Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Panele fotowoltaiczne


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

patiks

Napisano 16 grudzień 2020 - 10:34

Widzieli - https://ekofachowcy.pl/ ?

Przez porównywarkę jest najszybciej i najłatwiej. Znamy ten temat i wiemy, jak to wygląda. Żeby znaleźć coś solidnego, trzeba tylko jakoś odpowiednio to dopasować. Nie jak najtaniej, tylko najsolidniej. Długa gwarancja, sprawdzona marka - to są właśnie takie podstawy.


rei

Napisano 08 grudzień 2020 - 18:08

A ja dobrze sobie przemyślałam i raczej ostatecznie zdecyduję się po prostu na usługi firmy Respect  Energy. W końcu oni oferują ekologiczne rozwiązania, jak chodzi o prąd. W końcu  sprzedają energię, która wychodzi w stu procentach z odnawialnych źródeł. Dlatego warto bliżej zapoznać się z ich ofertą. 


Napisano 03 grudzień 2020 - 14:14

Zgadzam się z @patiks - kilka lat i inwestycja się zwraca. My już od trzech lat korzystamy z paneli. Nam akurat je zakładali ludzie z Elektron PV z Łomży. Wszystko nam dokładnie wyliczyli i pokazali jak to wygląda kosztowo. A i z dofinansowaniem pomogli bo też siedzą w tym temacie.


patiks

Napisano 03 grudzień 2020 - 10:27

Informacje macie tutaj - https://ekofachowcy.pl/

Tam podajecie adres, gdzie ma dojść do montażu. Wtedy dostajecie spis lokalnych ofert - ceny i informacje o propozycji. Najważniejsze jest takie dopasowanie, żeby gwarancja była jak najdłuższa... Poza tym - dostawcą powinien być ktoś ceniony na rynku, a nie firma, która pojawiła się na nim wczoraj.


Caryk88

Napisano 30 listopad 2020 - 11:25

Biorą panele bezpośrednio od producentów w Eko Atelier faktycznie. Projekt, montaż, serwis na miejscu, w tym dotacje, realnie pozyskują, a nie tylko o tym mówią. Nie pomylili się u mnie w pomiarach. Nie konsultowałem z żadną zewnętrzną firmą dodatkowo. Wszystkim się zajmują. Prowadziłem dość dużą inwestycję w OZE dla spółdzielni mieszkaniowej, więc tym bardziej się sprawdzili. Radzą sobie z presją oceny większej społeczności powiedzmy.

 


patiks

Napisano 27 listopad 2020 - 10:38

Pisałem już wyżej. Nie wybieracie tak. Porównywarka ma sens. Wtedy macie ogląda na oferty. Tam musicie mieć długą gwarancję od firmy, która od dawna jest na rynku. Nie bierzecie przypadkowych ofert, a tym bardziej nie wybierajcie po cenie. To gwarancja problemów.


Napisano 17 listopad 2020 - 22:12

Jestem jak najbardziej" za" fotowoltaiką czy innymi odnawialnymi źródłami energii, tylko zastanawiam się ile kosztuje zutylizowanie takich paneli
 

 

Jak wygląda cenowo korzystanie z takich paneli najlepiej chyba pytać w firmach, które instalują takie rozwiązania. Na terenie Warszawy jest to np. abcsunenergy.pl Pewnie odpowiedzią również Tobie na zadanie pytanie.


patiks

Napisano 17 listopad 2020 - 10:34

Aktualnie inwestycja zwraca się w około 5 lat - wystarczy skorzystać z dofinansowania i ulgi podatkowej. Jeśli chodzi o wybór wykonawcy, to polecam zerknąć tutaj - https://ekofachowcy.pl/To jest porównywarka ofert. Pokażą wam różnice w lokalnych ofertach. Znajdziecie kogoś z waszej okolicy. Teoretycznie dopłaty po 5 tys. obowiązują tylko do grudnia. Ciekawe, czy to przedłużą. Oby. 


Forumowicz84

Napisano 08 listopad 2020 - 23:13

Powiem Wam, że ciekawy artykuł na temat paneli słonecznych znajdziecie na tej stronie https://inzynieria.c...-dlaczego-warto Przede wszystkim można się tam dowiedzieć jak to wszystko działa oraz dlaczego warto się zdecydować na tego typu rozwiązanie. Taka widza na pewno się przyda. Warto być ekologicznym. Poza tym można w ten sposób naprawdę sporo zaoszczędzić, a to jest niezwykle ważne.


Napisano 25 październik 2020 - 21:27

Panele fotowoltaiczne - co sądzicie? Jest sens je zakładać? 

Oczywiście, ze jest sens! Ja zakładałam przez firmę Solysis i jestem bardzo zadowolona- zarówno z paneli, jak i z komunikacji z firmą i wykonanej przez nich pracy. Jeśli rozwazasz instalację paneli to polecam rozwazenie wspolpracy z Solysis


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)