Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: VAT - CŁO - odprawa celna , czy trzeba płacić podatek ?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 3 + 3 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 29 lipiec 2015 - 05:54

Ja też się zgadzam z @mix22a bo nareszcie po 17 postach on się zgadza ze mną biggrin.png .


melinowy

Napisano 28 lipiec 2015 - 23:05

Zgadzam się z kolegą wyżej


Napisano 27 lipiec 2015 - 15:36

 A własciwie w jakim celu jest Twój dzisiejszy post skoro zostało wszystko już wyjaśnione? Ktoś tu ma problem ze zrozumieniem czytanego tekstu biggrin.png . Jakaś plaga w dzisiejszych czasach. 

mix22a

Napisano 27 lipiec 2015 - 13:47

"Tyle razy zamawiałam z Chin bezpośrednio do Polski i jakoś takich problemów jak Ty"  

 

-  no bo ja nie sprowadzam towaru prosto z chin  - chyba czytała Pani że ja opisywałem całkiem inny przykład - towar jest transportowany wewnątrz europy (wewnątrz UE) w czasie realizacji zamówienia

 

 

"nie mam dokumentu na to że towar był odprawiony w UE to musze zgłaszać towar do UC w Polsce" - sytuacja w której towar który nie był odparwiony przez celników nazywany jest przemytem a za to grozi do 2 lat węzienia smile.png, czyli mozesz pójść siedzieć "

 

- tutaj otrzymałem odpowiedz iż ten kto wprowadza towar na obszar celny unii europejskiej (przywozi do europy)  jest zobowiązany do przeprowadzenia procedury dopuszczenia towaru (odprawa celna ,podatki) tak aby stał się towarem wspólnotowym - wtedy towar przemieszczony z jednego kraju UE do innego kraju UE nie podlega żadnym formalnościom celnym w polskim organie celnym

, chyba że towar jest wprowadzany na tzw skład celny w UE i w procedurze tranzytu ze specjalnymi oznaczeniami (nota tranzytowa T1) jest przemieszczany do innego kraju UE - wtedy wymagana jest odprawa w kraju docelowym.

 

 

"Na stronie dhl.com.pl jest potwierdzenie mojej racji i Twojego sprzedawcy chińskiego."

 

- pytalem też firmę kurierską to mi odpowiedziano : iż jeżeli przesyłka jest wysyłana w jednym z krajów unii europejskiej to jest traktowana jako wewnątrz unijną i nie sa uruchamiane żadne procedury celne w tym zakresie 


Napisano 23 lipiec 2015 - 14:41

Tyle razy zamawiałam z Chin bezpośrednio do Polski i jakoś takich problemów jak Ty nie miałam dlatego że sobie ich nie wymyślałam na siłę laugh.png . Przed snem do poduszki: "ROZPORZĄDZENIE  PARLAMENTU  EUROPEJSKIEGO  I  RADY  (UE)  NR  952/2013 z  dnia  9  października  2013  r. ustanawiające  unijny  kodeks  celny". Jak się na czymś nie znamy a mamy takie problemy to polecam na przyszłość zanalezć polską firmę która świadczy usługii pośrednictwa w imporcie. Podpisać umowę, zapłacić i załatwią wszystko za Ciebie. 

 

"nie mam dokumentu na to że towar był odprawiony w UE to musze zgłaszać towar do UC w Polsce" - sytuacja w której towar który nie był odparwiony przez celników nazywany jest przemytem a za to grozi do 2 lat węzienia smile.png, czyli mozesz pójść siedzieć 
 
Edit: 
Na stronie dhl.com.pl jest potwierdzenie mojej racji i Twojego sprzedawcy chińskiego. Pozdrawiam.

mix22a

Napisano 23 lipiec 2015 - 14:08

smile.pngsmile.png "Odprawa celna odbywa się na etapie 1 czyli Chiny - UE " - tak twierdzi sprzedawca, tylko że jest jedno ale, nie mam na to żadnego dokumentu - jedynie można tak wnioskować z faktu wysyłki paczki, rozumie mnie Pani o co mi chodzi - bylem dopiero w urzędzie celnym to celnik w informacji mi powiedzial że skoro nie mam dokumentu na to że towar był odprawiony w UE to musze zgłaszać towar do UC w Polsce i zapłacić podatek wg jego wiedzy, natomiast w tzw centrum informacji uc twierdzą znowu coś przeciwnego laugh.png i bądź tu mądry .

