Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: Na czym polega program Mieszkanie dla Młodych?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 6 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

wiori

Napisano 08 luty 2018 - 14:53

Z programem MDM trzeba się spieszyć, bo liczba wniosków jest ograniczona. Widziałam że ciekawa opcja mieszkań jest na osiedlu Leśny Kwiat, która usytuowana jest w spokojnej i cichej okolicy Warszawy, gdzie dookoła mamy tereny zielone.

Nelka

Napisano 27 luty 2017 - 20:45

Wszelkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie http://geogrupa.pl/p...nia-dla-mlodych. Program przewidziany jest jedynie do 2018 roku, więc jeżeli ktoś jest zainteresowany, no to trzeba się spieszyć. Program jest ogólnie chwalony, bo jeżeli jest możliwość pozyskania dofinansowania, to czemu by nie skorzystać.


nicki_22

Napisano 27 marzec 2015 - 11:42

Witam wszystkich. To teraz mam takie pytanie, czy to dofinansowanie jest faktycznie takie 'za darmo' czy po prostu spłata jest wliczona w raty ? Pytam, ponieważ przecież w Polsce nic nie jest za darmo ;) Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.  


patiks

Napisano 20 marzec 2015 - 08:49

W całej Polsce ma być lepiej z MDM. Przede wszystkim mieszkania mają mieć wyższe dopłaty, nawet takie -  http://tabelaofert.p...sprzedaz/Gdańsk A kiedyś przecież uzyskanie mieszkania, w centrum miasta było strasznie trudne - stawki z kosmosu, bez dopłat.


Napisano 16 marzec 2015 - 22:31

nie wiem na czym polega, ale ja uderzam w zieloną kleciną takie przyjemne osiedle w cichej części wrocławia. ktoś dołącza?


Napisano 26 luty 2015 - 15:56

Wiadomo, dużo ludzi mówi że MDM to zagrywka państwowa ale prawda jest taka, że jednak dużo osób dostaje dofinansowania szczgólnie opłacalne jest to dla rodzin wielodzietnych. 

Moja koleżanka ma 3 dzieci i akurat mają nienajgorszą sytuację finansową bo mają mieszkanie po babci do sprzedania ale dostali dofinansowanie i stac ich było na urządzenie kuchni. Jak dają to trzeba brać! smile.png 
Home Broker pomaga uzyskac taką dopłatę


Napisano 26 luty 2015 - 15:53

Wiadomo, dużo ludzi mówi że MDM to zagrywka państwowa ale prawda jest taka, że jednak dużo osób dostaje dofinansowania szczgólnie opłacalne jest to dla rodzin wielodzietnych. 

 


Napisano 03 luty 2015 - 21:37

Witam,

 

czy ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami w związku z wystąpieniem o zwrotu podatku vat przy budowie domu systemem gospodarczym?

Zastanawia mnie również specyfika powierzchni, która nie wlicza się do powierzchni użytkowej, np. czy jest jakaś norma, podstawa prawna, która określa co to jest pralnia? obawiam się sytuacji, gdy np. moim zdaniem pomieszczenie jest pralnią, a ktoś inny stwierdzi, że jest to łazienka, która wlicza się do powierzchni użytkowej. 

 

z góry dziękuję za pomoc,

Iwona


marcin@wroclaw-mdm.pl

Napisano 27 listopad 2014 - 08:26

Ja nie rozumiem jednej rzeczy. wpisuję w kalkulator  wartość mieszkania np. 300 000 zł, a wartość kredytu chciałabym większą żeby mieć na urządzenie. jednak kalkulator mi na to nie pozwala - wartość kredytu musi być taka sama jak mieszkania??? 

Pani Agnieszko,

zgodnie z ustawą, kredyt MdM może być przeznaczony tylko na zakup mieszkania. W związku z tym nie można tym kredytem wykończyć mieszkania. Na szczęście są banki, które przy kredycie MdM udzielają drugiego kredytu (na tych samych lub bardzo zbliżonych warunkach, ale bez dopłaty), którego celem jest wykończenie mieszkania. Jest to manewr omijający ograniczenie z ustawy. Jednak, żeby otrzymać drugi kredyt, mieszkanie musi mieć pozwolenie na użytkowanie. Jest jeszcze kilka innych kwestii, które są ważne przy takim rozwiązaniu. Jeśli jest Pani z Wrocławia lub okolic zapraszam na darmowe szkolenie, na którym dowie się Pani wszystkiego na ten temat i nie tylko:

http://wroclaw-mdm.pl/szkolenia/

 

Pozdrawiam.

Marcin

http:/wroclaw-mdm.pl


Napisano 25 listopad 2014 - 12:24

Ja nie rozumiem jednej rzeczy. wpisuję w kalkulator  wartość mieszkania np. 300 000 zł, a wartość kredytu chciałabym większą żeby mieć na urządzenie. jednak kalkulator mi na to nie pozwala - wartość kredytu musi być taka sama jak mieszkania??? 


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)