Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: VAT-R a sprzedaż perfum i ryczałt


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Ewa Kozak

Napisano 10 wrzesień 2014 - 12:41

Zasadniczo do momentu, kiedy przychody z działalności nie przekroczą 150 tyś. zł, możliwe jest korzystanie ze zwolnienia podmiotowego VAT, choć istnieje też grupa działalności, które nie mogą z takiego zwolnienia skorzystać.

 

W momencie kiedy decydujesz się na założenie firmy i skorzystanie ze zwolnienia z VAT, nie musisz się rejestrować na VAT-R, chociaż masz taką możliwość - wtedy rejestrujesz się jako podatnik VAT zwolniony. Natomiast w sytuacji, gdybyś chciał zostać podatnikiem VAT czynnym, rejestracja do VAT byłaby koniecznością. 


koleżanka

Napisano 09 wrzesień 2014 - 21:12

Podatek ryczałtowy wylicza się bardzo prosto, bo liczy się przychód - zapłacone składki społeczne /wynik zaokrąglony do złotówki/ x stawka ryczałtu - zapłacone składki zdrowotne /ale tylko 7,75 % podstawy składek, czyli obecnie 232,85 zł/, wynik zaokrągla się do złotówki.


Napisano 09 wrzesień 2014 - 17:33

Witam serdecznie,

 

Zarejestrowałem działalność gospodarczą i rozpoczynam sprzedaż perfum przez sklep internetowy. Jako formę opodatkowania wybrałem ryczałt. Obroty mojej firmy nie przekroczą 150000tys złotych, a sprzedawał będę tylko klientom detalicznym. Rozumiem, więc, że nie muszę być VATowcem?

 

Ponadto nie mam zielonego pojęcia jak oblicza się ryczałt (kwotę jaką muszę zapłacic każdego miesiąca do urzędu skarbowego). Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak to liczyć?

 

Ponadto mam podpisaną umowę z firmą PayU, która pobiera sobie prowizję sprzedaży, kiedy klient płaci korzystając z ich systemu. Czy w jakiś sposób to również muszę odprowadzać?

 

Łączę pozdrowienia i proszę o pomoc,

Mateusz


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)