 

skład celny - to coś takiego że towar jest składowany ale nie przeszedł odprawy i nie jest opodatkowany na terenie danego kraju, może być wysyłany dalej z zachowaniem odpowiedniego oznaczenia przesyłek i dopiero potem przejść odprawę celną w kraju dostarczenia - tak mi powiedziano   


Napisano 23 lipiec 2015 - 10:49

Odprawa celna odbywa się na etapie 1 czyli Chiny - UE,  a nie kraj UE w którym znajduje sie magazyn a Polska smile.png Polecam zapoznać się z ustawą o VAT. Nadmienie również że przed wejściem Polski do UE nasze prawo musiało być dostosowane do prawa obowiązującego we Wspólnocie UE. A co do tego pośredniak to nie jest żaden pośrednik tylko to jest skład celny prywatny. 


mix22a

Napisano 23 lipiec 2015 - 10:20

"Nie za bardzo rozumiem jaki cel ma te Twoje drążenie tematu." - z takiego powodu iż jest wiele niejasności , skoro twierdzi Pani iż jest wszystko jasne to proszę odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie.

 

Czy do urzędu celnego w Polsce będe musiał zgłaszać przesyłki do odprawy celnej i zapłacić podatek VAT ? Dotyczy przesyłek opisanych przezemnie wcześniej. Czy też nie jest to wymagane ?

 

"Po to masz pośrednika żeby on za Ciebie wszystko załatwił." - w mojej sytuacji pośrednik to jedynie adres magazynu na nalepce paczki którą dostaje- ja z nim nie mam żadnego kontaktu gdyż, zamówienia dokonuje się przez stronę prowadzoną przez firmę chińską , płatności także, jak i dokument sprzedaży.


Napisano 22 lipiec 2015 - 15:02

 Co do przepisów znajdz sobie kogoś kto zna sie na prawie handlowym międzynarodowym. Dokument SAD dostaje pośrednik bo paczka idzie z Chin do UE i zapewne Ci go nie da żebyś się nie dowiedział jaka jest rzeczywista wartość towaru. Po to masz pośrednika żeby on za Ciebie wszystko załatwił. Nie za bardzo rozumiem jaki cel ma te Twoje drążenie tematu.


mix22a

Napisano 22 lipiec 2015 - 13:12

"Aby uzyskać od sprzedawcy chińskiego takie informacje jak cło i podatek na dowodzie sprzedaży to musisz znalezc jakiś przepis w prawie chińskim."

- ale czy są przepisy które nakazywały by umieszczać takie informacje na fakturach ? chyba gdyby sprzedawca chiński musiał to by dowody zakupu je zawierały.

 

"Wartość towaru, cła i podatku oraz inne koszty takie jak wartość opakowania itp. będziesz miał wymienione na dokumencie SAD." 

- tylko ze przy otrzymywaniu paczek z innego kraju UE nie ma takich dokumentów SAD ( firma kurierska traktuje paczkę jako wewnątrzwspólnotową.)

 

"Z racji tego że pośrednik będzie załatwiał wszystkie sprawy z danym urzędem celnym związane z importem to on płaci podatek." 

- tutaj zapewne sprzedawca ma umowy z pośrednikiem i urzędami celnymi które to odprawiają gdy towary przychodzą z chin w dużych ilościach i są wprowadzane do magazynu w europie - nie wiadomo jak jest płacony podatek czy od każdej sztuki szczegółowo czy tez mają jakieś ulgi inne przepisy np od jakiejś deklarowane wartości całego transportu itp. Pośrednik tez raczej nie wyda zadnych dokumentów bo on powie nie jest sprzedawcą wskazanym na fakturze a tylko działa na zlecenie firmy chińskiej.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)