Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: wypowiedzenie umowy przez pracownika a ciąża


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 9 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Bogusława

Napisano 02 marzec 2013 - 20:59

Po ustaniu zatrudnienia pracownik może zachorować w ciągu 14 dni od zakończenia stosunku pracy i może chorować 182 dni,a w przypadku ciąży 270 dni.
Przez cały czas choroby masz ubezpieczenie zdrowotne.Jest jeden warunek nie może być ani jednego dnia przerwy nawet w sobotę,bądź niedzielę.Od dnia porodu przysługuje nie urlop macierzyński tylko zasiłek macierzyński w takiej samej wysokości jak pracownikowi.

natalia2013

Napisano 02 marzec 2013 - 20:52

Witam.Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Załóżmy, że ja składam wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia w marcu 2013. Wypowiedzenie biegnie od kwietnia 2013. Ostatni dzień w pracy przypada więc na 30 kwietnia 2013.Czy w przypadku, gdyby się okazało, że w trakcie okresu wypowiedzenia zaszłabym w ciążę (nie chciałabym pisać pisma z prośbą o przywrócenie do pracy), to czy idąc na zwolnienie lekarskie w kwietniu (z powodu problemów w ciąży) lub w pierwszych dwóch tygodniach maja (po ustaniu stosunku pracy chyba dwa tygodnie jest się jeszcze ubezpieczonym) to czy zus wypłacał by mi świadczenie chorobowe do dnia narodzin mimo ustania stosunku pracy? Czy otrzymywałabym także zasiłek macierzyński po urodzeniu dziecka?Będę wdzięczna za odpowiedz.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)