Skocz do zawartości


Zosia/Agnieszka

Rejestracja: 16 maj 2012
Poza forum Ostatnio: dziś, 18:43
***--

#2028222 Zlecenie a ciąża

Napisane przez Zosia/Agnieszka w 24 marzec 2017 - 12:37

Ciągle ten sam




#2027941 zmiana jednostki chorobowej na l4 po wypowiedzeniu umowa

Napisane przez Zosia/Agnieszka w 23 marzec 2017 - 13:20

To bez znaczenia, byle nie było przerwy




#2027868 do zosi

Napisane przez Zosia/Agnieszka w 23 marzec 2017 - 10:28

Witam serdecznie. Czytam forum i widzę, ze Pani jest bardzo zorientowana w temacie rachunkowosci budzetowej. Od niedawna pracuję w Zespole Szkół i wciąż mam sporo wątpliwości. Jedną z nich jest rozbudowa systemu alarmowego. Czy taki wydatek powinien być zaliczony do wydatku inwestycyjnego w paragrafie 6060 czy tez w paragrafie 4270, bądż 4300? Kwota rozbudowy to koszt około 2000 zł brutto czyli w sumie nie przekracza wartości 3500 zł brutto aby ująć go w paragrafie inwestycyjnym. Czy dobrze myślę> Bardzo proszę o opinię co Pani myśli na ten temat? Pozdrawiam

Proszę się zalogować




#2027776 Wynagrodzenie w czasie ciązy

Napisane przez Zosia/Agnieszka w 22 marzec 2017 - 19:09

Z nowej umowy


#2027774 Umowa kupna-sprzedaży szkoła

Napisane przez Zosia/Agnieszka w 22 marzec 2017 - 18:53

Dziękuję, za założenie konta :)


#2027277 zwolnienie na chorobowym

Napisane przez Zosia/Agnieszka w 21 marzec 2017 - 09:09

jeszcze jestem chory, zaczynam kolejną rehabilitacje

Odpuść sobie na razie pracodawcę, niech tam mówi co chce, wylecz się i wracaj do pracy.

Nic nie podpisuj, na żadne "układy" się nie zgadzaj, nie słuchaj straszenia.

Będąc na zwolnieniu lekarskim nie musisz jeździć na wezwanie pracodawcy do firmy, nie masz takiego obowiązku.




#2027077 Błędnie wyliczony dodatek stażowy.

Napisane przez Zosia/Agnieszka w 20 marzec 2017 - 12:18

Podstawa? Napisałam chyba jasno, że ma to zastosowanie do pracowników sektora finansów publicznych, czyli ustawa o pracowanikach samorządowych i ustawa o służbie cywilnej.

Bez znaczenia są prywatne doświadczenia i przykłady "z życia wzięte"




#2027063 Błędnie wyliczony dodatek stażowy.

Napisane przez Zosia/Agnieszka w 20 marzec 2017 - 11:33

dodatek stażowy oblicza się na podstawie dokumentów przedstawionych przez pracownika.

Jeżeli teraz doniesiesz dokumenty to wysokość dodatku zostanie Ci policzona w nowej wysokości ale bez wyrównania. Jeżeli przyniosłabyś dokumenty w chwili zatrudnienia a pracodawca je przeoczył to wtedy musiałby wyrównać od pierwszego dnia pracy.

Jeżeli jednak wypłatę dodatku stażowego dokonuje się na podstawie przepisów zakładowych to musisz sprawdzić co jest tam zapisane..

Nie do końca jest to prawda.

jeśli jest to jednostka sektora finansów publicznych to, jeżeli pracownik udokumentuje prawo do wyższego dodatku stażowego (nawet w trakcie zatrudnienia), pracodawca jest zobowiązany do przyznania lub przeliczenia już wypłacanego dodatku.

Należy wypłacić pracownikowi wyrównanie dodatku za 3 lata wstecz. (jeśli tak wynika z doniesionych dokumentów)




#2026405 urząd pracy

Napisane przez Zosia/Agnieszka w 16 marzec 2017 - 17:32

Bez zbędnych komentarzy-informacji szukaj w Urzędzie Pracy.


#2025998 Wynagrodzenie za niepełen miesiąc

Napisane przez Zosia/Agnieszka w 15 marzec 2017 - 09:34

§ 12 rozporządzenia o wynagrodzeniu




#2025997 Wynagrodzenie za niepełen miesiąc

Napisane przez Zosia/Agnieszka w 15 marzec 2017 - 09:32

Wynagrodzenie ustalone w stałej stawce miesięcznej w przypadku podjęcia lub zakończenia zatrudnienia w trakcie miesiąca, ustala się przez:

  • podzielenie wspomnianego wynagrodzenia przez liczbę godzin przypadających do przepracowania w danym miesiącu i pomnożenie tak otrzymanej kwoty przez liczbę godzin nieobecności pracownika w pracy z tych przyczyn, ewentualnie nieprzepracowanych z powodu zakończenia (podjęcia) zatrudnienia w trakcie miesiąca, a następnie
     
  • odjęcie tak obliczonej kwoty od wynagrodzenia przysługującego za cały miesiąc ( rozporządzenia o wynagrodzeniu).



#2025995 okres wypowiedzenia

Napisane przez Zosia/Agnieszka w 15 marzec 2017 - 09:28

No i pytanie się na takich portalach też nie wiele wnosi, Witch napisał że miesiąc wypowiedzenia, Ty że 2 tygodnie, gdzieś w artykule przeczytałam że jeżeli w trakcie wypowiedzenia nabędzie się prawo do dłuższego okresu wypowiedzenia to on się wydłuża. Nie bardzo wiem gdzie szukać prawdy, chyba telefon do inspekcji pracy będzie najwłaściwszy

Masz rację, jeśli w okresie wypowiedzenia "wskoczy" ci dłuższy okres, to właśnie ten dłuższy, czyli tutaj 1 miesiąc obowiązuje




#2025364 ciąża pracownika będącego na zastępstwie

Napisane przez Zosia/Agnieszka w 11 marzec 2017 - 11:02

Czyli jak wyżej masz napisane-do czasu powrotu a nie do porodu,powiedz to kadrowej i to że zgłosisz sprawę do PIP.


#2025258 Wynagrodzenie - jak to obliczyć?

Napisane przez Zosia/Agnieszka w 10 marzec 2017 - 16:17

Weź kalkulator i policz skąd mamy wiedzieć jak TWÓJ program liczy


#2025058 Odszkodowanie za operację w PZU

Napisane przez Zosia/Agnieszka w 09 marzec 2017 - 19:43

A kto i co ma ci odpowiedzieć?