Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: rozpoczęcie działalności gospodarczej


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Tomasz2

Napisano 25 marzec 2020 - 12:38

Zaczynając działalność trzeba przede wszsytkim pamiętać o bezpieczeństwie danych. To jest podstawa w XXI wieku, by nasza firma prosperowała sprawnie i bez niepotrzebnych zawirowań. Jeśli nie macie czasu na zastanawianie się jak to zrobić, to skontaktujecie się z firmą Centrum Zarządzania Bezpieczeństwem Danych - https://abi-info.pl/. Tam otrzymacie kompleksową pomoc w tym zakresie, wszystko zgodnie z wytycznymi Ustawy o Ochronie Danych Osobowych. Przygotują i wdrożą odpowiednią dokumentację i systemy, przeprowadza szkolenia, audyty, przygotują umowy, udzielą wam wsparcie jeśli wydarzy sie jakiś incydent.


Ela78

Napisano 11 grudzień 2019 - 09:23

     Witam

W ciągu dwóch miesięcy zamierzam otworzyć firmę zajmującą się serwisem komputerów, gsm i rtv, instalacje nisko prądowe ( sieci komputerowe, monitoring cctv, domofony itp), Obsługa informatyczna firm. Rozliczałbym się na zasadach ogólnych + Vat 

 

Teraz mam dwie możliwości rozpoczęcia pierwsza to rejestracja firmy na siebie i jednoczesne pozostanie na etacie

opłacałbym tylko zdrowotną w kwocie 297,28 a jeśli zrezygnowałbym z etatu po 2-3 msc. to wskoczyłbym na pełny czy mały zus.

 

U obecnego pracodawcy mam złożony pit2, czy muszę go wycofać, ewentualnie czy są jakieś konsekwencje jeślibym tego nie zrobił.

Przyznam że zależy mi na tym aby obecny szef nie dowiedział się o mojej działalności. 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

 

Jeszcze wiele przed Tobą spraw do załatwiania, wiem że na początku wydaje sie to wszystko nie do ogarnięcia, ale zobaczysz że uda się. Na szczęście są portale biznesowe z poradami, tam też warto czytać wszelkie informacje, od siebie dodam ten portal https://bizneszsercem.pl/ jest tam bardzo duzo wskazówek i porad.


Scotlander

Napisano 29 listopad 2019 - 15:34

Bez komputera ani rusz, a że pieniędzy start-upy nie mają w nadmiarze, ja proponuje wypróbować opcję zakupu jaką stanowią komputery poleasingowe. Załatwia to od razu problem legalnego oprogramowania.


Nana30

Napisano 21 listopad 2019 - 13:39

Super, powodzenia. Jeśli w swojej firmie będziesz miał auta, to polecam sprawdzoną i godną zaufania stację diagnostyczną http://www.motozeg.pl/ ponieważ sprawne auto to bezpieczeństwo twoich kierowców i innych uczestników ruchu. Ja ostatnio robiłam u nich przegląd układu hamulcowego i kierowniczego. Mają nowoczesny sprzęt dzięki czemu badanie jest dokładne i odzwierciedla faktyczny stan pojazdu. Do tego wykwalifikowany personel doskonale wie, gdzie szukać ewentualnej usterki i jak sobie z nią poradzić. A poza tym mają naprawdę konkurencyjne ceny :)


Monkey_Funcky

Napisano 13 listopad 2019 - 11:53

Zakładając firmę często potrzeba dużego nakładu finansowego, aby mogła ona ruszyć z kopyta. Tych środków często brakuje, ale można się starać o stosowne dofinansowanie na start firmy. Możecie o tym przeczytać tutaj https://teberia.pl/j...i-gospodarczej/ i dowiedzieć się, jak możecie uzyskać takie środki, jakie warunki konieczne są do spełnienia i gdzie złożyć wniosek.


marfi12

Napisano 16 wrzesień 2018 - 16:29

Ja w końcu się zdecydowałem żeby wejść w ubezpieczenia na tej zasadzie  https://wspolpraca.cuk.pl/


Napisano 09 sierpień 2018 - 15:59

Dla stawiających pierwsze kroki w biznesie dobrym rozwiązaniem jest franczyza np. prowadzenie multiagencji ubezpieczeniowej cuk. Są szkolenia, nie trzeba się martwić o reklamę, prowizja jest bardzo korzystna.

Poza tym w cuk otrzymuje się dostęp do wszystkich Towarzystw Ubezpieczeniowych,
ponad 100 produktów ubezpieczeniowych, oraz WebCUK – program do porównywania i wystawiania polis.
 


Wazgents

Napisano 01 sierpień 2018 - 08:28

A takie prowadzenie spółki w niemczech cie nie interesuje ?  Tam mają o wiele łatwiej z założeniem firmy i powiem ci że jak sobie znajdziesz kogoś kto cię pokieruje przez to to możesz wyjść bardzo dobrze na tym. 


Napisano 07 lipiec 2018 - 13:46

Dla stawiających pierwsze kroki w biznesie dobrym rozwiązaniem jest franczyza np. prowadzenie multiagencji ubezpieczeniowej cuk. Są szkolenia, nie trzeba się martwić o reklamę, prowizja jest bardzo korzystna.


Mar-Tax

Napisano 12 luty 2018 - 15:02

Odnośnie wysokości składek, to decyduje kod zgłoszenia. Jeśli nowy przedsiębiorca zostanie zgłoszony z kodem 05 70 (jak dla małego zus), to po ustaniu zbiegu do ubezpieczeń (w tym przypadku etatu) ma prawo płacić ulgowy zus (do 24 pełnych m-cy od dnia założenia firmy).

Co do PIT-2 to sprawa jest lekko skomplikowana. Przedsiębiorca co do zasady nie ma obowiązku informowania pracodawcy o założeniu firmy. Ma natomiast obowiązek wycofania PIT-2 (choć nie musi podawać powodu tego wycofania), gdyż przepisy podatkowe przewidują obowiązek rozliczania kwoty wolnej w pierwszej kolejności z dochodów z działalności. Co prawda rozliczanie kwoty wolnej z etatu w rozliczeniu rocznym nie zmieniło by wysokości zobowiązania podatkowego, lecz w skrajnym przypadku takie rozliczenie może być zakwestionowane przez urzędnika skarbowego. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że osoby fiz. prowadzące DG legitymują się dla celów podatkowych numerem NIP a nie PESEL, więc choćby z tego względu powinno (choć nie grożą za to sankcje) poinformować pracodawcę o aktualnym numerze identyfikacyjnym (NIP), co z kolei jest dla niego pewną (mocną) wskazówką...


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)