Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: ulga internetowa a płatności


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Mar-Tax

Napisano 10 luty 2015 - 10:36

Wydatek związany z zakupem usług dostępu do internetu musi być poniesiony przez podatnika (mamę). Oznacza to, że zapłaty winna dokonać osoba (mama), której nazwisko widnieje na dokumencie, np fakturze. W przypadku gdy zapłata została dokonana przez inną osobę (Pan), na podatniku (mama) ciąży obowiązek udowodnienia, że zapłacona kwota była darowizną lub pożyczką.


Napisano 10 luty 2015 - 10:29

w umowie z operatorem usług internetowych  widnieją dane osobowe mojej mamy ale opłaty uiszczam ja z mojego konta bankowego przez internet . Wiec mam pytanie , czy mogę odliczyć internet w zeznaniu podatkowym mojej mamy? czy us nie doczepi się?


Napisano 18 luty 2014 - 20:32

odliczaj normalnie. Ja opłacałem internet za zonę ale to faktura jest na nią więc to ona ponosiła koszty co z tego ze to ja dokonałem przelewu. Jakbym dał córce pieniadze bo byłbym nie kumaty albo sparaliżowany i ona by opłacała to co? To ona ponosił koszty nie mając umowy. 

 

Przykład. Idziesz opłacić fakturę na poczcie , faktura jest na żonę ale idzie opłacać ją mąż. A więc kto poniósł koszt? Mąż czy żona. Proszę o odpowidz bo de....lizm jest zaraźliwy. 


Napisano 05 luty 2014 - 12:40

Ale jeszcze jedna... Hm... Faktury są wystawiane na ciotkę jakby męża bo na nią była zawarta umowa, rachunki płacił przez cały czas mąż. Kolejnym problemem jest fakt iż rachunki płacone były w całośći:za internet+telewizja... I na potwierdzeniu nie ma udokumentowanej kwoty tylko za internet, jej wysokości. Jest jakiś sposób aby jednak móc się rozliczyć. Może załączyłabym potwierdzenia przelewu z danym Męża i fakturami gdzie są uwzględnione wysokości osobno na interet i tv, które wystawione są na ciotke?

 

Nie wiem czy wyjaśniłam rozumnie ?Dołączona grafika Proszę o pomoc Dołączona grafika


Napisano 05 luty 2014 - 12:03

Czyli dobrze rozumiem, jeżeli umowa zawarta jest np. na inna osobę ale płatności dokonuję internetowo przelewem, to jeżeli będę miała potwierdzenia zapłaty za daną fakturę mogę skorzystać z ulgi ? 


Radomiak

Napisano 25 styczeń 2014 - 21:09

Odliczenie z tytułu użytkowania sieci Internet przysługuje podatnikowi wyłącznie w kolejno po sobie następujących dwóch latach podatkowych, jeżeli w okresie poprzedzającym te lata nie korzystał z tego odliczenia. Odliczeniu podlegają wydatki poniesione przez podatnika z tytułu użytkowania sieci Internet, niezależnie od miejsca w którym się z niej korzysta jak i formy dostępu, np. w domu (łącze stałe, bezprzewodowe, w tym za pomocą urządzeń mobilnych) jak i w kawiarence internetowej. Ulga jest limitowana. Maksymalne odliczenie podatnika w skali całego roku nie może przekroczyć 760 zł. Odliczenie stosuje się, pod warunkiem posiadania dokumentów stwierdzających ich poniesienie, np. faktury w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług.
Podatnik, który z ulgi internetowej po raz pierwszy skorzystał w zeznaniu podatkowym za 2012 r., może skorzystać z tego odliczenia wyłącznie za rok 2013.


Lennka

Napisano 24 styczeń 2014 - 14:45

'..gdy faktura zawiera dane jedynie jednego z małżonków, ale ciężar ekonomiczny usług inter-netowych ponoszą oboje, to sposób zaadresowania faktur nie powinien wpływać na możliwość wspólnego rozliczenia ulgi internetowej.' - więc myślę, że sprawa jest jasna. :)

ponadto proszę pamiętać, że jeżeli w zeznaniu za 2012 r. była odliczona ulga to za rok 2013 nie można jej odliczyć. Od 01-2014 r. weszły nowe przepisy. :)


Napisano 24 styczeń 2014 - 14:36

Czyli jeśli umowa jest na męża, a ja ze swojego konta opłacam internet to mi przysługuje prawo do odliczenia, a nie jemu tak?


Napisano 15 marzec 2013 - 07:30

Dlaczego nie? Odliczenie stosuje się, pod warunkiem posiadania dokumentów stwierdzających ich poniesienie i to w/g mnie jest podstawa. A,że jest zgodnie z umową to fakt. A faktem jest,że w umowie wskazana jest wartość, która powinna być zgodna z wartością przelewu. Nigdzie nie jest wskazane,że jak nie mam umowy, faktury nie przysługuje mi odliczenie. A odwrotnie? Wyobraźmy sobie sytuację. Mam umowę, ale płaci za mnie córka ze swojego konta. W tym wypadku umowa, faktura nie uprawnia mnie do odliczenia, bo nie ja za to płacę.

koleżanka

Napisano 14 marzec 2013 - 23:05

Nie kwestionuję, że dowodem na odliczenie ulgi może być potwierdzenie przelewu, ale w pytaniu chodzi o sytuację gdy faktura jest na inną osobę niż dokonująca zapłaty za nią.

Więc osoba płacąca nie mogłaby napisać "zapłata ... zgodnie z umową ...", bo ona nie posiada umowy z tym dostawcą internetu. A płaci zapewne podając tylko numer faktury.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)