etacie urlop zdrowotny będzie płacony cały etat nadmienię ze teraz podpisałam umowę na przyszły rok o 14 godzin

Napisano 17 czerwiec 2018 - 22:42

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie nowych zasad udzielania urlopu dla poratowania zdrowia:

Jestem nauczycielką z ponad 30 letnim stażem pracy, nigdy nie korzystałam z urlopu dla poratowania

zdrowia, jakoś tak się składało, że w miarę czułam się dobrze, Teraz niestety podupadłam na zdrowiu,

nie mam już tyle sił co przedtem, praca stała się bardziej stresująca, źle to wszystko znoszę.

Czy dyrektor ma prawo mi odmówić udzielenia urlopu zdrowotnego ?


Napisano 25 styczeń 2018 - 09:45

Dzień dobry, pani Maju czy jeżeli złożyłam wniosek o urlop dla poratowania zdrowia i orzeczenie do dyrektora dnia 22 stycznia 2018 r, a rozporządzenie zostało podpisane 19 stycznia i ogłoszone 23 gdzie jest napisane, że wchodzi w życie 24 stycznia to dyrektor może odrzucić taki wniosek i żądać nowych przepisów?

Napisano 17 kwiecień 2017 - 21:25

Witam!Pracuję w SP. Złożyłam wniosek o urlop zdrowotny chcac sie udac na niego od końca kwietnia. Z powodu łaczenia szkoł i braku godzin dla nauczycieli pracujących do tej pory w przyłączanym do nas gimnazjum Dyrektor złożył odwołanie sugerujac zebym na urlop poszla od września. Czy Komisja lekarska może zmienicmi termin urlopu zdrowotnego? Czy po powrocie do pracy w kwietniu czy wrześniu Dyrektor musi mi zagwarantowac cały etat?Do tej pory mialam etat.Czy mogą mnie zwolnic po UZ i zatrudnic nauczycieli pracujacych wczesniej w gimnazjum, czy to ja jako nauczyciel SP mam pierszeństwo? Co w sytuacji gdy lekarz nie zmieści sie w terminie 14 dni na ustosunkowanie sie do odwołania dyrektora ( bedzie na urlopie)?


Napisano 03 styczeń 2017 - 22:33


Witam. Jestem nowa na forum. Chciałabym, aby Pani,Pani Majko odpowiedziała mi na mój problem. W mojej szkole zatrudnione są dwie nauczycielki jednego przedmiotu. W związku z brakiem godzin na dwa pełne etaty, jednej z nich zostanie ograniczone zatrudnienie od przyszłego roku szkolnego. Jedna z nich aktualnie złożyła wniosek do dyrektora szkoły o udzielenie udpz. W związku z tym, jak będzie wyglądało zatrudnienie w przyszłym roku szkolnym? Czy odejście na urlop uratuje przed zmniejszeniem etatu? Obie są nauczycielkami dyplomowanymi zatrudnionymi na podstawie mianowania. Dodam, że szkoła będzie miała mniej oddziałów ze względu na wygaszanie. Z góry dziękuję

Napisano 23 grudzień 2016 - 08:34

Czy w trakcie urlopu dla poratowania zdrowia, otrzymam dodatek za warunki pracy? Pracuję w szkole specjalnej, w której ten dodatek otrzymywałam.


Anna18

Napisano 16 grudzień 2016 - 09:49

Witam serdecznie,

potrzebuję porady. Czytam, szukam ale porada "żywego" człowieka to co innego.

Pracuję w przedszkolu, państwowym. Myślę o pójściu na urlop na poratowanie zdrowia, gdyż mój organizm odmawia współpracy. Tracę odporność, nie mogę wyjść z choroby, jestem na trzecim zwolnieniu od września 2016.

Myślę o urlopie na cały rok, czyli styczeń 2017-grudzień 2017.

Spełniam wymogi prawne (ponad 8 lat pracy, mianowanie, umowa na czas nieokreślony).

Czy Dyrekcja może robić mi problemy ze względu na termin? Nie wiem czy wytrzymam do czerwca, żeby złożyć wniosek wtedy, na rok szkolny. Nie chcę pół roku co chwila chodzić na zwolnienia.

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam,

Nauczycielka.


Napisano 19 listopad 2016 - 17:45

Szanowna Pani
Jestem po wypadku w pracy (w jednej placowce a pracujac w 2 jednoczesnie przed jako nauczyciel mianowany) i zwolnieniu 182 dni z tego tytulu, po ktorym przyznano mi 3-m swiadczenie rehabilitacyjne (ZUS). Dyrektor glownej placowki nie zgadza sie z opinia ta, gdyz twierdzi ze powinnam isc na urlop DLA poratowania zdrowia I czy moze mnie do tego zmusic lub zwolnic gdy odmowie??
Pracowalam wczesniej: na podst umowy o prace na czas okreslony od 9.XII.2008 do konca czerwca 2009 (w tym kilka dni urlopu bezplatnego), po czym w okresie wakacji na bezrobotnym i wspomniane zatrudnienie tez najpierw na czasnajpierw na czas okreslony:IX.09-koniec sierpnia 09 I czas nieokrelony od 01.VI.10r (nadal ale bylo kilka tygodniowych zwolnien lekarskich) a wypadek byl 30.V.16r I w zwiazku z tym czy mam w ogole do takiego urlopu prawo I jesli take, to nie move ze swiadczenia rehab I piracy jingo skorzystac (korzystniej gdy 2 placowki mnie zatrudnialy w czasie wypadku)??

Napisano 21 sierpień 2016 - 11:40

Dzień dobry.
Czy przebywając na urlopie zdrowotnym powinnam uczestniczyć w RP ( dotyczącej nowego roku szklonego). Mam zamiar to zrobić, jednak mam dylemat jeśli chodzi o podpisanie listy obecności. Skoro jestem zwolniona ze wszystkich czynności nauczyciela, to czy powinnam podpisywać listę obecności na RP w której będę uczestniczyć?
Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Jaga

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)