Skocz do zawartości

nauczyciel-emeryt a nagroda jubileuszowa

wróć do serwisu Kadry 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_nauczyciel-emeryt a nagroda jubileuszowa

Gość_nauczyciel-emeryt a nagroda jubileuszowa
  • Goście

Napisano 06 listopad 2008 - 15:05

Witam mam pytanie! Dziś był u mnie nauczyciel z pytaniem dlaczego nie została mu wypłacona nagroda jubileuszowa za 40 lat pracy. Podobno nabył do niej prawo we wrześniu br. W teczce jego akt osobowych nie znalazłam żadnego świadectwa pracy z poprzednich zakładów pracy. U nas pracuje od 2001 roku. Przez cztery lata nie miał on u nas płaconego dodatku stażowego. W 2004 roku przedstawił decyzję z ZUS-u ze nabył prawo do emerytury. Moja poprzedniczka z datą dostarczenia dokumentu zaczęła mu wypłacać dodatek stażowy za 20 lat pracy. Czy na podstawie tego zaświadczenia mogę mu wypłacić nagrodę jubileuszową i przyznać swoje przeoczenie. Na w/w decyzji jest napisane że zus uwzględnił mu 36 lat pracy. pomocy

#2 Gość_ewelina

Gość_ewelina
  • Goście

Napisano 06 listopad 2008 - 15:53

Moim zdaniem musi ten nauczyciel dostarczyć świadectwo pracy z poprzedniego zakładu pracy, to jest podstawa oblicznia stazu pracy

#3 Gość_ewelina

Gość_ewelina
  • Goście

Napisano 06 listopad 2008 - 15:56

A tak wogóle to nie jest to Twoje przeoczenie skąd mogłaś wiedzieć, że ma on 40 lat stażu pracy, jak miałaś obliczyć mu staż jak nie miałas od niego wszystkich świadect pracy. To nie jest Twoja wina.

#4 Gość_nauczyciel-emeryt a nagroda jubileuszowa

• Goście

Napisano 06 listopad 2008 - 16:15

a tak w ogóle to mam jeszcze jedną wątpliwość. Czy należy mu się ta nagroda skoro on przeszedł na emeryturę w innym zakładzie pracy. podpowiedzcie proszę gdzie mogę znaleźć na taką wątpliwość odpowiedz. z góry dziękuję i pozdrawiamP.S. dziękuje za odpowiedź na poprzednie pytanie ;-)

#5 Gość_DD59

Gość_DD59
  • Goście

Napisano 06 listopad 2008 - 19:49

Tak, ma prawo do nagrody jubileuszowej i powinnaś mu ją naliczyć.Jeśli nie wystarcza ci zaświadczenie z ZUS, że przepracował do 2004 r. 36 to zwróć się z prośbą do ZUS/podając nr emerytury/o potwiedzenie-odpis świadectw pracy celem ustalenia uprawnień do nagrody jubileuszowej.Nie Ty zawiniłaś a kadry, które powinny poinformować pracownika o przysługujących mu prawach.

#6 Gość_nauczyciel-emeryt a nagroda jubileuszowa

• Goście

Napisano 07 listopad 2008 - 14:27

dzięki

#7 Gość_bozenka

Gość_bozenka
  • Goście

Napisano 26 luty 2010 - 08:51

Czy nauczycielowi mającemu ustalone prawo do emerytury i równocześnie zatrudnionemu corocznie na umowę o pracę na czas okreslony na 1/2 etatu przysługuje nagroda jubileuszowa

#8 Gość_kadrowa

Gość_kadrowa
  • Goście

Napisano 19 październik 2010 - 12:41

Obowiązkiem nauczyciela jest udokumentowanie prawa do nagrody jubileuszowej poprzez złożenie świadectw pracy,nawet jeżeli złożył je do ZUS. Samo orzeczenie o przyznaniu prawa do emerytury nie wystarcza, ponieważ któreś z ustanych zatrudnień może być np. pracą u prywaciarza lub mógł pracować na umowie agencyjnej a tych stosunków pracy nie zalicza się do pracowniczego stażu pracy. Natomiast zatrudnienie na 1/2 etatu nie pozbawia prawa do nagrody jubileuszowej jeżeli nabędzie do takowej prawa. Należy dobrze policzyć staż, należy uważać na przerwy w zatrudnieniu. W takim przypadku należy zażądać oświadczenia czy pracował lub nie w tym okresie i wpiąć do akt osobowych.

#9 Gość_Danuta

Gość_Danuta
  • Goście

Napisano 23 październik 2010 - 02:07

W ostatnie dni sierpnia nabył;am prawo do nagrody jubileuszowej za 40 lat pracy.Złożyłam wniosek i prawdopodobnie w listopadzie ją otrzymam.Z jakiego miesiąca ma być obliczana ta nagroda?

#10 Gość_kapi412

Gość_kapi412
  • Goście

Napisano 24 październik 2010 - 17:23

nagrodę oblicza się tak, jak ekwiwalent za urlop wypoczynkowy.

#11 Gość_Jolanta

Gość_Jolanta
  • Goście

Napisano 27 październik 2010 - 13:34

Czy nauczycielowi mającemu ustalone prawo do emerytury i równocześnie zatrudnionemu corocznie na umowę o pracę na czas okreslony na 1/3 etatu przysługuje nagroda jubileuszowa

#12 Gość_kapi412

Gość_kapi412
  • Goście

Napisano 27 październik 2010 - 14:05

Nagroda przysługuje bez względu na wymiar czasu pracy i rodzaj umowy. Liczy się staż jego pracy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy