Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Świadczenie postojowe - pytania i odpowiedzi MRPiPS


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 15 maj 2020 - 07:53

Jestem studentką zatrudnioną na umowę zlecenie od roku, dostaje 17 zł na rękę.Dodam, że jestem ubezpieczona u taty w pracy. w miesiącu maj znalazłam sobie pracę na zlecenie z której wynagrodzenie nie przekracza 1300 zł. Czy po złożeniu dokumentów do ZUS nalezy mi się postojowe(z pierwszej pracy)?Proszę o odpowiedź


Napisano 15 maj 2020 - 07:48

Jestem studentką zatrudnioną na umowę zlecenie od roku, dostaje 17 zł na rękę.Dodam, że jestem ubezpieczona u taty w pracy. w miesiącu maj znalazłam sobie pracę na zlecenie z której wynagrodzenie nie przekracza 1300 zł. Czy po złożeniu dokumentów do ZUS nalezy mi się postojowe(z pierwszej pracy)?


Napisano 13 maj 2020 - 20:22

Pracodawca złożył wniosek o wypłatę postojowego dla mnie 9 kwietnia. Do tej pory (ponad miesiąc) postojowe nie zostało mi wypłacone. Na infolinii ZUSu nie mogę uzyskać informacji, podobno mają wysłać mi list w przypadku odmowy. W przypadku pozytywnie rozpatrzonej decyzji otrzymam po prostu pieniądze. Już nie wiem czy się doczekam, bo nikt nic nie wie.

Napisano 28 kwiecień 2020 - 08:20

Witam. Mam pytanie prowadzę działalność ,ryczałt ,ubezpieczona jestem w Krus .W tym roku jeszcze nie uzyskałam przychodu .czy mogę składać wniosek o postojowe ?

Napisano 28 kwiecień 2020 - 08:12

Mam pytanie Prowadzę działalność na Krusie ryczałt w tym roku nie uzyskałam jeszcze żadnego przychodu.Czy mogę składać wniosek o postojowe?

Napisano 28 kwiecień 2020 - 08:12

Mam pytanie Prowadzę działalność na Krusie ryczałt w tym roku nie uzyskałam jeszcze żadnego przychodu.Czy mogę składać wniosek o postojowe?

Napisano 28 kwiecień 2020 - 06:50

Witam, a co z osobami mającymi umowę o prace w zakładzie którego działalność została wstrzymana przez rząd i na razie w zapowiedziach nie słychać aby szybko ruszyła.Właściciel prywatny, ale ma podpisany kontrakt na usługi z ZUS. Od 16 marca nie  pracujemy zakład zamknięty( 0 dochodów ) i ciągniemy urlopy lub zwolnienia ponieważ twierdzą ,że postojowe nam nie przysługuje.Czy to prawda? Chcielibyśmy też pójść na postojowe i nie martwić się co dalej...Czy wniosek musi złożyć pracodawca, czy możemy wystąpić o to sami?

 


Napisano 27 kwiecień 2020 - 10:34

Mam pytanie,czy osoba współpracująca(żona) może ubiegać się o zasiłek postojowy,gdy mąż opłaca składki na ubezpieczenie spoleczne z tytułu umowy o pracę?

Mar-Tax

Napisano 22 kwiecień 2020 - 12:20

 

Osoby posiadające inny tytuł do ubezpieczenia (inny przychód) nie mają prawa do postojowego.

 

 

Inny tytuł do ubezpieczeń społecznych - zgoda, inny przychód - niekoniecznie.


Napisano 22 kwiecień 2020 - 12:16

Witam, jestem emerytem i pracuję w hotelu na podstawie umowy-zlecenia, hotel w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju od połowy marca zawiesił działalność, umowa jest zawarta na wynagrodzenie wynikające ze stawki godzinowej w związku z tym wynagrodzenie za marzec było bardzo niskie(praca wykonywana tylko do 13.03.2020) czy przysługuje mi świadczenie postojowe i jak będzie wyliczany przychód za marzec? jeśli wniosek zostanie złożony w kwietniu.

 


Osoby posiadające inny tytuł do ubezpieczenia (inny przychód) nie mają prawa do postojowego.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)