Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: Chorwacja VS Hiszpania


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 4 + 9 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

aniolek

Napisano 26 luty 2021 - 12:41

Mi zdecydowanie bardziej podoba się w Hiszpanii.


ivojim

Napisano 28 styczeń 2021 - 14:43

Jak dla mnie swietna jest Chorwacja

Co do lokalnych atrakcji na wyspie to moja lista wygląda tak: 1. Wycieczka statkiem bądź motorówką z portu Krk lub Malinska na wyspę Plavnik i okolice wyspy Cres - na Plavniku jest rezerwat sępów płowych, na tym akwenie dość często spotyka się delfiny, na Plavniku jest kilka fajnych zatoczek - jedna z jaskinią, do której można wpłynąć. 2. Vrbnik - miasteczko położone na klifie, okolica słynie ze znakomitego wina Zlahtina. Polecam pizzerie Morska Vila - najlepsza pizza jaką jadłem i najlepszy widok z pizzerii jaki można sobie wyobrazić. 3. Okolice zatoki Soline - miasteczko Dobrinj - jedyne miasto wewnątrz wyspy - kilka ciekawych zabytków, świetna konoba Zora z lokalną odmianą makaronu - surlice, plaża z leczniczym błotem w okolicach Cizici-Soline, jaskinia Biserujka - miejscowość Rudine. 4. Miasto Krk - wiele zabytków, sklepów, piękny port, pyszne lody. 5. Baska i droga do Baski - piękna plaża, widoki z drogi, zabytek piśmiennictwa bascanska ploca - w pobliskiej miejscowości Jurandvor. 6. Most na Krk - do niedawna największy most na świecie - o przęśle betonowym. Imponująca budowla. 7. Miejscowość Stara Baska - piękne widoki, dobre jedzenie, kryształowa woda. 

 

Jeśli szukacie wygodnego transportu, polecam firmę https://crotour.pl/Można wybrać się z nimi do Chorwacji busem. 


Gustav2

Napisano 25 sierpień 2020 - 09:18

Zdecydowanie Hiszpania, pod warunkiem, że jedziemy sami i wiemy gdzie :P Np. Andaluzja to jak dla mnie raj na ziemi.


michalekkk

Napisano 18 sierpień 2020 - 12:19

Dwa lata temu byliśmy w Chorwacji autem i było extra, w Hiszpanii byliśmy z biurem podróży i poza wysokimi cenami i mnóstwem turystów  nie ma się do czego przyczepić. Jak miałbym wybierać to Chorwacja. 


hopsio-bopsio

Napisano 15 sierpień 2020 - 19:09

My po powrocie z Chorwacji (a jak :)) Ostanio przeprowadzaliśmy remont Słupsk i mieliśmy do wykonania instalacje sanitarne Słupsk . Nie spodziewaliśmy się, że instalacje sanitarne są to skomplikowane


Monkey_Funcky

Napisano 18 grudzień 2019 - 12:12

Ja jakoś wolę Chorwację. Może to oklepany kierunek, ale na pewno tańszy od Hiszpanii, a ja kocham Chorwację.


kasiacha

Napisano 13 grudzień 2019 - 21:58

Oba te kraje są atrakcyjne, jednak w moim rankingu wyżej stoi Hiszpania. Jest tam wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia, zarówno zabytków jak i nieco nowocześniejszych atrakcji. Chciałabym poznać mieszkających tam ludzi, bo to jednak trochę inna kultura, którą uważam za taką, z którą warto się zetknąć. No i sama znam trochę język hiszpański, więc byłoby mi łatwiej się tam odnaleźć.


zwinka055

Napisano 19 listopad 2019 - 15:42

Hiszpania w mojej opinii jest najlepsza :)


Kolport

Napisano 20 listopad 2017 - 23:07

My ogarnęliśmy w dużej mierze Chorwację, bo bliżej i taniej, a klimat, atmosfera i ludzie cudo. Nie można mieć pretensji nawet do lokalsów, którzy po angielsku ni w ząb, co jest zdecydowanym w Hiszpanii atutem. Natomiast nie mogę się zgodzić, że jedyną opcją wypoczynką można znaleźć w tych dwóch krajach, bo prawda jest taka, że u nas też są niczego sobie oferty, tylko trzeba umiejętnie poszukać. Myślę, że świetnym przedsmakiem czy to Hiszpanii czy Chorwacji może być krótki, ale jakże intenstywny wypad weekendowy na tereny mniej stabilne - https://www.stenalin...jsy-jednodniowe- ale za to dające takie pole manewru, że całodzienna i całonocna impreza w Barcelonie to nic w porównaniu do tego, co dzieje się na tym pokładzie. Serio, jeśli walka odbywa się między Chorwacją a Hiszpanią, to ten krótki rejs będzie robił za sędziego.


tomek34h

Napisano 15 listopad 2017 - 19:33

Byłem i tu i tu. Jeśli chcesz zwiedzać sobie spokojnie samochodem, jeździć bocznymi drogami, to Chorwacja będzie idealna. Jeśli natomiast chcesz plażować to Hiszpania.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)