Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Panele fotowoltaiczne


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

patiks

Napisano dziś, 10:27

Informacje macie tutaj - https://ekofachowcy.pl/

Tam podajecie adres, gdzie ma dojść do montażu. Wtedy dostajecie spis lokalnych ofert - ceny i informacje o propozycji. Najważniejsze jest takie dopasowanie, żeby gwarancja była jak najdłuższa... Poza tym - dostawcą powinien być ktoś ceniony na rynku, a nie firma, która pojawiła się na nim wczoraj.


Caryk88

Napisano 30 listopad 2020 - 11:25

Biorą panele bezpośrednio od producentów w Eko Atelier faktycznie. Projekt, montaż, serwis na miejscu, w tym dotacje, realnie pozyskują, a nie tylko o tym mówią. Nie pomylili się u mnie w pomiarach. Nie konsultowałem z żadną zewnętrzną firmą dodatkowo. Wszystkim się zajmują. Prowadziłem dość dużą inwestycję w OZE dla spółdzielni mieszkaniowej, więc tym bardziej się sprawdzili. Radzą sobie z presją oceny większej społeczności powiedzmy.

 


patiks

Napisano 27 listopad 2020 - 10:38

Pisałem już wyżej. Nie wybieracie tak. Porównywarka ma sens. Wtedy macie ogląda na oferty. Tam musicie mieć długą gwarancję od firmy, która od dawna jest na rynku. Nie bierzecie przypadkowych ofert, a tym bardziej nie wybierajcie po cenie. To gwarancja problemów.


Napisano 17 listopad 2020 - 22:12

Jestem jak najbardziej" za" fotowoltaiką czy innymi odnawialnymi źródłami energii, tylko zastanawiam się ile kosztuje zutylizowanie takich paneli
 

 

Jak wygląda cenowo korzystanie z takich paneli najlepiej chyba pytać w firmach, które instalują takie rozwiązania. Na terenie Warszawy jest to np. abcsunenergy.pl Pewnie odpowiedzią również Tobie na zadanie pytanie.


patiks

Napisano 17 listopad 2020 - 10:34

Aktualnie inwestycja zwraca się w około 5 lat - wystarczy skorzystać z dofinansowania i ulgi podatkowej. Jeśli chodzi o wybór wykonawcy, to polecam zerknąć tutaj - https://ekofachowcy.pl/To jest porównywarka ofert. Pokażą wam różnice w lokalnych ofertach. Znajdziecie kogoś z waszej okolicy. Teoretycznie dopłaty po 5 tys. obowiązują tylko do grudnia. Ciekawe, czy to przedłużą. Oby. 


Forumowicz84

Napisano 08 listopad 2020 - 23:13

Powiem Wam, że ciekawy artykuł na temat paneli słonecznych znajdziecie na tej stronie https://inzynieria.c...-dlaczego-warto Przede wszystkim można się tam dowiedzieć jak to wszystko działa oraz dlaczego warto się zdecydować na tego typu rozwiązanie. Taka widza na pewno się przyda. Warto być ekologicznym. Poza tym można w ten sposób naprawdę sporo zaoszczędzić, a to jest niezwykle ważne.


Napisano 25 październik 2020 - 21:27

Panele fotowoltaiczne - co sądzicie? Jest sens je zakładać? 

Oczywiście, ze jest sens! Ja zakładałam przez firmę Solysis i jestem bardzo zadowolona- zarówno z paneli, jak i z komunikacji z firmą i wykonanej przez nich pracy. Jeśli rozwazasz instalację paneli to polecam rozwazenie wspolpracy z Solysis


G0siaa

Napisano 18 październik 2020 - 15:20

Ja również uważam, że warto zainteresować się odnawialnymi źródłami energii. Sama od ponad roku posiadam instalację fotowoltaiczną na dachu mojego domu. Projekt i montaż urządzeń wykonała dla mnie firma www.produkuj-prad.pl. Panele są bardzo wydajne, bezawaryjne i proste w obsłudze.


MilenaPodgórna

Napisano 08 wrzesień 2020 - 14:53

Według mnie panele fotowoltaiczne to bardzo dobre rozwiązanie, inwestycja w przyszłość. Ja mam u siebie panele od roku i różnica w rachunkach jest bardzo widoczna. Niestety z tego co wiem to obecnie ciężko jest wybrać dobrą firmę, która wszystko załatwi... Ja korzystałam z usług FG Energy i mogę powiedzieć, że byłam i jestem zadowolona. Po pierwsze, ominęła mnie cała papierkowa robota, firma wszystko załatwiła za mnie. Zajęli się również dofinansowaniem. Dla mnie bardzo ważne było to, żeby ktoś mi wszystko dokładnie wytłumaczył. Panowie z FG wszystko mi wyjaśnili i rozpisali. Kosztorys i projekt dotarł do mnie bardzo szybko no i co najważniejsze panele działają bez problemu do dzisiaj.Zdecydowanie mogę polecić tę firmę.


Napisano 31 sierpień 2020 - 18:56

Pewnie, że jest sens, a panele fotowoltaiczne wraz z panelami na podczerwień to ogrzewanie za darmo. Czysta oszczędnośc. My mamy akurat panele z Infrashop, pierwsi w polsce zajęli się ich sprzedażą. Konkretna firma, mają panele najlepszych marek


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)