Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Rozwiązanie umowy przez pracownika bez wypowiedzenia z winy pracodawcy


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 13 sierpień 2019 - 17:58

Witam,

Czy mogę zerwać umowę o pracę z winy pracodawcy, jeśli w całym tygodniu mam być pod telefonem, dyżur utrzymania sieci, w tym okresie nie ma zaplanowanego 11 godzinej przerwy na dobę, ani 35 godzin w tygodniu? Mogę przebywać w domu, ale mam dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni.

 

z góry dziękuję za objaśnienie


kamiloparko

Napisano 09 lipiec 2019 - 22:17

Zależnie od czasu obowiązuje Cię wypowiedzenie z odpowiednim czasem jeśli masz umowę o pracę.


Napisano 09 lipiec 2019 - 20:29

Witam, Czy mogę wypowiedzieć umowę o pracę z winy pracodawcy ,jeżeli pracodawca został oskarżony o przestępstwo gospodarcze?

Napisano 03 październik 2018 - 11:53

Przed upływem miesiąca od zaistnienia okoliczności uzasadniających rozwiązanie umowy, czyli przed 10 października.


Napisano 03 październik 2018 - 09:46

Witam, jeżeli nie otrzymuję wynagrodzenia za sierpień, to powinienem zerwać umowę przed, czy po 10 pażdziernika (miesiąc po terminie, kiedy powinienem dostać przelew). Pozdrawiam Adrian Twaróg


Napisano 27 sierpień 2018 - 19:53

Witam. Mam pytanie związane ze zmianą warunków pracy (środowisko pracy). Pracuje w zakładach odlewniczych około 10 lat. Pracodawca zaniża stawki wynagrodzenia w stosunku do rynku o około 20%- produkcja, motoryzacja. Aktualnie w fabryce wdronżany jest nowy projekt, a w związku z nim nowe technologie. Jednak towarzyszą temu również i inne zmiany. Na halę zostaną wprowadzone związki chemiczne, w kartach MSDS opisane jako rakotwórcze i inne. Ich stężenie będzie na tyle duże że i ciężkie do zastosowania zdają się środki ochrony indywidualnej. Zaleca się stosowanie minimum masek przeciwpyłowych. Ponieważ owa chemia transportowana będzie drogą lotną. (Pył nasączony chemią). Moje pytanie: czy w związku z tymi zmianami możliwe jest zerwanie warunków umowy o pracę z winy pracodawcy- nie chcę narażać swojego zdrowia dla paru marnych groszy. Zerwanie umowy z winy pracodawcy umożliwia pobranie świadczenia (kuroniówki). Rozwiązanie z mojej strony już nie- Pozdrawiam i proszę o wskazówki

ZosiaA

Napisano 17 lipiec 2018 - 13:58

Tacy są super, że aż byle jakiej reklamy potrzebują :P :P :P


Napisano 17 lipiec 2018 - 12:29

Macie tutaj kilka problemów, przy których rzeczywiście jest najlepiej udać się do prawnika, tak jak ktoś już wspomniał. A prawo pracownicze to bardzo obszerny temat, tym bardziej też jeżeli chodzi o budownictwo. Jeżeli zaś pani chciałaby zmienić pracę to trzeba by było raczej dogadać się z obecnym pracodawcą i wtedy za porozumieniem stron można pominąć okres wypowiedzenia. No ale mówię, lepiej poradzić się prawnika. Mogę doradzić Kancelarię Adwokacką Wojas Pawlak w Gliwicach. Zajmują się też prawem pracowniczym, wiem bo i rownież pomogli.


ZosiaA

Napisano 03 lipiec 2018 - 11:20

"w zasadzie" i to wystarczy :)
Oznacza, że nie jest zabroniona, bez eufemizmów :)

Napisano 03 lipiec 2018 - 08:11

Tak, wydaje mi się OK.
KC "nie przychyla się...." tu nie chodzi o jego przychylność, on nie zabrania takiego rozwiązania, a jeśli nie zabrania, to pozwala.
W państwie prawa chodzi o przychylność tegoż prawa dla obywateli, a nie ograniczanie ich swobody.
Nie prawdaż?

 


Czynność dysymulowana zgodnie z kc z natury jest nieważna, więc w zasadzie jest przez prawo zabroniona. "Nie przychyla się" było eufemizmem.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)