Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: Komornik a wymeldowanie


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 2 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Marek10

Napisano 02 czerwiec 2021 - 18:35

Witam Szanowne Grono

Mam następujące pytanie:czy osoba do której przyszło na adres domowy(zameldowania) wezwanie do komornika(poniewaz ma długi),na drugi dzień pod tym wezwaniu ta osoba idzie do urzędu i sie wymeldowuje (w zwiąku z tym z tego co mi wiadomo komornik nie może podjąc w tym mieszkaniu jakiegokolwiek zajęcia),czy osoba ta nie łamie pryzpadkiem jakiegoś przepisu kodeksu karnego,a jesli tak to jaki?

Z góry dziękuje za ewentualną odpowiedz i pozdrawiam!

miałem podobny problem, w moimm przypadku komornik nachodził rodziców tylko dlatego że byłem zameldowany, Dzwoniłem do komornika i tak nic to nie pomagało. Szikałem w necie rozwiązańi znalazłem dobry poradnik https://www.ewindyka...eczy-431-m.html ale i tak nie obyło się bez wizyty u prawnika. Napisał mi pismo i wysłał do komirnika i komornik przestał nachodzić rodziców.


Fizo

Napisano 31 marzec 2018 - 17:33

Jak to wygląda z perspektywy komornika i jego pola działania? Z których przepisów to wynika

http://komornik-wojn...omornik-sadowy/, że wymeldowanie uratuje sytuacje?


Napisano 25 styczeń 2018 - 19:37

 

Nawet jeśli nie mieszkasz z mamą, a jesteś zameldowany w tym mieszkaniu, jesteś współodpowiedzialny wraz z mamą za dług mieszkaniowy. Wymeldowanie da tyle, że od daty wymeldowania dług nie będzie rósł na Twoim koncie, natomiast wszystko co zaległe musisz zapłacić, tak więc komornik może zająć Ci samochód, a także samochód brata, jeśli też odpowiada za ten dług.

 

Napisano 19 październik 2017 - 13:26

Witam, jestem zameldowana na mieszkaniu mamy ale tam nie mieszkam. Zameldowanie jest na czas określony, do grudnia 2017, a komornik zajął mieszkanie już. Czy w ten czas jestem odpowiedzialna za długo mamy?

Napisano 13 kwiecień 2017 - 12:43

Komornik

Napisano 28 marzec 2017 - 20:27

Witam

Brat ma  niespłacane kredyty bankowe. Jest wymeldowany od ponad roku, lecz nadal przysyłają na nasz adres jakieś listy do brata w sprawie spłaty zadłużenia; Czy komornik może uzyskać zgodę sądową  na wejście do lokalu  ? Czy jest jakiś sposób żeby nie wysyłali nam tych ponagleń?

Pozdrawiam


Napisano 23 marzec 2017 - 16:50

Witam, Syn adoptowany od 10 lat nie mieszka z nami jest wymeldowany,  zerwał z nami wszelkie kontakty, nie znamy jego miejsca zamieszkania  ani telefonu. Przychodzą do niego listy polecone od komornika i z sądu, których nie odbieramy. Czy komornik ma prawo wejść i zająć coś w mieszkaniu?  Czy grożą nam jakieś inne konsekwencje ze strony komornika i sądu?


Napisano 28 czerwiec 2016 - 10:43

Dzień dobry, 

Podobny temat został już poruszony, jednak nie znalazłam w tym wątku satysfakcjonującej odpowiedzi. 

Mianowicie chodzi o to iż mamy z mężem problemy z komornikiem przez zadłużenie dotyczące mieszkania komunalnego jego rodziców. Mąż (do dnia wczorajszego) był w nim zameldowany, ale od kilku już tam nie zamieszkuje. Jego rodzice zobowiązali się spłacać w ratach dług u komornika jednak do naszego banku też już poszła informacja o zajęciu. Czy nic się nie da zrobić i pozostaje mieć tylko nadzieję, że jak oni będą spłacać ten dług, to nam z konta komornik brać pieniędzy nie będzie? Czy można iść z tym jeszcze do sądu? Mąż posiada umowy najmu mieszkań od roku 2013-ego oraz świadków, że tam nie zamieszkiwał. Czy to coś da czy nie mamy w ogóle z czym występować? Bardzo proszę o pomoc czy coś można w tej sprawie zrobić by nas o prostu zostawiono w spokoju? 


Napisano 11 maj 2016 - 10:39

Witam.

Brat ma długi, był u nas komornik, aby z nim porozmawiać. Jednak pomimo meldunku w naszym mieszkaniu od około roku brat z nami nie zamieszkuje. Czy komornik ma prawo wejść do mieszkania i zająć rzeczy pomimo, że brat nie jest lokatorem? Na wyposażenie mieszkania, sprzęt, etc. niestety nie mamy rachunków. Czy wymeldowanie go z zaznaczeniem, że nie zamieszkuje od roku coś zmieni?
Pozdrawiam.

Dobrze byłoby wymeldować brata, jeśli rzeczywiście nie mieszka. W takiej sytuacji komornik nie będzie mógł wchodzić do Waszego mieszkania.


Napisano 10 maj 2016 - 22:29

Witam.

Brat ma długi, był u nas komornik, aby z nim porozmawiać. Jednak pomimo meldunku w naszym mieszkaniu od około roku brat z nami nie zamieszkuje. Czy komornik ma prawo wejść do mieszkania i zająć rzeczy pomimo, że brat nie jest lokatorem? Na wyposażenie mieszkania, sprzęt, etc. niestety nie mamy rachunków. Czy wymeldowanie go z zaznaczeniem, że nie zamieszkuje od roku coś zmieni?
Pozdrawiam.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)