Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Kiedy można zastosować warunkowe zawieszenie wykonania kary?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 7 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 16 czerwiec 2019 - 09:37

Dobre sobie. kk przewiduje od 15 do 20 lat Art. 156 & 1 odnoszący się do trwałego uszczerbku na zdrowiu, oraz uszkodzeniu ciała mówi o okresie pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat. Jakimi przesłankami kieruje się sąd skoro sprawca jako recydywista dopuszcza się takiego czynu a wyrok I instancji to 3 lata a po wniesieniu odwołania przez oskarżonego II instancja 6 lat. Sprawca w chwili zatrzymania na domiar wszystkiego posiadał narkotyki. Czy kara zasądzona jest karą sprawiedliwą? Zasądzone odszkodowanie w kwocie 400,000 nigdy nie będzie wypłacone ponieważ sprawca nie posiada ani pracy, ani mieszkania. Uważam, że w więzieniu powinni więźniowie pracować a nie żyć jeszcze na koszt podatnika. Nie chcesz pracować nie masz jedzenia. Siedzisz aż nie spłacisz długu ( kary pieniężnej zasądzonej przez sąd) Dochodzenie ponownie już zasądzonej kary jest bezsensowne, gdyż i tak niczego nie zmienia. a jedynie generuje dodatkowe koszty wynajęcia adwokata. Po to, aby usłyszeć, że brak jest możliwości ściągalności zasądzonej kary. Praktycznie po odsiedzeniu 6 lat recydywista wychodzi na wolność z poczuciem bezkarności i robi to samo. Czyli handluje narkotykami itd. Czy kary stosowane w Polsce są karami sprawiedliwymi?

Napisano 19 lipiec 2017 - 10:23

Ja mialem najpierw odroczona kare a potem zawieszoną, ale za mnie to zalatwial prawnik z Legaleo, wiec doklanie nie wiem jakie sa zasady. Ale jak do niego przyszedlem z tym problemem, to mowil ze da sie zrobic.

Napisano 09 luty 2017 - 18:18

CZyli zawiesic kare mozna do roku czy 2 lat? bo niby po 1 lipca jest tylko do roku? z jakiej daty ten artykuł?

Napisano 25 styczeń 2017 - 09:11

jak ci grozi powyzej 3 z kk to nie dostaniesz

Napisano 06 styczeń 2017 - 17:06

Mam rozumieć że dostaniesz zawiasy jak zostaniesz konfidentem.

Admin Infor.pl

Napisano 23 czerwiec 2014 - 12:24

Polskie prawo karne przewiduje środki związane z poddaniem sprawcy próbie. Jednym z nich jest właśnie warunkowe zawieszenie wykonania kary.

Powrót do artykułu: Kiedy można zastosować warunkowe zawieszenie wykonania kary?

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)