Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Panele fotowoltaiczne


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

patiks

Napisano dziś, 10:38

Pisałem już wyżej. Nie wybieracie tak. Porównywarka ma sens. Wtedy macie ogląda na oferty. Tam musicie mieć długą gwarancję od firmy, która od dawna jest na rynku. Nie bierzecie przypadkowych ofert, a tym bardziej nie wybierajcie po cenie. To gwarancja problemów.


Napisano 17 listopad 2020 - 22:12

Jestem jak najbardziej" za" fotowoltaiką czy innymi odnawialnymi źródłami energii, tylko zastanawiam się ile kosztuje zutylizowanie takich paneli
 

 

Jak wygląda cenowo korzystanie z takich paneli najlepiej chyba pytać w firmach, które instalują takie rozwiązania. Na terenie Warszawy jest to np. abcsunenergy.pl Pewnie odpowiedzią również Tobie na zadanie pytanie.


patiks

Napisano 17 listopad 2020 - 10:34

Aktualnie inwestycja zwraca się w około 5 lat - wystarczy skorzystać z dofinansowania i ulgi podatkowej. Jeśli chodzi o wybór wykonawcy, to polecam zerknąć tutaj - https://ekofachowcy.pl/To jest porównywarka ofert. Pokażą wam różnice w lokalnych ofertach. Znajdziecie kogoś z waszej okolicy. Teoretycznie dopłaty po 5 tys. obowiązują tylko do grudnia. Ciekawe, czy to przedłużą. Oby. 


Forumowicz84

Napisano 08 listopad 2020 - 23:13

Powiem Wam, że ciekawy artykuł na temat paneli słonecznych znajdziecie na tej stronie https://inzynieria.c...-dlaczego-warto Przede wszystkim można się tam dowiedzieć jak to wszystko działa oraz dlaczego warto się zdecydować na tego typu rozwiązanie. Taka widza na pewno się przyda. Warto być ekologicznym. Poza tym można w ten sposób naprawdę sporo zaoszczędzić, a to jest niezwykle ważne.


Napisano 25 październik 2020 - 21:27

Panele fotowoltaiczne - co sądzicie? Jest sens je zakładać? 

Oczywiście, ze jest sens! Ja zakładałam przez firmę Solysis i jestem bardzo zadowolona- zarówno z paneli, jak i z komunikacji z firmą i wykonanej przez nich pracy. Jeśli rozwazasz instalację paneli to polecam rozwazenie wspolpracy z Solysis


G0siaa

Napisano 18 październik 2020 - 15:20

Ja również uważam, że warto zainteresować się odnawialnymi źródłami energii. Sama od ponad roku posiadam instalację fotowoltaiczną na dachu mojego domu. Projekt i montaż urządzeń wykonała dla mnie firma www.produkuj-prad.pl. Panele są bardzo wydajne, bezawaryjne i proste w obsłudze.


MilenaPodgórna

Napisano 08 wrzesień 2020 - 14:53

Według mnie panele fotowoltaiczne to bardzo dobre rozwiązanie, inwestycja w przyszłość. Ja mam u siebie panele od roku i różnica w rachunkach jest bardzo widoczna. Niestety z tego co wiem to obecnie ciężko jest wybrać dobrą firmę, która wszystko załatwi... Ja korzystałam z usług FG Energy i mogę powiedzieć, że byłam i jestem zadowolona. Po pierwsze, ominęła mnie cała papierkowa robota, firma wszystko załatwiła za mnie. Zajęli się również dofinansowaniem. Dla mnie bardzo ważne było to, żeby ktoś mi wszystko dokładnie wytłumaczył. Panowie z FG wszystko mi wyjaśnili i rozpisali. Kosztorys i projekt dotarł do mnie bardzo szybko no i co najważniejsze panele działają bez problemu do dzisiaj.Zdecydowanie mogę polecić tę firmę.


Napisano 31 sierpień 2020 - 18:56

Pewnie, że jest sens, a panele fotowoltaiczne wraz z panelami na podczerwień to ogrzewanie za darmo. Czysta oszczędnośc. My mamy akurat panele z Infrashop, pierwsi w polsce zajęli się ich sprzedażą. Konkretna firma, mają panele najlepszych marek


allena

Napisano 30 sierpień 2020 - 17:01

Moim zdaniem fotowoltaika to przyszłość. Prędzej czy później galopujące ceny prądu będą nas "zmuszać" do przejścia na zieloną energię. Warto sobie poczytać o fotowoltaice, orientować się w temacie, moim zdaniem im szybciej przejdziemy na taki system, tym lepiej. Krótko i na temat są opisywane różne kwestie z tym związane na https://pgmpv.pl/baza-wiedzy-pgm/


G0siaa

Napisano 13 sierpień 2020 - 09:54

Ja uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Sama posiadam instalację fotowoltaiczną na dachu swojego domu. Montażem urządzeń zajęła się firma www.produkuj-prad.pl. Oferują 25 lat gwarancji, profesjonalny projekt, który jest dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta oraz kompleksową obsługę. Dodatkowo pomagają w otrzymaniu dofinansowania. 


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)