Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: garaż blaszak bez pozwolenia


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 12 wrzesień 2017 - 22:15

Witam, czy na blaszak 7x7 muszę mieć pozwolenie ??

musisz.


Napisano 23 lipiec 2016 - 03:31

Witam mam problem z urzędem we Wrocławiu sprawe staram się załatwić od 10 maja 2016r pierwsza odmowa dotyczyła brak rysunku technicznego, i zgody od konserwatora zabytków dostarczyłem wszystko ostatnia odmowa a jest to trzecia w podaniu od konserwatora jest garaż a Ja wpisałem pomieszczenie gospodarcze w podaniu i uparli się że muszę zgłosić postawienie blaszaka jako budowę proszę o pomoc jakieś namiary do radcy budowlanego czy coś podobnego by mógł mi sprawę poprowadzić z pozytywnym zakończeniem będę wdzięczny nr9seba@O2.pl Dzięki.  


Napisano 16 lipiec 2016 - 09:05

tania reklama co?


Traward

Napisano 16 lipiec 2016 - 08:39

Też mi się wydaje, że z garażem nie powinno być problemu. Gdyby miał problem z wyborem firmy, która postawi Ci te garaże blaszane to polecam Maritom www.maritom.pl - fachowcy pełni profesjonalizmu. Od złożenia zamówienia do postawienia garażu trwało to około 8 dni ;) Firma nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za dojazd i postawienie ;)


typowyhandlarz

Napisano 23 czerwiec 2016 - 13:48

Z garażem raczej nie będzie problemu, nie masz się czym przejmować. Gorzej by było z domem :)


Napisano 16 kwiecień 2015 - 07:29

Jeśli masz ziemie to nie ma żadnego problemu, gorzej jeśli kombinujesz tak jak założyciel tematu. Jeśli chodzi o firme produkujące garaże blaszane to zdecydowanie polecam firme Paw-stal. Sam posiadam taki od nich i jestem zadowolony.


Napisano 15 kwiecień 2015 - 12:39

Też chciałbym postawić taki garaż ale się nie znam, gdzie można taki zamówić ?


Napisano 17 grudzień 2014 - 12:42

Witam, mam pod domem 51arów działki z czego jakieś nie całe 20 arów jest ogrodzone. Za tym ogrodzeniem chciałbym postawić garaż blaszany 7x8m. Chciałbym go postawić na fundamencie betonowym po inaczej nie da rady no bo kawałek go będzie. Czy potrzebuję jakieś plany itp?


Napisano 03 styczeń 2014 - 14:51

Nieprawda, że potrzebny jest wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Albo musi być obowiązujący plan albo potrzebna jest decyzja o warunkach zabudowy. Wypis nie jest wymagany żadnymi przepisami.


Ania_B

Napisano 06 lipiec 2013 - 21:34

Na czym polega problem z tą Panią?

Nie chce podpisać zgody? Nie chce oddać swojego "blaszaka" - chyba wybudowała tylko na jedno auto, czy też nie chce go rezebrać w celu postawienia takich w innym wskazanym miejscu?

 

Zgodnie z ustaleniami ustawy prawa budowlanego na każdą budowlę nazwaną garażem potrzebne jest pozwolenie na budowę od właściwego organu. Jednym z wymaganych dokumentów jest wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta bądz decyzja o warunkach zabudowy – w przypadku braku w/w planu. Oba dokumenty można uzyskać we właściwym urzędzie miejskim wg. położenia nieruchomości, którą chce się zabudować.

Art 29 Prawa budowlanego - dokładnie określa obiekty, które nie wymagają pozwolenia na budowę a jedynie zgłoszenia w właściwym Starostwie Powiatowym. Nie wymienia garaży.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)